<
>
    29. kolo, Základní část | neděle 26/05/2013, 18:00 | Škoda Transportation Arena

Návštěva: 1 120 diváků (14 % z kapacity 8 150)

Utkání začalo velice svižným tempem. Obě mužstva už mají prakticky své jisté a mohla hrát uvolněně, bez nějakých stresů. Do prvního náznaku šance se dostal již v páté minutě Kalouda, ale jeho pokus v pohodě ukryl do náruče Šeda. Nadějnou příležitost si vypracovali i hosté. Zahustel odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde si naskočil Sivrič a hlavou poslal míč kousek vedle levé tyče Radovy brány. Stále se hrál na obou stranách pohledný kombinační fotbal, kterému nechyběly šance. Dobrým pohybem hýřil především Albiach Roger Néstor, jenž se v prvním střeleckém pokusu ještě zastřeloval. Ovšem z následné Pospěchovy akce již udeřilo.

Běžela 28. minuta a právě Albiach Roger Néstor využil dobré práce svého spoluhráče Pospěcha, který prošel obranou Boleslavi. Ta sice míč odvrátila, ale smolně do míst, kde byl připraven Néstor. Pro něj už nebyl problém dopravit míč do sítě - 1:0. Pět minut před koncem poločasu mohli udeřit také Boleslavští. Sivrič uvolnil do šestnáctky Chramostu, Rada však včasným vyběhnutím zmařil jeho šanci. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 44. minutě Johana v pokutovém území máchl kopačkou na prázdno, pohotový Pospěch sklepl míč pro Luboše Kaloudu a rodák z Vyškova volejem a s pomocí pravé tyče, podruhé pokořil boleslavského gólmana Šedu - 2:0. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

Do druhé části nastoupila Boleslav mnohem živěji. První varování vyslal na domácí bránu Mareš, jenž jen těsně přestřelil horní tyč. Poté hosté zahrávali roh, Jarolím našel přesným centrem vysokého obránce Petra Johanu, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži a dostal svůj tým v 56. minutě do kontaktu - 2:1. O pár chvil mohlo být dokonce vyrovnáno. Jarolím vyslal další parádní pas na Chramostu, ten ale zamířil těsně vedle pravé tyče. Druhý gól měl na hlavě také Zahustel, jehož hlavičku však výtečně zneškodnil na brankové čáře gólman Pražanů Filip Rada. Od té doby se na hřišti spíše bojovalo a další šance nepřicházely. Dukla dobře bránila a nepouštěla soupeře do tlaku. Výsledek se proto do závěrečného hvizdu nezměnil a na Julisce se slavilo vítězství 2:1.

Luboš Kozel (Dukla Praha): "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání se soupeřem, který má každoročně ambice na poháry. Nám se proti Boleslavi nedařilo, v posledních třech utkáních jsme nezískali ani bod, každý zápas nás trestali ze standardek, ve kterých jsou silní. Dnes utkání rozhodlo naše dvougólové vedení v prvním poločase, které bylo pro další průběh dostačující."

Ladislav Minář (Mladá Boleslav): "První poločas nemá cenu, abych hodnotil, tam nebylo z naší strany vůbec nic. Stydím se a doufám, že se stydí i hráči. Druhý poločas jsme byli už ve vyšší kvalitě. Po snížení jsme měli dost času alespoň na vyrovnání, vypracovali si dvě tři příležitosti, ale nepovedlo se nám to. Po prvním poločase, kdy hráči urazili fotbalového boha, nemohli čekat, že jim bude příznivě nakloněný ve druhé půli."

FC Dukla Praha – FK Mladá Boleslav 2:1 (2:0)

Branky: 28. Néstor, 44. Kalouda - 56. Johana

Rozhodčí: Proske - Moláček, Tacina.

Žluté karty: Néstor, Borek – Bořil

Diváci: 1120.

Dukla Praha: Rada – Romera, Vorel, Štětina, Hanousek – Malý (80. Ouedraogo), Borek, Kalouda – Berger (86. Marek), Pospěch, Albiach Roger (66. Přeučil). Trenér: Kozel.

Mladá Boleslav: Šeda – Kysela, Johana, Kúdela, Bořil (86.Rolko) – Zahustel, Ščuk, Jarolím, Mareš (89. Synek), Sivrić (46. Rozsíval) – Chramosta. Trenér: Minář.