<
>
    4. kolo, Základní část | sobota 16/08/2014, 17:00 | Městský stadion Mladá Boleslav

Návštěva: 3 150 diváků (63 % z kapacity 5 000)

Mladá Boleslav před středočeským derby vstřelila v úvodních třech kolech jen jediný gól. Trenér Karel Jarolím proto ve snaze o zvýšení produktivity k obvyklému hrotu Ďurišovi posunul do útoku také Wágnera a navíc poprvé zařadil do sestavy francouzskou posilu Tavarese, kterého vedl už ve Slavii.

Příbramský odchovanec Wágner se za nasazení proti mateřskému klubu brzy odvděčil prvními dvěma góly v mladoboleslavském dresu. Nejprve v 16. minutě proměnil penaltu po zákroku příbramského Husára, který na brankové čáře rukou vyrazil Ščukovu střelu a byl vyloučen - 1:0. Boleslav zahrávala v součtu s Evropskou ligou už čtvrtou penaltu v sezoně, proměnila tři z nich.

Hosté v oslabení po dvou minutách inkasovali druhý gól, Wágner dorážel k tyči po Skalákově akci - 2:0. Byla to vůbec první mladoboleslavská branka ze hry v tomto ligovém ročníku.

Příbram snížila v 27. minutě po chybě domácí obrany, která nechala propadnout Pilíkův centr k Řezníčkovi a útočník, jenž v týmu kouče Čuhela hostuje právě z Boleslavi, snadno snížil - 2:1. Dvougólové vedení však domácím vrátil o dvě minuty později Bořil, když po individuálním průniku levou stranou zakroutil střelu přibližně z dvaceti metrů přesně k tyči - 3:1.

Druhý poločas začal vlažně. Mladé Boleslavi vyhovovalo dvougólové vedení a hosté se do šancí nedostávali. Až po deseti minutách zvedl diváky ze sedadel Skalák, který se trefil z pětadvaceti metrů obloučkem odrazem o břevno - 4:1.

Závěr zápasu se už jen dohrával. Šanci domácího Magery chytil Boháč, na druhé straně si Hruška poradil s ojedinělou střelou v podání Slepičky.

Karel Jarolím (trenér FK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili rozpačitě, vzadu jsme byli nejistí. Důležitým momentem byla červená karta, ale hlavně proměnění penalty. Myslím, že v tu chvíli jsme měli všechny karty v rukou a navíc jsme přidali druhý gól. Pak jsme si však zkomplikovali situaci inkasovanou brankou. Gól na 3:1 nás uklidnil a řekl bych, že druhý poločas jsme si v pohodě pohlídali. Hra celkově nebyla podle mých představ, ale potřebovali jsme vítězství. Zápas v podstatě rozhodl dvěma góly Tomáš Wágner. Pro mužstvo je platný, v šestnáctce je to zabiják. Ví si rady, dokáže si najít prostor a prosadit se."

Petr Čuhel (trenér 1.FK Příbram): Přijeli jsme s přáním hrát aktivně a zopakovat výkon z venkovního zápasu v Liberci. Brzo jsme však měli vyloučeného hráče, Martin Husár řešil situaci reflexivně. Inkasovali jsme z penalty a než jsme se srovnali v deseti, dostali jsme druhý gól. Po snížení jsme opět rychle inkasovali a ve druhém poločase Boleslav kontrolovala hru. Hráči se snažili, ale neměli jsme na to, abychom zápas více zdramatizovali.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 4:1 (3:1)
    Branky: 16. z pen. a 18. Wágner, 29. Bořil, 56. Skalák - 27. Řezníček.