<
>
    30. kolo, Základní část | sobota 30/05/2015, 17:15 | Městský stadion Mladá Boleslav | Slovak Sport

Návštěva: 2 418 diváků (48 % z kapacity 5 000)

Boleslav potřebovala k udržení poslední pohárové pozice získat minimálně stejně bodů jako pátá Příbram, která nakonec prohrála 2:5 na půdě mistrovské Plzně.

Středočeši začali aktivně, ale z úvodního náporu kromě tyčky Zahustela nic nevytěžili a od dvacáté minuty se museli strachovat. Jihlava pětkrát v krátkém sledu ohrozila branku a gólman Hruška dvakrát vyrazil těžký pokus na roh. Na konci poločasu se hra zase otočila a domácím vyšla parádní akce. Magera poslal dopředu Bartla, ten individuálně prošel do pokutového území a jeho střela by těsně minula branku. K míči se však dostal mladý útočník Klobása a ve svém druhém ligovém utkání podruhé skóroval.

Ve druhé půli už Boleslav hru kontrolovala a předváděla svůj nejlepší výkon za několik posledních týdnů. A u všeho podstatného byl kapitán Magera. Před druhým gól poslal za obranu Ščuka, který nedal vybíhajícímu brankáři Hanušovi šanci a jen lehce píchl míč kolem něj. Vrcholný moment si Magera nachystal na 79. minutu, kdy se po centru Bořila položil do vzduchu a z voleje prudce napálil míč přesně k tyči.

Boleslav mohla vyhrát ještě vyšším rozdílem, ale zahodila řadu možností. Jen střídající Ďuriš v poslední dvacetiminutovce neproměnil tři stoprocentní šance. Přestože se Jihlava prezentovala otevřeným fotbalem, tak ukončila sezonu čtvrtou porážkou z posledních pěti kol.

Ohlasy po utkání:

Karel Jarolím (trenér FK Mladá Boleslav): Rozhodujícím momentem byla branka na konci prvního poločasu, protože Jihlava předtím hrozila. Branka nás zklidnila, pak jsme byli lépe organizovaní a vycházela nám kombinace. Je to dobrý výsledek, ale skóre mohlo být i výraznější. Nakonec nám nahrály i ostatní výsledky, ale lepší bylo se s diváky rozloučit výhrou. Stát se mohlo cokoliv, jsem rád, že jsme nemuseli spoléhat na nikoho jiného. Se čtvrtým místem jsem spokojen, ale určitě je na čem pracovat. Můj odchod do Slovanu Bratislava? Zatím není nic takového na pořadu dne.

Luděk Klusáček (trenér FC Vysočina Jihlava): Chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Pak měla naše hra slušné parametry, ale neřešili jsme dobře připravené situace. Boleslav na konci poločasu tu svou naopak vyřešila gólově a tím se zápas rozhodl. Soupeř byl ve druhém poločase hodně nebezpečný z brejků a měl hodně šancí, výsledkem je konečné skóre 3:0. Na konci jara už jsme se trochu zaměřili na budování týmu pro příští sezonu, jsem rád, že k tomu mohl být prostor."

FK Mladá Boleslav - FC Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)

Branky: 45. Klobása, 65. Ščuk, 79. Magera.
    Rozhodčí: M. Paták - Wilczek, Kotalík.
    ŽK: Mendy, Klobása - Kliment.
    Diváci: 2 418.
    SYNOT hráč utkání: Stanislav Klobása - Jan Hanuš.

FK Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Křapka, Kúdela, Mendy (71. Bořil) - Ščuk, Štohanzl (35. Bartl) - Zahustel, Magera, Vacek - Klobása (70. Ďuriš). Trenér: K. Jarolím.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, J. Krejčí, Hybš - Kučera, Šulek (80. Demeter) - Kliment, Nerad (61. Batioja), Fulnek - Mešanovič (66. Harba). Trenér: Klusáček.