13FK Pardubice2827:3828
    14FC Zlín2836:6024
    15SK Dynamo České Budějovice2830:5822
    16MFK Karviná2828:5121
    28. kolo, Základní část | neděle 11/05/2014, 19:00 | Městský fotbalový stadión | TV Fanda

Návštěva: 2 066 diváků (19 % z kapacity 10 785)

Na mokrém trávníku, který po většinu předchozího dne smáčel déšť, se lépe zorientovala domácí Zbrojovka. V 5. minutě pronikl do vápna Keresteš a z úhlu vypálil. Černý jeho ránu pouze vyrazil a během následných zmatků pálili Šisler a Pašek. První rána byla zblokovaná, druhá skončila mimo.

V 11. minutě se již ovšem skóre měnilo. Skalák se vřítil do vápna a vypálil. Černý míč opět jen vyrazil a Jan Šisler jej pohotově nasměroval do sítě - 1:0. Po dvaceti minutách hry Zbrojovka předvedla další bleskurychlou kombinaci ve středu pole, po níž se dostal do vápna Pašek. Neodcentroval však úplně ideálně a Hyčka v záklonu hlavičkoval nepřesně.

Hosté se prezentovali spíše nesmělými pokusy, vesměs mířícími mimo tyče. Jinak působili bezradným dojmem. To Brňané nadále zahřívali fanoušky pohlednými akcemi, na konci jedné z nich byla Hyčkova střela nad branku. Chvilku poté Pašek zaskočil obranu Slavie chytrým obloučkem, Hyčka se vřídil do vápna, ale nebylo mu přáno – Černý jeho pokus lapil a v minisouboji uspěl i za další minutu.

Slavia se osmělila až po změně stran, kdy se stala vyrovnaným soupeřem. Vypracovala si několik standardních situací, obrana Brna byla hojně zaměstnaná. Zbrojovka hrozila rychlými brejky, po jednom z nich mířil agilní Skalák těsně vedle.

Pojistku na brněnské vedení mohl přidat Hyčka, po zpětné příhře ale z hranice vápna nepropálil obranný blok. V 72. minutě už to Brnu vyšlo - právě Hyčka pláchl po levé straně a jeho centr napálil do sítě střídající Karel Kroupa. Krátce poté ovšem sudí Královec utkání přerušil, fandění obou táborů vyhodnotil jako nevhodné.

Přerušení trvalo nakonec třináct minut a na kvalitu utkání mělo spíše negativní dopad. K tomu bohužel přispělo i několik smolných okamžiků, po kterých museli být hráči ošetřováni. Na výsledku utkání už nic nezměnil ani moment, při kterém Hladkému vypadl míč z rukavic a zakročit musel jeden ze stoperů. Zbrojovka tak nakonec po zásluze stavila tři body.

Ohlasy trenérů:

Václav Kotal (Zbrojovka Brno): Z našeho pohledu šlo asi o nejlepší utkání jara. Druhý pokus o záchranu nám vyšel, za což jsme rádi. Vytvořili jsme si spoustu šancí, stav byl ale dlouho těsný a po změně stran jsme na chvilku vypadli z tempa. Naštěstí se nám povedlo dát druhý gól a vybojovat tak zaslouženou výhru.

Alex Pastoor (Slavia Praha): Dnešní večer je velkým zklamáním, nezasloužili jsme si vyhrát. Selhalo vše, co se nám dařilo v minulých zápasech. Mohli jsme se zachránit, ale vyloženě jsme si řekli o prohru.

FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha 2:0 (1:0)
    Branky: 11. Šisler, 72. Kroupa.
    Rozhodčí: Královec - Wilczek, Urban.
    ŽK: 57. Košťál, 60. Šisler - 15. Neves, 76. Boudjemaa.
    Diváci: 2066.