<
>
    23. kolo, Základní část | pátek 10/04/2015, 20:15 | Ďolíček | Slovak Sport

Návštěva: 5 000 diváků (79 % z kapacity 6 300)

Hned v úvodu přišla pro Ostravu velká komplikace, protože na trávníku zůstal ležet zraněný kapitán Baroš, který byl odnesen na nosítkách a už v sedmé minutě vystřídán. Krátce předtím přízemný pokus domácího Moravce vytáhl brankář Pavlenka na roh.

Bohemians zpočátku docela snadno pronikali do soupeřovy šestnáctky, ale nedařila se jim finální fáze. Například Mikuše nepustil do zakončení pozorný Pavlenka.

Ve 33. minutě hlavičkoval do boční sítě Frydrych po Narhově centru a aktivní náhradník Baroše před pauzou po individuální akci vystřelil nad domácí branku. I druhý poločas začal Narhovou šancí, jenže ghanský útočník při svém úniku nepřelstil vyběhnutého gólmana Zlámala a zbrkle zamířil vedle.

V 65. minutě Ostrava poprvé zaskočila vyprodaný Ďolíček. Kukec našel v pokutovém území Francise Narha, který tentokrát zblízka pohotově propálil Zlámala. Za osm minut už to bylo o dva góly, když po další chybě domácí defenzivy přesně hlavičkoval Michal Frydrych.

Bohemians prakticky nepředvedli žádný závěrečný tlak a prohráli osmé z posledních třinácti ligových utkání.

Ohlasy trenérů:

Roman Pivarník (trenér Bohemians Praha 1905): Dneska jsme viděli zápas dvou poločasů. V tom prvním jsme ještě hráli kompaktně. Byla tam snaha vytvářet si příležitosti. Pak jsme tam měli věci, které jsme špatně vyřešili. Pro mě je nepochopitelný obrat ve druhém poločase. Byli jsme jakoby jiné mužstvo než v první půli. Dali jsme soupeři hodně prostoru, hlavně v záložní řadě. Dokázal hrát bez tlaku kvalitní přihrávky za obranu. První i druhá gólová situace se dala lépe řešit, bylo nás ve vápně dostatek, ale nebyli jsme tolik důslední. My jsme stále blízko (přímému boji o záchranu), s tím bojujeme celý čas. Musíme bojovat dál. Každý zápas je u nás na hraně, musíme podat maximální výkon a ani to ještě není záruka, že se výsledek dostaví.

Petr Frňka (trenér FC Baník Ostrava): Neřekl bych, že ta první půle byla vlažná. Bohemka hrála ve velkém tempu. Měli jsme zásadní problém s přechodovou fází. Víceméně jsme balony rychle odevzdávali, tím jsme se pod tlakem udržovali sami a Bohemka hrála v první půli velmi dobře. Pak jsme si řekli, jak tyhle věci principiálně řešit, abychom mohli praktikovat náš způsob hry, což se docela povedlo. Jak jsou tyhle body cenné, se uvidí až po 30. kole. My jsme sem přijeli s tím, že chceme vyhrát, ať se situace v tabulce má jakkoliv. V téhle matematice (dnešní prohra Hradce Králové 0:4 v Jablonci) to vítězství cenné je a nám to dává možná větší klid.

Bohemians Praha 1905 - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Branky: 65. Narh, 73. Frydrych.
    Rozhodčí: Kocourek - Štěrba, Peřina.
    ŽK: Sukup, Kukec, Jirásek, Foltýn, Kouřil (všichni Ostrava).
    Diváci: 5000 (vyprodáno).
    SYNOT Hráči utkání: Jhon Mosquera - Francis Narh.

FC Bohemians Praha: Zlámal - Pauschek, Škerle, Gajič, Kalina - Moravec (46. Cicman, 77. Šmíd), Jindřišek, J. Rada, Mosquera - Bartek - Mikuš. Trenér: Pivarník.

FC Baník Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič (75. Kaša) - Foltýn, Jirásek - Sukup (60. Holzer), Kukec, Sivrič - Baroš (7. Narh). Trenér: Frňka.