<
>
    28. kolo, Základní část | sobota 10/05/2014, 17:00 | Bazaly

Návštěva: 8 818 diváků (88 % z kapacity 10 060)

Již od úvodních minut bylo zřejmé, že na Bazalech bude k vidění útočný fotbal na obou stranách. Oba týmy se rychlými akcemi snažily dostat na dostřel soupeřovy branky. Veškeré akce ovšem končily kvůli nepřesnostem. Na první větší akci si tak diváci na ostravských Bazalech museli počkat až do sedmé minuty, kdy De Azevedo z hranice pokutového území přestřelil jihlavskou branku.

Oba týmy nadále pokračovaly v útočné hře. Na druhé straně se mohl prosadit jihlavský Masopust. Trefil ovšem pouze boční síť ostravské branky.

Ve 25. minutě se už ostravští fanoušci mohli radovat. Centrovaný míč do pokutového území uklidil hlavou za záda jihlavského Hanuše Davor Kukec. Hned následující větší akce ostravských hráčů přinesla další gólový zásah. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Jan Greguš. Jihlava mohla v samém závěru prvního poločasu snížit. Se střelou Masopusta přes několik ostravských hráčů si ale Šrom poradil. Do šaten se tak po první půli šlo za stavu 2:0 pro domácí hráče.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hostující fotbalisté. Kombinační hrou se snažili o vyrovnání, ale kvůli nepřesnostem se nedokázali dostat do zakončení. Baník se po většinu času bránil a hrozil z brejkových situací. Po většinu času se ale hrálo ve středu hřiště.

V 75. minutě se domácí hráči radovali po třetí. Po přiťuknutí Kukece, který tak byl i u třetí branky svého týmu, se prosadil přesnou ránou k tyči Michal Krmenčík. Jihlava dokázala v 81. minutě snížit zásluhou Jiřího Krejčího. Závěr zápasu si však Baník pohlídal a připsal si tak čtvrté vítězství v řadě.

Tomáš Bernardy (FC Baník Ostrava): Vynucené změny v sestavě se na naší hře ze začátku projevily. Postupem času jsme ale začali vyplňovat střed hřiště, přestali jsme soupeře pouštět do šancí. Podařilo se nám vstřelit dvě branky a tím dostat zápas pod svou kontrolu. Ubránili jsme hostujícího Harbu, což bylo pro vývoj zápasu podstatné. Ve druhém poločasu jsme si chtěli výsledek pohlídat. Začali jsme hrát na brejkové situace, což se nám dařilo. Třetí brankou v závěru jsme naší výhru potvrdili.

Petr Rada (FC Vysočina Jihlava): Náš výkon byl hodně špatný. Budu si o tom muset s hráči promluvit. V prvním poločase jsme dostali dvě branky ze standardní situace, kterou jsme měli pohlídat. V prvním poločase jsme měli několik šancí, které jsme neproměnili. Naopak jsme dostali dvě branky ze standardních situací. Výkon hráčů nebyl vůbec takový, jaký jsem si představoval.

FC Baník Ostrava - FC Vysočina Jihlava 3:1 (2:0)
    Branky: 25. Kukec, 33. Greguš, 75. Krmenčík - 81. Krejčí
    Rozhodčí: Ardeleánu - Hrabovský, Antoníček
    ŽK: 51. Narh
    Diváci: 8 818

FC Baník Ostrava: Šrom – Byrtus, Kaša, Frydrych, Sukup – Kukec (88. Foltýn), Šichor, Greguš, de Azevedo, Svěrkoš (C) (76. Holzer) – Narh (58. Krmenčík).
    FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Krejčí, Tlustý, Vepřek, T. Marek – Mikula (46. Jánoš), Jungr (72. Mešanović), Vaculík (C), Koloušek (72. Kučera), Masopust – Harba.