<
>
    11. kolo, Základní část | sobota 18/10/2014, 17:00 | Stadión U Nisy

Návštěva: 3 802 diváků (38 % z kapacity 9 900)

Slovácko po velmi dobrém vstupu do ligy prohrálo poslední dva zápasy, ale v Liberci znovu prokázalo svou dobrou produktivitu. To Liberec dlouho potvrzoval, že až na vydařené utkání s Ostravou (6:0) se v útoku trápí.

Nejprve neuspěl reprezentant Šural, který prováhal dobrou příležitost na zakončení. Následně Fleišman v další dobré pozici mířil jen těsně vedle.

Ve 30. minutě udeřilo na druhé straně. Centr z pravé strany sklepl Kalouda za sebe na nabíhajícího Šumulikoského, který vypálil z voleje a střelou z 25 metrů poslal míč do bližší šibenice. Zaznamenal druhou trefu v sezoně a čtvrtou v kariéře v české lize. Předchozí dva góly dal už v roce 2003.

Zaskočený Liberec vzápětí propadl v obraně a Kalouda samostatný únik z pravé strany zakončil přesnou střelou k tyči.

Liberec se snažil o rychlou odpověď, ale Pavelka si míč moc předkopl a Hadaščok po Frýdkově centru nedokázal zblízka usměrnit míč do branky. Největší šanci měl krátce po změně stran Pavelka, který šel sám na Heču, ale váhal se zakončením a nakonec napálil jen brankáře.

Rozhodnuto mohlo být v 59. minutě, kdy liberecký gólman vyběhl mimo vápno, ale při snaze o odkop minul míč, který mu sebral Diviš. Ještě než útočník Slovácka mohl zamířit do prázdné branky, šanci mu dobrým zákrokem zmařil obránce Mudra.

Liberec to nakoplo k ještě většímu tlaku. Šural trefil tyč, po rohu Pokorný nastřelil břevno, od kterého se míč odrazil do vzduchu, Delarge vyhrál souboj s Kaloudou i brankářem Hečou a hlavou dostal míč do branky.

Na druhé straně trefil konstrukci branky i Kalouda. Přišel protiútok, Ďubek uvolnil Pavelku, který se po promarněných šancích dočkal gólu a i díky teči skluzujícího obránce srovnal.

V těchto chvílích se hrál hodně ofenzivní fotbal. Slovácko nevyužilo dva nadějné brejky, Liberci nebyl kvůli ofsajdu uznán Frýdkův gól.

Samuel Slovák (trenér FC Slovan Liberec): Slovácko bylo v první půli lepší. Nám se nedařilo pokrývat Doška, který zapojoval do hry jejich křídla. Soupeř dal ze dvou akcí dva góly a dostali jsme se do problémů. Jsem ale rád, že jsme se s tím vyrovnali a dokázali zápas srovnat. Ve druhé půli jsme byli jasně lepším týmem a mohli jsme to i otočit, kdybychom některé šance dotáhli a měli více štěstí. Škoda té první půle."

Svatopluk Habanec (trenér 1.FC Slovácko): Byl to nadstandardní zápas, hodně zajímavý pro diváka, ale nervující pro trenéry. Dobře jsme ho rozehráli, byli jsme efektivní, zatímco domácí měli i smůlu. Chtěli jsme hrát od půlky na brejky a vytěžili jsme z toho dva góly. Ve druhé půli jsme ale zbytečně zalezli a bohužel po skrumáži před brankou jsme nezvládli jednu situaci. Pak jsme mohli jít do vedení 3:1, ale nedali jsme šance a domácí srovnali. Hrálo se nahoru dolu, oba celky tam měly několik nedotažených akcí. Před zápasem bych remízu 2:2 bral, teď ale ve mě zůstává pocit, že jsme měli na vítězství.

FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 2:2 (0:2)