<
27.05.-02.06.
>
  Skupina o titul
  #KlubZSB
  1AC Sparta Praha3582:3087
  2SK Slavia Praha3576:2485
  3FC Viktoria Plzeň3576:4070
  4FC Baník Ostrava3556:4849
  5FK Mladá Boleslav3551:5947
  61.FC Slovácko3545:5644
  Skupina o záchranu
  #KlubZSB
  1FK Jablonec3545:5041
  2FK Pardubice3539:4740
  3Bohemians Praha 19053534:4839
  4MFK Karviná3538:6232
  5SK Dynamo České Budějovice3541:7029
  6FC Zlín3540:6927
  30. kolo, Základní část | sobota 01/06/2013, 17:00 | Městský stadion Mladá Boleslav

  Návštěva: 847 diváků (17 % z kapacity 5 000)
  Video
  Reportáž

  Domácí začali o něco aktivněji a záhy přišla první větší příležitost. Ondřej Zahustel z pravé strany přihrál Kúdelovi, kterého ovšem zblokoval jeden z hostujících hráčů. Postupně se do tempa dostávaly i Teplice, ovšem jejich souhry nepatřily mezi ty nejpřesnější. Ve 22. minutě se dostal při závaru k míči na značce pokutového kopu Jakub Synek, jehož tvrdou a gólem zavánějící ránu vyrazil Jablonský.

  O minutu později se hra přelila na druhou stranu a v situaci nedáš-dostaneš přišla příležitost pro Adina Mahmutoviče, kterému přilétla přihrávka až za mírně laxní obranu. Mahmutovič dokázal utéct Johanovi, sklepl si balón trochu do strany a pak zakončil brankáři do protipohybu. O deset minut později byl tentýž hráč v další velké šanci, avšak neudržel balón. Do konce první půle se domácí snažili o vyrovnání, ovšem nedařilo se jim vypracovat výraznější příležitost.

  Hned po návratu na trávník se skóre změnilo podruhé, Martin Jindráček zpracoval přihrávku na volném prostoru, s ničím se nemazal a vystřelil k tyči. V 60. minutě vstřelili hosté další branku, když se Mahmutovič řítil sám na branku. Miller reflexivně vyrazil, ovšem na hlavičkovou dorážku úplně volného Franciho Lisingiho nestačil.

  Boleslav se po této studené sprše, podobné jako dostali tepličtí fanoušci od hasičů za založení ohně ve svém sektoru, pokoušela ještě útočit, ovšem marně. V 76. minutě však nastaly zmatky před boleslavskou brankou a vedly ke komické situaci nevídaných čtyř hráčů ve žlutém na nikoho. Millera pak pohodlně prostřelil Martin Jindráček. Utkání se poté už dohrávalo a skóre se již nezměnilo. Nic na tom nezměnila ani červená karta pro Jablonského.


  Ohlasy trenérů

  Ladislav Minář (Mladá Boleslav): Budu stručný a řeknu to po moravsku. Tímto zápasem a výsledkem jsme si tuhle sezónu vyžrali až do konce. Je tu stále ten stav se zraněnými, jaký je, dnes hráli i dva mladíci, kteří zaznamenali svůj první start v lize. Přesto se na nic z toho nemůžeme vymlouvat.

  Zdeněk Ščasný (Teplice): Já jsem rád, že jsme závěr zápasu zvládli. Bylo vidět, že z nás spadl ten tlak a stres. Podařilo se nám navázat na venkovní zápasy, které jsme až na ten s Olomoucí zvládali. Uklidnila nás až druhá branka, protože jsme měli problémy v úvodu, ale jinak jsme hráli dobře. Hráči si zápas užili a hráli s chutí, což bylo též příčinou výhry.


  FK Mladá Boleslav – FK Teplice 0:4 (0:1)

  Branky: 23. Mahmutovič, 48. Jindráček, 59. Litsingi, 75. Jindráček.
  Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Kříž.
  ŽK: Kysela, Mareš – Podaný, Jablonský, Kaufman.
  ČK: 86. Jablonský (po druhé ŽK)
  Diváci: 837.

  Mladá Boleslav: Miller – Bořil, Johana, Ševinský (76. Mehanovič), Kysela – Rozsíval (46. Opiela), Ščuk, Kúdela, Mareš, Zahustel – Synek (46. Štohanzl). Trenér: Minář.

  Jablonec: Grigar – Kaufman, Lüftner, Krátký (74. Vůch), Jablonský – Litsingi, Matula, Vachoušek, Mahmutovič (81. Kerić) – Podaný, Jindráček (78. Jursa). Trenér: Ščasný.


  Foto: .ČTK.  Statistiky
  Sestavy

  Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Wyscout.

  Kumulované žluté karty: V případě spáchání disciplinárního přečinu Vyloučení pro druhé napomenutí podle § 46 Disciplinárního řádu FAČR se nebude žádné z těchto napomenutí evidovat pro účely evidence napomínání podle ustanovení § 47 Disciplinárního řádu FAČR, tj. pro účely trestání za opakované napomínání v příslušném soutěžním ročníku.

  GZSS: Události, kdy se míč po přerušení (faul, aut či odkop od branky) vrací do hry. Dodavatelem těchto statistik je externí dodavatel Wyscout.

  V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

  LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

  Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

  LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.