<
>
    8. kolo, Základní část | sobota 26/09/2015, 15:30 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

Návštěva: 3 963 diváků (50 % z kapacity 8 000)

Slovácko postrádalo svou útočnou oporu Doška, kterého nahradil na hrotu Diviš. Do sestavy se také vrátili po zranění Kuncl se Šumolikoskim.

Domácí od úvodních minut vynikali lepší kombinační souhrou a získali si i územní převahu. Do útoku se sice zapojovali i krajní obránci Kuncl s Reinberkem, nevypracovalo si Slovácko dlouho žádnou slibnější šanci. Teprve ve 25. minutě prověřil Sadílek střelou z dvaceti metrů kvality brankáře Zlámala.

Hráči Bohemians se snažili v prvním poločase o otevřenou partii, většinou ale zůstalo jen u náznaků protiútoků. Tlak se podařilo Slovácku zužitkovat ve 36. minutě po průniku Hlúpika, kdy se po kombinaci Sadílkem dostal míč k volnému Jaroslavu Divišovi, který pomalou střelou k tyči vstřelil vedoucí branku.

Po inkasovaném gólu se Pražané více zapojovali do útočení. Zahrozili ale pouze těsně před koncem poločasu, kdy Mosquerovu tvrdou ránu k tyči stačil brankář Heča vyrazit. V tlaku pokračovali hosté i po přestávce a většinu útoků vedl po levé straně Schick, v koncovce mu však chyběla větší přesnost.

Největší šanci k vyrovnání měli hosté v 69. minutě. Prakticky hned po vystřídání střílel zblízka Hubínek, ale domácí gólman Heča jeho pokus vyrazil. Slovácko se zatáhlo do obrany a spoléhalo jen na protiútoky, v nervózním závěru už ale jednobrankové vítězství udrželo.

Svatopluk Habanec (Slovácko): Z mého pohledu měl dnešní zápas dva mezníky. Jsem dojatý, že jsme vyhráli. Bylo totiž složité stvořit dnešní sestavu, protože se nakumulovalo hodně zraněných. Pro nás jsou tyto počty citelné. Druhá věc je, že jsme po dlouhé době neobdrželi branku. Tato výhra je pro nás velmi cenná. Ocenil bych, že naši hráči měli bojovné srdce, hráli slušně v obranné fázi. Na zápas jsem se těšil, tah se zařazením rychlostního typu útočníka se povedl. Měli jsme jej už několikrát připravený. Tím netvrdím, že Diviš bude hrát neustále na hrotu. Řešili jsme krizovou situaci. Stopeři na rozdíl od zápasu v Brně, kdy jim dal Řezníček dvě branky, dnes hráli velmi dobře. Od Bohemky jsem čekal více, neboť zkušenost byla na její straně.

Roman Pivarník (Bohemians 1905): Naše zápasy jsou jako přes kopírák. Prohráváme je o jeden gól, soupeř je maximálně efektivní, dokáže využít minimum šancí ke vstřelení branky. Doplatili jsme na to, že jsme si nepohlídali míče, které soupeř posílal za naše stopery. Na druhé straně nedokážeme z vyložené šance soupeře potrestat. A alespoň vyrovnat. Nechávali jsme Slovácko v prvním poločase rozehrát a nenapadali ho. Nevyšel nám také záměr hrát na dva útočníky, byli jsme dlouho zalezlí. Až hodinu před zápasem jsme se dozvěděli, že nebude hrát Došek. Nebylo už na co reagovat.

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0).

Branka: 36. Diviš.
    Rozhodčí: Kocourek - Blažek, Vysloužil.
    ŽK: Civič, Břečka - Šírl.
    Diváci: 3963.
    SYNOT Hráči utkání: Milan Heča - Jhon Mosquera.

Slovácko: Heča - Kuncl, Hofmann, Břečka, Reinberk - Šumolikoski - Hlúpik (86. Chvátal), Sadílek, Havlík, Civič (74. T. Rada) - Diviš. Trenér: Habanec.

Bohemians 1905: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd (68. Hubínek), Šírl - Acosta (81. Bartek), Jindřišek, Gajič, Mosquera - Akulinin (46. Čížek), Schick. Trenér: Pivarník.