<
>
    7. kolo, Základní část | neděle 01/09/2013, 17:00 | Stadion v Jiráskově ulici

Návštěva: 3 780 diváků (84 % z kapacity 4 500)

Do prvního poločasu vstoupila obě mužstva poměrně vlažně, a především opatrně. Hráčům oběma týmů bylo jasné, jak moc důležitý zápas hrají. Přesto se hned od úvodních minut ukazovala územní převaha sešívaných. Ta vydržela v průběhu celého prvního dějství. V osmé minutě se poprvé zapotil Jaromír Blažek, Zmrhalův pokus vyrazil. Úspěšný nebyl ani Petrák. Další slávista, David Škutka, už ale skóroval. Ve 14. minutě se po centru z levé strany opřel hlavou do míče a poslal hostující Slavii do vedení – 0:1.

Úvodní branka hosty nakopla, dlouho se však do další velké šance nedostali, přestože byli herně rozhodně lepší. Na řadu tak přišla první šance Vysočiny. Z 25 metrů vypálil Harba a Černý se musel proletět vzduchem, aby míč vyrazil a nelovil ho ze sítě.

Kopicovu hrubku v rozehrávce musel napravit včasným výběhem Blažek. A když ani závar v jihlavském pokutovém území ze 44. minuty neskončil brankou, opouštěli hráči hrací plochu za stavu 0:1 za potlesku pouze slávistických fanoušků.

Druhý poločas začal stejně jako ten první - opatrně.  Až dvacet minut před koncem protrhl střeleckou mizérii Haris Harba. Domácí fanoušky sice potěšil, radost mu ovšem překazil hvizd hlavního sudího – stál totiž v ofsajdu, a tak branka neplatila. V 74. minutě ochozy jásaly podruhé a znovu v tom měl prsty skvělý Harba. Byl faulován v pokutovém území, za což byla nekompromisně nařízena penalta – její exekuce se ujal Lukáš Vaculík a rozjásal jihlavské publikum – 1:1.

Čtvrt hodiny před koncem mohla Jihlava vést. To když, kdo taky jiný, Harba utekl po levé straně a jen těsně minul bránu. Okamžitá reakce v podobě Kiselovy rány na druhé straně málem zmrazila úsměv na tvářích všech přítomných příznivců Vysočiny. S blížícím se koncem zápasu narůstal i počet šancí na obou stranách. A úspěch se dostavil. V 87. minutě trefil centrovaný balon přesně Milan Kopic, čímž odstartoval explozi jihlavské radosti. Zdánlivě ztracené utkání tak domácí otočili, zvítězili a dotáhli se v ligové tabulce na svého soupeře. Pražany čeká za neúspěch další pokuta.

Ohlasy trenérů po utkání:

Michal Petrouš (SK Slavia Praha): Zápas se mi nehodnotí lehce. Dnes jsme měli na vítězství, přesto jsme o tři body přišli. První poločas byl jasně v naší režii, po pauze nás Jihlava přitlačila. Jsem hodně zklamaný, ale život jde dál. Nevyhráli jsme, tak ta pokuta přijde. Když jsem viděl metr, jaký rozhodčí nastavil v prvním poločase, tak mi přišlo, že nešlo až o takový (penaltový) faul, který by musel pískat. Na druhé straně tomu šlo zabránit, je to o nešikovnosti hráče.

František Komňacký (FC Vysočina Jihlava): V první půli Slavia dominovala, jasně nás přehrávala, o přestávce bylo potřeba hráče trochu probrat. Jediným světlým momentem v prvním poločase byl Harba, který snesl z našich hráčů přísnější měřítko. On se nejlépe cítí na pozici podhrotového hráče, ale v současnosti vzhledem k možnostem jaké máme, je pro mě útočníkem číslo jedna.

FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha 2:1 (0:1)
    Branky: 74. Vaculík (pen.), 86. Kopic - 15. Škutka.
    Rozhodčí: Jech - Filípek, Paták.
    ŽK: 78. Josl - 56. Bortel, 65. Hůrka, 90. Dobrotka.
    Diváci: 3 780.

FC Vysočina Jihlava: Blažek - Tlustý (84. Krejčí), Šourek, Kopic, Josl, Masopust, Jánoš (57. Karlík), Jungr (71. Přeučil), Koloušek, Vaculík, Harba.
    SK Slavia Praha: Černý - Dostál, Bortel, Dobrotka, Hůrka, Štěpán (46. Mičola), Zmrhal, Kisel, Petrák, Koreš (64. Juhar), Škutka (78. Škoda).