<
>
    17. kolo, Základní část | sobota 21/02/2015, 17:00 | Stadión U Nisy

Návštěva: 6 103 diváků (62 % z kapacity 9 900)

Slovan začal aktivně, ale v páté minutě ze své první vážnější akce nečekaně udeřila Slavia. Po chybě v domácí defenzivě přihrál Kenija před branku Škodovi a nejlepší týmový kanonýr zblízka doklepl míč do sítě.

Liberec po inkasovaném gólu pokračoval v aktivní hře, častěji držel míč a proti Pavelkově rána musel zasahovat Hrubeš. Severočeši ale propadali v obraně a nebezpečnější byla z rychlých brejků Slavia.

Při úniku dva na jednoho neprošla Škodova přihrávka, stejný hráč poté zakončoval hlavou a brankář Kolář musel na zem. V 25. minutě ovšem bylo srovnáno. Za vápnem napřáhl Obročník a přesnou přízemní střelou zaznamenal svůj první gól v české lize.

Pohledný fotbal se hrál i v dalších minutách a Slavia těžila z hrubek v domácí obraně. Hrubý ještě nepropálil obranný val, ale v 35. minutě už Pražané slavili. Zmrhal na hranici malého vápna posunul na špatně pokrytého Škodu a ten se podruhé v zápase prosadil zblízka.

Za dvě minuty ztrestal devětadvacetiletý kanonýr Milan Škoda průchodnou libereckou defenzivu potřetí, když se obtočil a s pomocí tyče zvýšil na 3:1. Premiérový ligový hattrick zvládl v rozmezí 33 minut, do rekordu měl ale ještě daleko. V roce 1994 se bývalý sparťan Horst Siegl trefil třikrát během osmi minut.

Škoda na začátku druhé půle mohl přidat dokonce čtvrtý zásah, ale proti byl brankář Kolář. Liberec se ještě snažil zápas zdramatizovat, v 55. minutě překonal Hrubeše Šural, jenže radost mu zkazil odmávaný ofsajd.

Domácímu útočníkovi zřejmě nebyl gól souzený, protože deset minut před koncem tečoval podle rozhodčích míč do sítě znovu z ofsajdu. V závěru už se Slavia ubránila i při šanci Ndiayeho, který trestuhodně přestřelil.

Jiří Kotrba (trenér FC Slovan Liberec):
    Všichni v Liberci jsme smutní. Především z výsledku a prvního poločasu. Dali jsme si prakticky sami velice laciné góly za stavu, kdy jsme vyrovnali a kdy jsme měli asi i víc ze hry. Měl jsem pocit, že jsem podlehli takové euforii a moc otevřeli hru. Ze dvou brejků jsme během dvou minut udělali zase 1:3 a to proti soupeři, jakým je Slavie, je velký handicap.

Miroslav Beránek (trenér SK Slavia Praha): Myslím, že na sebevědomí obou týmů se podepsalo, že jsme v podstatě první protiútok úspěšně zakončili gólem. Byť domácí ještě stačili v první půli odpovědět, tak jsme dvěma téměř slepenými góly z podobných situací dali na 3:1. V první půli naše hra snesla parametry, byť jsme ještě nějaké šance nedotáhli. Domácí pak trochu přeskupili řady, my jsme se víc zaměřili na defenzivu. Měli jsme spoustu takových ztrát, kterými jsme nechali soupeře víc hrát. Naše hra už neměla takové parametry jako v první půli, ale mužstvo šlo za vítězstvím a jsem rád, že jsme zúročili tu zimní přípravu. Věřím, že nám to zvedlo sebevědomí a nakopne nás to do dalších zápasů.

FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 1:3 (1:3)
    Branky: 25. Obročník - 5., 36. a 38. Milan Škoda.
    Rozhodčí: M. Paták - Pospíšil, Hrabovský.
    ŽK: Obročník - Deli, R. Hrubý, Tamás, Milan Škoda, Kenija.
    Diváci: 6 103.
    SYNOT Hráč utkání: Michal Obročník - Milan Škoda.

FC Slovan Liberec: O. Kolář - Sus, Pimpara, Sackey, Fleišman - Obročník (73. Ndiaye), Pavelka - Hadaščok (38. Ďubek), Šural, Frýdek - Bakoš (73. Luckassen). Trenéři: Kotrba a Csaplár.

SK Slavia Praha: Hrubeš - Mikula, Bílek, Fialka, Tamás - R. Hrubý (90. Dostál), Deli - V. Vukadinovič (60. Baéz), Kenija (78. Piták), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.