<
>
    7. kolo, Základní část | pondělí 02/09/2013, 18:00 | Chance arena | ČT sport

Návštěva: 3 755 diváků (66 % z kapacity 5 690)

Úvod utkání patřil jasně jabloneckým fotbalistům, kteří působili aktivně a samotná hra se odehrávala převážně na polovině libereckého Slovanu. První střelecký pokus utkání si v 9. minutě připsal domácí Loučka, který ale mířil hodně nepřesně. Podobně dopadl i pokus Vošahlíka, který o chvíli později zkusil štěstí zpoza vápna, taktéž neúspěšně.

Liberečtí fotbalisté na svoji první příležitosti čekali takřka rovnou půlhodinu. To se po centru Kušníra dostal do zakončení na zadní tyči Pavelka, jeho rána z první ale zamířila vedle. Ve 32. minutě už z toho ovšem byla první branka pro hosty. Rychlý brejk vedený Pavelkou zakončoval Kalitvincev, kterého ale dokázal gólman Valeš vychytat, na následnou dorážku Sergeje Rybalky, z bez prostředí blízkosti, už ale nestačil – 0:1.

Slovan po úvodní brance očividně ožil a byl dost aktivní. To nakonec vyústilo i v druhou libereckou branku. Piták si balon špatně zpracoval a poslal do slibného brejku našlápnutého Kušníra. Ten po dvacetimetrovém pasu našel přesně spoluhráče Davida Pavelku, který šikovným obstřelem z hranice vápna poslal hosty do dvoubrankového vedení, které platilo i na konci prvního poločasu.

Ten byl ještě jasnější záležitostí domácího Jablonec. Baumit svého soupeře jasně přehrával a ve druhé polovině doslova mačkal. Blízko ke skórování byl v 56. minutě Vaněk, jeho hlavičku z malého vápna ale bravurně zlikvidoval gólman Kovář. Stejný muž byl u velké šance i o čtyři minuty později, ani napodruhé však uspět nedokázal.

Liberecký Slovan nakonec dokázal dvoubrankové vedení udržet až do závěrečných minut a vše si už pohlídal. Žádné drama v Chance aréně už nepřipustil. Liberec si tak připsal další tři body a dotáhl se na vedoucí duo Plzeň - Sparta. Ti mají v čele tabulky před Severočechy náskok jednoho bodu.

Ohlasy trenérů po utkání:

Roman Skuhravý (FK Baumit Jablonec): Myslím si, že jsme viděli, jak fotbal dokáže být krutý. Fotbal se ale hraje na góly, soupeř dal dva, my žádný. Věděli jsme, že soupeře bude hrozit z brejků, které jsme si ale nepohlídali. Chyběl nám důraz v šestnáctce, po kterém jsme mohli vstřelit nějaké góly. I kdybychom dnes hráli dva zápasy, gól bychom nedali. Je to kruté, ale herně to nebylo až tak špatné.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): Přetrvává ve mně hektika ze závěru utkání, kdy nám to tam zase lítalo. Jen díky naší dobré obraně a brankáři Kováři jsme naštěstí vše ustáli. Bylo to utkání proti těžkému soupeři. Na druhou stranu musím ocenit naše hráče, kteří to zvládli po taktické stránce skvěle. Jsem rád, že je před námi přestávka, kdy zregenerujeme a trochu si odpočineme.

FK Baumit Jablonec - FC Slovan Liberec 0:2 (0:2)
    Branky: 32. Rybalka, 36. Pavelka.
    Rozhodčí: Jílek - T. Kovařík, Blažej.
    ŽK: 25. Karišik, 43. Sackey (oba Liberec).
    Diváci: 3 755.

FK Baumit Jablonec: Valeš (46. Špit) - Eliáš (76. Čížek), Beneš, Kubista, Novák - Kopic, Piták, Loučka, Vaněk, Vošahlík (57. Třešňák) - Hubník. Trenér: Skuhravý.
    FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik, Fleišman - Kalitvincev (64. Frýdek), Pavelka, Sackey, Rybalka, Kolár (68. Rabušic) - Šural (89. Delarge). Trenér: Šilhavý.