>
    3. kolo, Základní část | sobota 09/08/2014, 20:15 | Energon Arena | ČT sport

Bez karet

Návštěva: 7 062 diváků (78 % z kapacity 9 100)

Domácí se hned z kraje soutěže postarali o dvě překvapení. Nejprve v prvním kole zaskočili Viktorii Plzeň, když dvakrát dokázali odpovědět na vedení hostů a po remíze 2:2 si připsali zasloužený bod a ve 2. kole jednoznačně přehráli Liberec, ale odvezli si pouze bod. To Sparta si jede svou vlastní cestou a válcuje týmy, které jí los přidělil. V prvním kole Letenští porazili v pražském derby Bohemians 2:1 a ve druhém si vyšlápli na Jihlavu a smetli ji 3:0. A ani u Litavky Sparta nezaváhala.

Začátek zápasu patřil dle očekávání Spartě, konkrétně Ladislavu Krejčímu, který v 9. minutě rozezvučel z úhlu tyč a nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal dorazit míč do prázdné branky. O sedm minut později se připomněl domácí brankář Boháč, když dvěma úžasnými zákroky vychytal Krejčího a kanonýra Lafatu.

Ovšem i Příbram ukázala svůj hlad po bodech. Bičík musel na zem po jedovaté střele Řezníčka. Poté nasledovala série tří příbramských rohů, ale výsledkem byla pouze jedna hlavička do Bičíkovi náruče. Do šaten tak šli hráči obou mužstev za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle vlétla aktivněji Příbram. Hned ve 46. minutě vystřihl parádní nůžky Fillo, avšak přestřelil branku hostů. Domácí dále pokračovali v tlaku, ale šanci si nevytvořili.

Následné minuty byly pro oko diváka méně záživné, hrálo se více takticky. Až v 70. minutě se po chybě obránců k míči dostal Ladislav Krejčí, který našel Davida Lafatu, a ten bez problémů zakončil - 0:1. Toto byla pro domácí velká rána. Hřiště v klidu ovládala Sparta a Příbram se těžko dostávala k míči.

V 84. minutě hlavičkoval Řezníček, ale Bičík si ani nemusel sáhnout na míč. Nicméně Sparta hubený náskok uhájila a porazila domácí Příbram 1:0. Letenští tak v této sezoně potřetí vyhráli, naopak Příbram na své premiérové vítězství dál čeká.

Petr Čuhel (1. FK Příbram):
    My určitě nejsme spokojeni. Na druhou stranu Sparta má svou kvalitu a my jsme přežili ze začátku prvního poločasu dvě šance, potom jsme trochu srovnali hru. Byli jsme málo aktivní dopředu, ztráceli jsme hodně balónů, nedostali jsme se ke hře po stranách a do zakončení, takže z tohoto pohledu je výhra Sparty zasloužená. Nemyslím si, že prohra ve Švédsku je nějak oslabila. Sparta je silné mužstvo, nevyšel jim zápas. Nastoupili v nejlepší sestavě a šli za vítězstvím.

Vítězslav Lavička (AC Sparta Praha):
    Věděli jsme, že Příbram je mužstvo, které dobře odstartovalo do sezony a osobně s mými kolegy jsem je viděl v jejich domácím zápase proti Plzni a proti Liberci a jejich výkon se zlepšoval. I dneska proti nám hráli velmi organizovaně. Pro nás bylo velmi složité se do té obrany dostat. Měli jsme tam dvě dobré příležitosti v prvním poločase, ale ty jsme neproměnili a s přibývajícími minutami ten tlak na nás sílil a soupeř nás zastavoval. Nicméně tří bodů si važíme proti každému soupeři.

1. FK Příbram - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)