<
>
    29. kolo, Základní část | neděle 26/05/2013, 18:00 | Adidas Arena

Návštěva: 2 862 diváků (31 % z kapacity 9 100)

Zbrojovka nastoupila do utkání bez řady opor, šrámy doléčovali Pernica, Zavadil, Lutonský a Kroupa, pro karty chyběl Frejlach a v brance se poprvé v nejvyšší soutěži objevil 22letý Hladký. Příbram oproti tomu vyrukovala v takřka kompletním složení. Bylo znát, že jí jde o hodně. Do sestavy Středočechů se vrátil Azíz a tento tah se ukázal jako velmi vydařený.

Debutující Hladký musel v úvodu utkání řešit několik standardních situací soupeře, ovšem nadějnější možnosti si vypracovala Zbrojovka. V sedmé minutě se před Hrušku probil Traoré a otestoval pozornost klíčového muže Příbrami.

I druhá velká šance patřila na mokrém terénu hostům. Mezlík vybídl Švancaru a nejlepší střelec Zbrojovky byl blízko úvodní brance, nicméně Hruška jej v samostatném úniku vychytal.

V dresu Příbrami byl hodně vidět Azíz, v rozmezí čtyř minut dvakrát prověřil Hladkého schopnosti. Podruhé musel hostující gólman prudkou ránu vyrazit na rohový kop, po něm ještě hrozil Hájovský, jehož hlavička ovšem postrádala přesnost. Agilní Azíz ovšem nesložil zbraně a ve 30. minutě donutil Hladkého k dalšímu zákroku.

Aktivita se Příbrami vyplatila. Nepolapitelný Azíz vybojoval faul a Pilíkem skvěle zahraný přímý kop usměrnil za bezmocného Hladkého Tomáš Wágner. Tento stav mohl změnit o tři minutky později osamocený Buchta, jeho hlavičku Hruška zlikvidoval. Neujala se ani Švancarou zahrávaná standardní situace. Závěr první půle patřil zase domácímu celku, nicméně na stavu 1:0 se do pauzy již nic nezměnilo.

Zbrojovka se ve druhé půli pokoušela o útočnou aktivitu, defenziva Příbrami nicméně nadále držela nulu a nic na tom nezměnil nepřesný pokus Švancary ze 68. minuty. Hosté si navíc museli i nadále hlídat nevyzpytatelného Azíze, pohyblivý kuvajtský středopolař dělal obraně Brna po celý duel problémy.

Blízko vyrovnání byla Zbrojovka v 72. minutě, Husárův centr Hrušku překvapil a skončil na tyči, dorážka se nepovedla Mezlíkovi. Tlak Brňané zvyšovali i díky sérii rohových kopů a obrana domácích byla neustále v permanenci. Gól ovšem padl na druhé straně – Azízovu střelu Hladký jen vyrazil a Zdeněk Koukal s trochou štěstí upravil na konečných 2:0.

Ohlasy trenérů po utkání

František Straka (Příbram): "Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Brno nad Spartou nevyhrálo náhodou, byť k nám nepřijelo v nejsilnějším složení. To ale tým často stmelí. My začali trochu v křeči, Brno mělo stoprocentní šanci a musíme poděkovat Hruškovi, je garantem našeho úspěchu. Záchrany si moc cením, ale ještě nás čeká další práce."

Ludevít Grmela (Zbrojovka): "Do Příbrami jsme jeli s cílem bodovat. V mnoha pasážích jsme byli fotbalovějším celkem, měli řadu šancí, ale v produktivitě byl lepší soupeř a z tohoto úhlu pohledu vyhrál zaslouženě. V závěru jsme hráli na tři obránce, soupeře zmáčkli, ale na to se fotbal nehraje. Příbrami gratuluji k záchraně."

1. FK Příbram – FC Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Branky: 31. Wágner, 80. Koukal.

Žluté karty: 33. Azíz – 35. Sus.

Rozhodčí: Adam – Jiřík, Paták.

Diváci: 2862.

1. FK Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško – Pilík T. (46. Šlapák), Aziz, Abraham (65. Koukal), Tarczal, Mareš (83. Divíšek) – Wágner

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Hyčka, Buchta, Brabec, Husár – Pašek (76. Halaška), Sus, Mezlík, Traoré – Švancara (82. Přerovský), Markovič (64. Škoda).