<
>
    6. kolo, Základní část | pátek 23/08/2013, 20:15 | Generali Arena | TV Fanda

Návštěva: 7 121 diváků (39 % z kapacity 18 349)

V sestavě Sparty se před zápasem objevila jediná změna. Kadlece, jenž v uplynulých dnech přestoupil do Německa, nahradil Přikryl. Na opačné straně znovu chyběl v základní sestavě Švancara.

Už ve třetí minutě mohl skórovat Danoski. Holek vracel hlavou malou domů, ale příbramský forvard pálil pár metrů nad Vaclíkovu bránu. O pět minut později byl blízko k otevření skóre Přikryl, jehož přihrávku si málem srazil do vlastní brány Hájovský. Ani v tomto případě ovšem branka nepadla.

Na první gól si tak diváci museli počkat do 10. minuty, kdy brankáře Hrušku prostřelil Hušbauer, který využil přesný centr Kadeřábka. Reprezentační záložník nenechal v klidu jediného fanouška, který si v páteční podvečer našel cestu na Letnou. O čtvrt hodiny později mohl skóre navýšit nováček ve sparťanské sestavě Dočkal, ten však po Costově přesné přihrávce nastřelil jen břevno. V závěru první půle pálil jen těsně mimo Hušbauer.

Půl hodiny před koncem zápasu byl blízko druhého zásahu Lafata. Kapitán Sparty ovšem mířil hlavičkou těsně mimo Hruškovu bránu. V 70. minutě pak nebezpečně pálil Řezníček, ale ani ten Vaclíka nepřekonal. O pět minut později se naopak na druhé straně se ukázalo, jak je dobré míti v týmu kanonýra Lafatu, který poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Deset minut před koncem mířil jen těsně vedle střídající Bednář. Jeho jméno opanoval celý stadion celou čtvrthodinu, co byl na hřišti. To mu také pomohlo ke vstřelení třetí sparťanské branky, kterou přidal šest minut před koncem. To ovšem nebylo od bývalého reprezentanta všechno, v závěru utkání přidal svou druhou branku a navýšil na 4:0.

Více už se na Letné nestalo, Sparta se minimálně do soboty posunula na první příčku tabulky a ani po šestém kole nepoznala hořkost porážky. Naopak Příbram odjíždí z hlavního města s prázdnou.

Vítězslav Lavička (Sparta): Pasáž po přestávce nám nevyšla, ztratili jsme kontrolu ve středu pole. Příbram se dostávala do tlaku, měli jsme problémy. Definitivně to zlomil až druhý gól. Soupeř dostal ránu, nám to zvedlo sebevědomí a závěr byl exhibicí. Dnešní zápas znovu prokázal, jak je Roman Bednář platným hráčem. Za to, jaký má podíl na vítězstvích, by si základní sestavu zasloužil plným právem. Ale pokud tam dáme typologicky podobné útočníky jako David Lafata a Roman, tak v tuhle chvíli nemáme typologicky alternaci na střídačce. To je jeden z důvodů, proč se Roman neobjevuje v základní sestavě. Vnitřně cítí, že by rád pomohl týmu od první minuty, ale respektuje rozhodnutí nás trenérů. Je to pravý profesionál.

František Straka (Příbram): V páté minutě jsme měli obrovskou šanci, když Danoski sám před brankou přestřelil. Kdybychom dali na 1:0, mohlo to vypadat jinak. Pak jsme dostali hloupou branku z tečované střely. Těší mě to, že jsme tady hráli otevřenou partii a byli aktivní. To, že jsme v posledních deseti minutách inkasovali góly, to se nedá nic dělat. I přes ten výsledek 0:4 nebyl náš výkon vůbec špatný a je na čem stavět. Dnes jsme propadli v koncovce, nedávali jsme góly. Naopak jsme dostali velmi laciné branky.

AC Sparta Praha – 1. FK Příbram 4:0 (1:0)