18FC Zbrojovka Brno44:111
    23. kolo, Základní část | úterý 08/04/2014, 18:30 | Sinobo Stadium |

Bez branek

Návštěva: 4 038 diváků (21 % z kapacity 19 370)

Netradiční úterní dohrávka se sice hrála za ideálního počasí, avšak do ochozů Edenu dorazilo něco málo přes čtyři tisíce diváků. A ti si na ofenzivní fotbal Slavie, kterým se chtěl při svém příchodu prezentovat trenér Pastoor, museli pár desítek minut počkat.

Vršovický klub aktuálně trápí početná marodka a v zápase s Jabloncem se počet jeho zraněných hráčů opět rozšířil. Už po čtrnácti minutách hry musel po špatném došlapu střídat Pavel Vyhnal. Místo něj k velké libosti domácích příznivců naskočil Damien Boudjemaa, který se zotavil po zranění.

Slavia si poté vytvořila chvilkový tlak, blíž ke gólu však měli hosté. Po rychlém protiútoku to individuálně zkoušel Kopic, jeho přízemní střelu k pravé tyči ale Černý vyrazil. Největší šanci první půle však měli Pražané, a to ve 27. minutě. Juhar se prodral do pokutového území Jablonce a jeho následnou střelu zastavila až tyč. Míč se poté odrazil přímo ke Zmrhalovi, který ale trestuhodně přestřelil prázdnou bránu.

Další minuty zápasu se spíše přerušovalo, než hrálo. Nejdříve kvůli vulgaritám z domácího kotle, poté kvůli srážce Rossiho s Nevesem, po které slávistický bek dlouho zůstal ležet na zemi. Ke střídání už se chystal Čonka, jenž paradoxně dostal v zimě od klubu svolení k odchodu, Neves však nakonec mohl hrát dál.

Druhý poločas přinesl aktivnější fotbal z obou stran. Nejdříve po rohovém kopu hlavou zahrozil Škoda, po následném protiútoku Jablonce se musel Černý činit proti střele Kubisty. Jablonec si poté vytvořil několik dalších příležitostí, jenže střela Rossiho i dalekonosný pokus Kopice skončily mimo domácí bránu.

Blízko skórování byl v 76. minutě Beneš, který si naskočil na roh Čížka, jeho rána šla ale těsně nad. Jablonec si pět minut před koncem utkání vytvořil slibný tlak ve vápně Slavie, všechny střely hostů však zablokovala domácí obrana.

V dohrávce 23. kola se tak Slavia rozešla s Jabloncem smírně 0:0. Vršovický klub má před sestupovými pozicemi jen čtyřbodový náskok, Jablonec zase ani ve čtvrtém jarním venkovním utkání nedokázal skórovat.

Ohlasy trenérů po utkání:

Alex Pastoor (SK Slavia Praha): V první půli jsme byli lepší, měli dvě velké šance, Juhar a Zmrhal, několik rohů a přímých kopů. Ale problém s vytvářením šancí je evidentní, pak těžko můžete skórovat. Ve druhém poločase už to od nás nebylo tak dobré, Jablonec byl blíž ke gólu. Nebyli jsme schopni kontrolovat hru, aspoň jsme podruhé za sebou neinkasovali. Musím ale říct, že hráči ukázali bojového ducha, hlavně Neves. Mysleli jsme si, že ho odvezou na hřbitov. Já ani doktoři jsme nechtěli riskovat jeho zdraví, ale pro něj neexistovala žádná diskuze. Chtěl se vrátit do hry. Máme před sebou zápasy se Spartou a Plzní, které jsou pro nás velkou výzvou. Strach nemáme, budeme bojovat. Na předchozí výsledky nesmíme myslet. Sparta má velkou formu, výhodou je, že nemáme co ztratit.

Roman Skuhravý (FK Baumit Jablonec): Když se podíváte na naše jarní vystoupení venku i s pohárovým utkáním, tak jsme dnes poprvé neinkasovali. Z toho pohledu bod ze hřiště soupeře beru. Ale na druhou stranu myslím, že druhý poločas jsme měli jasnou herní převahu. Vytvořili jsme si spoustu brejkových situací, bohužel naše bolest v útočném vápně pořád pokračuje. Proto jsme si odsud neodvezli tři body. Jediná pasáž, kdy nás Slavia zlobila, bylo asi 15 minut po příchodu Boudjemay. Tam měla jedinou obrovskou šanci. Z toho pohledu bod není spravedlivý, ale my ho bereme s pokorou.

SK Slavia Praha - FK Baumit Jablonec 0:0
    Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Jiřík.
    ŽK: 44. Škoda - 64. Kopic
    Diváci: 4038.

SK Slavia Praha: Černý - Nitrianský, Škoda, Neves, Dostál - Juhar, Hrubý, Gecov (C), Zmrhal (76. Čonka), Vyhnal (14. Boudjemaa) - Necid (86. Sodoma).
    FK Baumit Jablonec: Valeš - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Rossi, Kubista, Loučka (C), Čížek (79. Fantiš) - Třešňák (72. Okleštěk).