>
    21. kolo, Základní část | sobota 22/03/2014, 15:00 | Městský fotbalový stadión

Bez branek

Návštěva: 1 182 diváků (11 % z kapacity 10 785)

Znojmo většinou v brněnském azylu dokáže na svého soupeře vletěl již od samotného začátku. Klokani se na to však velice dobře připravili a byli v prvním poločase o něco víc nebezpečnější. Sice to v prvním dějství nebyl nikterak ofenzivní fotbal nebo festival zahozených šancí, přesto si Pražané jakés takés šance vytvořili. Především Jindřiškův prudký centr na bližší tyč nadělal Hrubému velké problémy.

Další starosti Znojemským nadělal ostrostřelec Ivan Lietava, jehož střela z hranice vápna šla těsně vedle. Hosté dál zlobili, měli k dispozici standardku i několik rohů, ale změna ve skóre se v prvním poločase nekonala. Domácí si téměř nic nevytvořili a mohli být rádi, že je aktivnější protivník nepotrestal gólem. Kouč Kalvoda jen lomil rukama, co to jeho svěřenci předvádí. Ke spokojenosti měl hodně daleko.

Do druhého poločasu vstoupilo Znojmo daleko lépe. Crnkičova akce volala po gólu, když se prokličkoval až před Berkovce, ale dostal se těžké úhlu a trefil boční síť. Hrál se podstatně lepší fotbal, který se divákům musel daleko víc líbit, nicméně čekání na gól stále trvalo. Pokud hrála v prvním poločase dobře Bohemka, druhá část patřila domácím. Crnkić znovu zahrozil, jehož zakončení ale bylo zblokováno. Po chvíli se ale míč dostal za vápno k Buchtovi, jehož střela šla těsně vedle tyče.

Bylo jasné, že se bude rozhodovat jeden jediný gól nebo jedna větší chyba. Znojmo bylo stále aktivnější a bylo blízko gólu po akci Vašíčka, který pálil těsně nad. Posléze si naběhl za obranu Diarrassouba, jenž z levé strany prověřil Berkovce, který předvedl skvělý zákrok a svůj tým podržel. Neujala se ani střela Hory, která šla nad, a tak víc už se v utkání nestalo, oba celky si rozdělily po bodu. Výsledek zřejmě zasloužený a spravedlivý 0:0.

Ohlasy trenérů:

Leoš Kalvoda (1.SC Znojmo FK):
    Bylo to utkání dvou poločasů. Nevím, co se s námi dělo v tom prvním. Celkově to byl zápas jedné šance, my ji měli, ale bohužel neproměnili. V boji o záchranu si představuji víc bojovnosti a zarputilosti. Druhá poločas byl o něco lepší, ale spokojen být rozhodně nemohu.

Luděk Klusáček (Bohemians Praha 1905):
    Ač jsme nebyli favority, chtěli jsme hrát na vítězství. V první půli to z naší strany bylo trošku lepší, dostávali jsme se do kombinace. Po změně stran Znojmo zvedlo aktivitu a potvrdilo, že je aktuálně silným týmem. Jejich útočníci nám dělali starosti a situace jsme dokázali řešit jen brejky. Bod je pro nás cenný, ale potřebujeme jich ještě mnohem víc.

1.SC Znojmo FK - Bohemians Praha 1905 0:0 (0:0)
    Rozhodčí: Kocourek - Moláček, Pochylý.
    ŽK: Helísek, Lacko - Nerad.