<
>
    2. kolo, Základní část | sobota 27/07/2013, 19:00 | Bazaly

Návštěva: 5 490 diváků (55 % z kapacity 10 060)

Na Bazalech diváci na vstřelenou branku příliš dlouho čekat nemuseli, avšak z gólu se radovali hostující fanoušci. V 9. minutě Štípek načechral centr pro hlavičkujícího Ondřeje Zahustela, který se nemýlil a Boleslav šla do vedení. Fandové Baníku se příliš dlouho zlobit nemuseli, protože ve 13. minutě se Antonín Fantiš postaral o vyrovnávající branku a stav skóre byl opět nerozhodný.

Baník byl po vyrovnávací brance aktivnějším celkem a často dělal svému soupeři potíže. Ve 29. minutě mohl Fantiš přidat druhou branku Baníku, ale Miller mu v tom brilantně zabránil. Tlak domácích rostl a ve 38. minutě přišla vedoucí branka, o kterou se zasloužil Vojtěch Engelmann a stav skóre byl 2:1 ve prospěch Baníku. Třetí branku domácích mohl přidat Kukec, ale Miller opět čaroval a třetí gól nepustil.

Také začátek druhého poločasu patřil jasně domácím, kteří podnikali jednu útočnou akci za druhou a defenzíva soupeře se nestačila divit, jak aktivní Baník je. Hodně při chuti byl Engelmann s Lukešem a také Kukec, ale Boleslav to ustála a další inkasovanou branku už neobdržela. Navíc hráčům Baníku docházely síly a na jejich výkonu to bylo v závěrečných minutách znát.

V poslední dvacetiminutovce byli u balonu hlavně hosté a mohli vyrovnat, jenže Chramosta ve stoprocentní šanci selhal. Útočník Boleslavi postupoval sám na Bártu, ale střelecký pokus mezi tři tyče dopravit nedokázal. Pak už hosté nakopávali míče za obranu, ale nic závažného vymyslet nedokázali. Baník si závěr utkání pohlídal a 3 body si nechal doma na Bazalech.

Martin Svědík (Ostrava): "Můžu hodnotit jen pozitivně. Náš výkon byl velice dobrý. Dokázali jsme utkání otočit s tak těžkým soupeřem. Začali jsme nešťastně, ale pak jsme setřásli malou nervozitu, která v prvním domácím utkání byla. Pomohl nám vyrovnávací gól. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem a měli pár šancí, které jsme nevyužili. Byla jen škoda, že jsme ve druhé půlce nenavýšili výsledek. Měli jsme dobré akce a přechodovou fázi, zbytečně jsme vpředu neztráceli míče. To už se nám tolik nevedlo v závěru utkání. Chyba byla, že jsme šance neproměnili, to by se nám příště mohlo vymstít. Hráči šli na maximum, na krev, šli z hřiště tak, jak by měli chodit a toho si cením. Je to zatím jen dobrý vstup do soutěže, nic víc."

Ladislav Minář (Mladá Boleslav): "Vstoupili jsme do utkání dobře a šli jsme do vedení. Prvních dvacet minut jsme měli možná pod kontrolou, ale dvěma chybami jsme Baníku umožnili stav otočit. To bych při kvalitě hráčů, které jsme měli na hřišti, nečekal. Druhý poločas tam z naší strany byla snaha o vyrovnání. Měli jsme možná dvě příležitosti, ale musíme sportovně přiznat, že Baník další dvě až tři šance z brejků neproměnil. Když to vezmeme celkově, na šance a přímočarost vyhrál Baník zaslouženě. Náš krasofotbal, držení míče a přihrávky do strany a do šířky ala Barcelona nevedly k ohrožení soupeřovy branky. I když jsme měli tlak, tak jedná tutová šance je málo. Máme odehrány dvě kola, jeden bod a to je zklamání pro klub a možná budeme muset trochu přehodnotit sestavu, abychom zjednodušili hru."

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:1 (2:1)

Branky: 13. Fantiš, 38. Engelmann - 9. Zahustel

Rozhodčí: Královec - Moláček, Filípek

ŽK: 90. Bárta, 90. Lukeš - 32. Štípek, 44. Brunclík, 47. Kúdela

Diváci: 5 491

FC Baník Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedić ─ Droppa, Lukeš, Kukec, Engelmann (68. Milosavljev) ─ Rolinc (86. Baránek), Fantiš (71. Kraut).

FK Mladá Boleslav: Miller ─ Johana, Bořil, Kysela, Kúdela ─ Ščuk (40. Brunclík), Zahustel, Jarolím, Štípek (58. Nešpor) ─ Štajner (76. Jeslínek) ─ Chramosta.