<
>
    9. kolo, Základní část | neděle 22/09/2013, 17:00 | Ďolíček

Návštěva: 4 482 diváků (71 % z kapacity 6 300)

Již od prvních minut zápasu se aktivněji jevili hosté, kteří si první příležitost vypracovali v šesté minutě, kdy protiútok tři na dva zakončoval z úhlu olomoucký Ordoš. Brankář Berkovec však svým zákrokem nedopustil změnu stavu. Více ze hry měla i nadále Olomouc, zatímco domácí Bohemka si nebyla schopna vytvořit žádnou kloudnější šanci. Jediným hráčem, který v prvním poločase zařídil nebezpečnou akci pro Bohemians tak byl paradoxně hostující Ordoš, když ve vlastním vápně otálel s rozehrávkou a nakonec předložil míč domácímu Matěji Štochlovi, ten však nabídnutou šancí pohrdl a míč napálil pouze do brankáře Blahy.

Po zbytek poločasu už se hostující brankář musel ve své bráně nudit, jelikož nebezpeční v útoku byli pouze jeho spoluhráči. Olomouc držela míč často na svých kopačkách a snažila se vyzrát na domácí obranu. Když už vše nasvědčovalo tomu, že se to hostům v prvním poločase nepodaří, udeřila zničehonic ve 45. minutě Olomouc z rohového kopu. Po Javůrkově centru bylo před bránou domácích hodně krušno, z čehož nakonec vyplynul pro Bohemku nešťastný moment, kdy do vlastní brány tečoval Ordošův pokus domácí Josef Jindříšek a vlastním gólem tak poslal Hanáky do vedení 1:0. Bezprostředně po vstřelené brance rozhodčí ukončil první poločas.

Gól v domácí síti a následná poločasová přestávka změnily obraz hry. Bohemka vstoupila do druhé půle o poznání aktivněji a konečně si začala vytvářet útočné akce. Blízko vyrovnání byli domácí v 56. minutě, kdy se po centru Šírla dostal míč ve vápně až k osamocenému Matěji Štochlovi, jehož střela ale mířila jen do boční sítě. O tři minuty později pak zafungovalo otřepané nedáš-dostaneš a na druhé straně udeřila Olomouc. Navrátilovi sjela střela s kopačky tak šikovně, že se míč dostal k Adamu Varadimu, který ho skluzem dopravil do Berkovcovy brány - 0:2.

Přestože byl druhý gól Sigmy pro domácí velkou ránou, nesložila Bohemka zbraně dál se snažila hnát do útoku. Do pokutového území hostů letělo z kopaček domácích několik nebezpečných centrů, ale žádný z nich nevedl k vytoužené gólové akci, která by domácí vrátila zpět do hry. Sigma vědoma si svého vedení pozorně bránila a nikam se zbytečně nehnala. Žádný další gól už tedy nakonec v Ďolíčku nepadl a Olomouc si tak z Vršovic odváží všechny tři body za vítězství 2:0 nad domácími Bohemians.

Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
    Branky: 45. Jindřišek (vlastní), 59. Varadi.
    Rozhodčí: Z. Proske – A. Kordula, R. Kotík.
    ŽK: 24. Hora, 61. Kalina – 32. Ordoš, 63. Houska, 75. Javůrek, 87. Navrátil.
    Diváci: 4 482.

Bohemians Praha 1905: Berkovec – Kalina (62. Nerad), Šírl, Šmíd, J. Štochl – Jindřišek (C) (80. Ndiaye), Bartek, Moravec, Hora – Rada, M. Štochl (56. Kolář). Trenér: Weber.
    SK Sigma Olomouc: Blaha – Javůrek, Škerle (C) (90. Dreksa), Vepřek, Koutný – Vidlička, Karaš (71. Falta), Houska, Ordoš, Navrátil – Varadi (80. Lietava). Trenér: Kotůlek.