<
>
    18. kolo, Základní část | sobota 28/02/2015, 14:00 | Stadion Střelnice

Návštěva: 2 763 diváků (49 % z kapacity 5 690)

Domácí nastoupili ve stejné sestavě jako v úvodním jarním duelu na Slovácku (2:1) a od začátku měli převahu, proti organizované obraně Bohemians 1905 se však nedokázali prosadit. Výsledkem jejich aktivity bylo jen pár rohů a nevýrazných střel. Do největší šance první půle se tak dostali hosté, ale Mikuš po rychlé akci v 27. minutě mířil těsně nad.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, Jablonec však zpřesnil hru a dočkal se odměny. Skóre otevřel v 54. minutě po rychlém brejku Pospíšil, který nenápadnou střelou šajtlí k bližší tyči překvapil brankáře Švengera. O chvíli později neuspěl sám před hostujícím gólmanem Šabala, po následném autu už ale byl úspěšný Kopic.

Obrana Bohemians 1905 se rozložila a v 67. minutě přišel další trest. V závaru po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Beneš a chytrým lobem přidal třetí zásah domácích v rozmezí dvanácti minut. Jablonec tak navázal na výhru z předchozího kola nad Slováckem a prodloužil si úspěšnou sérii, během které prohrál jediné z posledních dvanácti kol.

Naopak černá šňůra Bohemians 1905, které v závěru od čtvrtého gólu po velké šanci střídajícího Doležala zachránil Švenger, pokračuje. Klokani už nevyhráli osm zápasů za sebou, navíc během této série získali pouhé dva body.

Jaroslav Šilhavý (trenér FK Baumit Jablonec):
    Věděli jsme že, Bohemka je houževnatý tým a dnes tomu nebylo jinak. Viděli jsme to zejména v prvním poločase, kdy jsme se nemohli do nich dostat. Myslím, že jsme byli málo přímočaří, málo aktivní, hráli jsme v poli, ale netlačili se do vápna, do střel a do centrů. Ve druhém poločase jsme předvedli lepší výkon, měli jsme více pohybu. Od první branky jsme byli lepší a přidali jsme i další a za druhý poločas jsme si výhru zasloužili.

Roman Pivarník (trenér Bohemians Praha 1905): Těžce se mi zápas hodnotí zápas, protože jsme ho odehráli velmi dobře, ale výsledek tomu nenasvědčuje. Hráli jsme hodně aktivně, bránili ve středním bloku s dobrým přechodem do útoku. Domácí jsme do šance nepouštěli, zápas jsme kontrovali a ve stejném duchu jsme chtěli pokračovat i ve druhém poločase. Ale bohužel jak to tak bývá, rozhodl první gól, který byl velmi laciný. Brejková situace se dala přerušit dřív a druhá chyba - lehká střela šajtlí, takže hrubá chyba gólmana. Domácí vedoucí gól uklidnil, dali druhý, třetí a zápas rozhodli.

FK Baumit Jablonec - Bohemians Praha 1905 3:0 (0:0)