<
>
    18. kolo, Základní část | neděle 02/03/2014, 15:00 | Na Stínadlech

Návštěva: 5 780 diváků (34 % z kapacity 17 078)

Domácí byli od úvodu živějším mužstvem, ihned ve čtvrté minutě se dostal k hlavičce stoper Jablonský, který jen těsně minul Zlámalovu branku. Chvíli poté došlo k nepříjemné srážce hlavami Hoška s jedním z hostujících hráčů, po které zůstal teplický stoper nehnutě ležet na trávníku.

Po pár minutách ošetřování se ještě zkusil vrátit na hrací plochu, ale ihned po prvním sprinterském souboji zůstal opět na zemi a musel opustit trávník na nosítkách. Na trávník vyběhl po dlouhém zranění Tomáš Vondrášek a Stínadla vybouchla nadšením jako při vstřelené brance.

Poté se hra velmi přiostřila a rozhodčí Proske udělil během sedmi minut hned čtyři žluté karty, hned třikrát napomínal hostující fotbalisty.

Běžela šestatřicátá minuta a nejnovější posila Teplic Ramos důrazným skluzem vybojoval míč pro Nivalda. Ten zatáhl míč až k hranici pokutového území a skvělým pasem našel Štěpána Vachouška, který lehce tečoval míč před Zlámalem a otevřel skóre utkání.

Přesně o pět minut později to bylo již o dvě branky, když si na Krobův rohový kop naskočil důrazný Martin Jindráček a překonal Zlámala. Ten se musel trochu červenat, protože jeho výběh na centr nebyl zrovna ideální.

Do druhého poločasu vstoupila Sigma bojovně, ale její aktivitu utnul ve dvaapadesáté minutě Santos Nivaldo, který po skvělé práci Ramose a Litsingiho přesném centru zasunul míč pod padajícího Zlámala a upravil na 3:0.

O pár minut později si Litsingi s Nivaldem vyměnili role a prvně jmenovaný se akrobaticky položil do centru od Nivalda a jeho dělovka prosvištěla kolem levé tyče. Záložník z Konga se dočkal ve třiasedmdesáté minutě, kdy poslal hlavou míč přímo pod břevno po milimetrovém Jindráčkově pasu.

A když se v závěru utkání nedokázal gólově vyjádřit debutující Chukwuma Chukwudi, skončilo utkání jednoznačným výsledkem 4:0!

Zdeněk Ščasný (trenér FK Teplice):
    Do utkání jsme vstupovali s respektem a pokorou, protože jsme věděli, že Olomouc hraje velmi nepříjemně a hlavně jsme znali výsledek zápasu se Slávií. Jsme velmi rádi, že jsme vstoupili do utkání aktivněji a dokázali se gólově prosadit. Ohromně důležité bylo, že jsme dokázali přidat branku před poločasem a další na začátku poločasu druhého.

Zdeněk Psotka (trenér SK Sigma Olomouc): Utkání začalo hodně nervózně, my jsme se nemohli dostat k naší hře, potom jsme nepohlídali brejkovou situaci, ze které se Teplice dostaly do vedení, do poločasu přidaly další branku a po poločase jsme inkasovali ještě dvakrát, čímž Teplice potvrdily svoji obrovskou kvalitu směrem dopředu. Moji hráči byli v úvodu hodně nervózní a dnes jsme bohužel inkasovali na rozdíl od zápasu se Slavií jako první a prohráli jsme.

FK Teplice - SK Sigma Olomouc 4:0 (2:0)
    Branky: 36. Vachoušek, 40. Jindráček, 52. Nivaldo, 73. Litsingi
    Rozhodčí: Proske - Moláček, Kříž
    ŽK: 24. Jindráček, 76. Jablonský - 26. Pospíšil, 28. Fall, 31. Varadi
    Diváci: 5780

FK Teplice: Grigar - Jablonský, Matula, Hošek (10. Vondrášek), Krob - Nivaldo, Ljevakovič (78. Chukwuma), Vachoušek, Litsingi - Ramos, Jindráček (82. Vůch).
    SK Sigma Olomouc: Zlámal - Škerle, Svozil, Plšek (69. Nepožitek), Fall (46. Javůrek) - Šindelář, Pospíšil, Navrátil, Varadi - Depetris (84. Rolinc), Zahradníček.