<
>
    11. kolo, Základní část | sobota 24/10/2015, 17:00 | Letná

Návštěva: 4 109 diváků (70 % z kapacity 5 898)

Ve Zlíně začali lépe Severočeši. Na Fillův centr z levé strany si naběhl Breite a špičkou kopačky překonal Dostála, který tentokrát dostal v brance šanci před Holým. Teplický záložník se mohl radovat z premiérového ligového zásahu v kariéře.

Po dvaceti minutách mohl zvýšit Bratanovič, ale hlavičku mu z brankové čáry odkopl Jugas. Pak přišly komplikace pro hosty. Gólman Grigar po souboji s Matějovem špatně dopadl na rameno a ve 27. minutě ho musel vystřídat Slavík. Ten byl zase krátce ošetřován po srážce s Hájkem, který po standardní situaci poslal míč obloučkem nad břevno.

Slavík měl práci i v úvodu druhé půle, kdy zblízka nohou pohotově zastavil pokus Pazdery. Do slibných pozic se pak dostal Železník, ale kapitán a nejlepší zlínský střelec ani jednou netrefil branku.

Tepličtí hráči v době značné domácí převahy přidali druhý gól. Hora z pravé strany nacentroval do šestnáctky na Filla, který si míč zpracoval na prsa a umístěnou ranou z voleje dal sedmý ligový gól v ročníku.

Čtvrt hodiny před koncem se podařilo Zlínu snížit. Železník tentokrát před brankou našel lépe postaveného Holíka a domácí záložník lehce trefil odkrytou branku. Také Holík se dočkal první ligové trefy v životě. Moravský tým ale už ze závěrečného tlaku nic nevytěžil a podruhé v sezoně doma odevzdal všechny body.

Bohumil Páník (trenér Zlína): My jsme si těžko zvykali na ten jejich agresivní fotbal. Dostali jsme se z toho, dohráli jsme dobře první poločas a poté se lámal chleba. Měli jsme šance a mohli jsem srovnat, zvýšit si sebevědomí. Měli jsme tam i další dobré šance, ale nejsme tak zkušené mužstvo, abychom to ze stavu 0:2 dokázali přelomit. Někteří hráči dnes neodevzdali takový výkon jako třeba v Plzni. Můžeme hrát ligový fotbal, ale nemáme body. Budeme muset někdy začít hráč účelnější fotbal, abychom se přiblížili k našim cílům."

David Vavruška (trenér Teplic): Já bych to utkání rozdělil do více fází. Výborně jsme začali. Chtěli jsme aktivní hrou soupeře zaskočit, což se nám povedlo a prosadili jsme se i gólově. Zaskočilo nás poté zranění brankáře Grigara. Domácí poté začali být aktivnější a soupeř byl v té fázi lepším týmem. Druhá půle začala v domácí režii, ale povedlo se nám dát druhou branku. Poté jsme začali chybovat ve hře s míčem. Zbytečně jsme zmatkovali. Výkon Zlína gradoval a vytvořil si hodně šancí. Byli jsme dnes šťastnější, než lepší. Hrajeme lépe venku.

FC Fastav Zlín - FK Teplice 1:2 (0:1)

Branky: 75. Holík - 13. Breite, 61. Fillo.
    Rozhodčí: Proske - Pelikán, Peřina.
    ŽK: Krob (Teplice).
    Diváci: 4 109.
    SYNOT Hráči utkání: Lukáš Želzník - Martin Fillo.

FC Fastav Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matejov (63. V. Vukadinovič), Živulič, Holík, Koreš (83. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

FK Teplice: Grigar (27. Slavík) - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Breite, Vachoušek (89. Matula), Fillo (82. Potočný) - Bratanovič. Trenér: Vavruška.