<
>
    6. kolo, Základní část | sobota 12/09/2015, 17:00 | Andrův stadión

Návštěva: 4 162 diváků (33 % z kapacity 12 474)

Trenér Kalvoda do duelu nenasadil posilu Romana Hubníka, který nebyl kvůli zranění ani na lavičce. Poprvé však nastoupil v základní sestavě Tomáš Malec a také Michal Ordoš. Sigma v úvodu zatlačila Jihlavu na její polovinu, ale první větší šanci si vypracovala v 10. minutě, kdy Plšek centrem našel Ordoše, olomoucký útočník však hlavou minul. Ve 23. minutě se domácí radovali z branky Tomáše Malce. Ta však nebyla pro ofsajdové postavení uznána.

Do druhé půle udělal vynucenou změnu hostující kouč Klusáček, když poslal Jánoše za zraněného Šulka. Sigma opět v úvodu tlačila a vypracovala si i první gólovou šanci. Po rohu Vepřeka se míč od Petra dostal k Plškovi, jehož pohotovou střelu vyrážel Hanuš.

Spolupráce Petra s Plškem vyšla až napodruhé. Petr v 56. minutě našel Jakuba Plška volného ve velkém vápně a ten technickou střelou k tyči překonal brankáře Hanuše. O chvíli později už to bylo 2:0. Brankář Jihlavy ještě zachránil svůj tým při obrovské šanci Petra, ale na následnou dorážku Tomáše Malce nestačil.

O pět minut později málem přidal třetí branku Ordoš, ale jeho tečovaný pokus zastavila tyčka. Trest přišel v zápětí, v 67. minutě se o to postaral střídající Muris Mešanovič. Jihlava poté soupeře zatlačila a pět minut před koncem zachránil Olmouc pohotovým zákrokem brankář Buchta. Po následném rohu zlikvidoval i hlavičku Dvořáka a po dalším rohu dokonce neměl daleko k vyrovnání jihlavský gólman Hanuš.

Leoš Kalvoda (trenér Olomouce): Věděli jsme, že to bude těžké utkání, chtěli jsme vítězství za každou cenu. Chtěli jsme hrát jednoduše, ale to se nám nedařilo. Kombinační hra na Jihlavu neplatila. Kluci to odmakali, příchod Ordoše a Malce pomohl v mezihře i v brankách. Na kluky pak v závěru padla tíha odpovědnosti, to se projevilo. Mohli jsme to uhrát klidněji, vedli jsme 2:0, měli další šanci, pak mohla Jihlava i vyrovnat.

Luděk Klusáček (trenér Jihlavy): Zápas předurčilo postavení týmů v tabulce. Bylo to nervózní, opatrné, na jistotu. Až po první brance Olomouce se začal trochu hrát fotbal. Bohužel jsme dostali první branky my, pak jsme snížili Mešanovičem, ale i přes šance v závěru na body nedosáhli. Věřil jsem, že tady na body máme, utkání mi to potvrdilo. Úroveň nebyla taková, myslím, že kdybychom dali první branku, tak bychom to zvládli, ale to je kdyby. V závěru jsme hráli odvážně, prohrávali jsme, tak to bývá. Střídání pomohlo, domácí měli strach, zatáhli se, my jsme měli tři gólovky, ale nedali jsme.

SK Sigma Olomouc - FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:0)

Branky: 56. Plšek, 60. Malec - 67. Mešanovič.
    Rozhodčí: Lerch - Mencl, Paták.
    ŽK: Radakovič, Ordoš - Kukol, Kryštůfek.
    Diváci: 4162.
    SYNOT Hráči utkání: Michal Ordoš, Jakub Plšek - Muris Mešanovič.

Olomouc: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek - Navrátil, Cana (88. Šindelář), Plšek, Petr (80. Zahradníček) - Ordoš, Malec (70. Chorý). Trenér: Kalvoda.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, Krejčí, Mišun - Marek, Šulek (46. Jánoš) - Vaculík (77. Fulnek), Jungr, Batioja (61. Mešanovič) - Dvořák. Trenér: Klusáček.