<
>
    2. kolo, Základní část | sobota 02/08/2014, 17:00 | Městský fotbalový stadión

Návštěva: 4 150 diváků (38 % z kapacity 10 785)

Hradec od úvodních minut podle očekávání dobře bránil a hrozil rychlými akcemi. Tříčlenná obrana Zbrojovky tak měla dost práce, ve 20. minutě ji navíc ošálil Halilović a dostal se až před Hladkého. V první velké šanci utkání nicméně branku minul.

Zbrojovku tento moment nakopl do vyššího tempa a po postupné akci vybídl Pašek k hlavičce drobného Hyčku – ten překvapil urostlé hradecké obránce, bohužel pro domácí ale trefil jen břevno. Rušné minuty zakončil po protiútoku a zpětné přihrávce ranou vedle branky Štípek.

Další možnosti ke změně skóre přišly v závěru poločasu. Zavadilův přímý kop z nadějné pozice odvrátila zeď na rohový kop, Brňané ale pokračovali v náporu a Schusterovu hlavičku musel bleskurychlým zákrokem zastavit Koubek. To nebylo vše, v samém závěru zahrozil i Hradec, Mareš zkoušel zaskočit ranou z úhlu Hladkého, ten ovšem stihl míč vyrazit na roh.

Po změně stran začal opět svižněji Hradec, výraznější šanci nicméně měla po rychlé akci na levé straně Zbrojovka, Markovič hlavičkoval v záklonu těsně vedle.

V 63. minutě se ovšem skóre měnilo. Zbrojovka zahrávala další roh, místo Zavadila ovšem uvedl míč do hry Sýkora a Hradec nezareagoval na náběh Aleše Schustera – 1:0.

Po úvodním gólu Brňané zvolnili, čehož mohl využít Hradec. Černý ovšem sám před Hladkým zazmatkoval a střídající Kulič jej sice propálil, domácí gólman ovšem stihl míč vyškrábnout mimo tyče. To Zbrojovku probralo, přenesla rychle hru a za obranou se zjevil osamocený Fischer, který hlavou usměrnil výtečný centr těsně nad branku.

Domácí pochopili, že nejlepší obranou náskoku bude zvýšená aktivita. Zavadilův přímý kop v síti ještě neskončil, po dalším Sýkorově rohovém kopu už ale opět padl gól. Tentokrát míč usměrnil do sítě nabíhající Jakub Jugas a v 77. minutě vedli Brňané 2:0. To nemuselo být vše, další Sýkorův centr ale Zavadil hlavou posadil jen do horní sítě.

Rozklížený Hradec již pomalu vyklidil pole a přestal bojovat, Brno s chutí útočilo dál a v závěru upravil na konečných 3:0 po Zavadilově perfektním centru Miroslav Marković.

Václav Kotal (Brno): Čekali jsme těžký zápas, což se potvrdilo. První poločas se dařilo Hradci vyzrát na náš způsob hry, ale od druhého poločasu to bylo z naší strany lepší. Především se nám dařilo dostávat soupeře pod tlak. Z toho pak přišly šance a góly. Rozhodl i zákrok Václava Hladkého, který za stavu 1:0 vytáhl míč z prázdné brány. Za druhou část jsme si tři body zasloužili.

Luboš Prokopec (Hradec): Brnu chci v první řadě pogratulovat k výhře. Třicet minut jsme byli vyrovnaným soupeřem, měli jsme dobré šance, ale bohužel se nám je nepodařilo využít. Ve druhém poločase se hrálo v podstatě na jednu bránu a jednoznačně rozhodly standardky, ze kterých Zbrojovka vytěžila všechny své góly. Šance si sice vytváříme, ale stále máme po dvou kolech nula gólů na kontě, samozřejmě nás to mrzí, musíme pracovat na efektivitě. Zatím není důvod k panice, máme za sebou dvě kola.

FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 3:0 (0:0)

Branky: 63. Schuster, 77. Jugas, 90. Marković.
    Rozhodčí: Hrubeš – Nádvorník, Černý.
    ŽK: Černý
    Diváci: 4 150