<
>
    22. kolo, Základní část | neděle 30/03/2014, 17:00 | Městský fotbalový stadión

Návštěva: 3 823 diváků (35 % z kapacity 10 785)

Dukla nastoupila bez několika opor a její hra tomu odpovídala - aktivnější byla v úvodu utkání Zbrojovka. Domácí celek vybojoval několik standardních situací, ke střele (navíc nepřesné) se ale dostal jen Janotka, obrana Dukly jinak pracovala bezchybně.

Ovšem v 19. minutě byl domácí tým za snahu odměněn. Po precizní narážečce ve středu pole se míč dostal na nohu rozběhnutého Miroslava Keresteše, ten se vřítil do vápna a křižnou ranou překonal Radu - 1:0.

Mátožná Dukla byla nadále pod tlakem a dala o sobě vědět až ve 31. minutě. Marek vyslal střílený centr, nabíhající Černý byl však ke své smůle o krok pozadu. Pak navíc přišlo Engelmannovo zaváhání ve středu pole, toho využil dravý Hyčka a po brilantním průniku naservíroval míč Jiřímu Skalákovi, který neměl problém zvýšit na 2:0.

To už hosty vyburcovalo a také oni prokázali vysokou efektivitu. Ouedraogo odcentroval a Josef Marek hlavou zamířil přesně k tyči - 2:1. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

V 55. minutě mohl Černý využít zaváhání domácí obrany, zbavil se i Hladkého, v rychlosti ale opustil i s míčem hrací plochu a nestihl zakončit. Dukla nadále zlobila a snažila se vyrovnat a výsledkem byla nadějná pozice Marka Hanouska, jehož ránu musel Hladký vyrazit.

Zbrojovka posléze pochopila, že nejlepší obranou je aktivita. Vybojovala roh, po němž Buchta prodloužil míč na Skaláka a jeho pokus na poslední chvíli zablokoval jeden z obránců. Poté střílel nad bránu Keresteš.

Po delší klidné pasáží zatrnulo fanouškům Zbrojovky v 83. minutě. Koval se prosmýkl po levé straně, odcentroval a míč prolétl vápnem, kde se po něm natahovalo několik hráčů obou týmů. Dosáhl jen Mareš, jemnou tečí ovšem mířil mimo. Tento moment domácí probral, bleskově přenesli hru na druhou stranu a Štetina musel odvracet před Hyčkou, který by jinak šel sám na gólmana.

V samém závěru se pak již Zbrojovce povedlo udržet nesmírně cennou výhru, díky které se odlepila od sestupových pozic.

Václav Kotal (FC Zbrojovka Brno):
     Měli jsme výborný vstup do utkání, dvě krásné akce znamenaly vedení 2:0. Bohužel jsme udělali na konci půle hrubou chybu, po které soupeř snížil a to předznamenalo naši nervozitu po změně stran. Nepovedlo se nám dát pojišťovací gól, soupeř naštěstí své šance nevyužil."

Luboš Kozel (FK Dukla Praha): Prohráli jsme naprosto zbytečně. Inkasovali jsme po hrubých chybách a dlouho jsme se nemohli dostat do tempa. Po změně stran se už hrálo s trochou nadsázky na jednu branku, ale když nedáme gól ani sami před gólmanem, nemůžeme uspět.

FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha 2:1 (2:1)
    Branky: 19. Keresteš, 34. Skalák - 41. Marek.
    Rozhodčí: Orel - Paták, Kotík.
    ŽK: 39. Štetina, 46. Ouedraogo (Dukla).
    Diváci: 3823.

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Buchta, Schuster, Pernica – Janotka, Zavadil, Šisler (86. Malík), Keresteš – Skalák, Marković (63. Fischer), Hyčka (88. Kroupa).
    FK Dukla Praha: Rada – Engelmann, Štetina, Božič, Hanzel – Černý (70. Koval), Gedeon, Marek Hanousek (75. Pospěch) – Ouedraogo, Berger (58. Mareš) – Marek.