<
>
    28. kolo, Základní část | středa 22/05/2013, 18:00 | Bazaly

Návštěva: 6 048 diváků (60 % z kapacity 10 060)

Úvod zápasu nabídl ihned gólové momenty na obou stranách. Hned první střela hráčů Dukly skončila brankou. Běžela čtvrtá minuta utkání a Ismael Ouedraogo překonal technickou střelou na zadní tyč brankáře Bártu, který sice byl včas u své tyče, ale gólu nedokázal zabránit – 0:1.

V 9. minutě Hable vybojoval míč, který následně zavezl až k pokutovému území hostů. Přesnou přihrávku našel Davora Kukece, který se hezky uvolnil a vyslal tvrdý projektil na brankáře Radu, který jeho střelu dokázal sice vyrazit, ale bohužel pro Duklu pouze před sebe, kde se míč nešťastně odrazil od Jana Vorla a skončil v brance – 1:1.

Hráči Dukly se rychle otřepali z inkasované branky a ihned se hnali do útoku. Ihned po rozehrávce musel Bárta likvidovat nebezpečný centr z levé strany. Ve 12. minutě vyrobil obrovskou minelu obránce Kaprálik, ale jeho zaváhání napravil domácí brankář Bárta.

Obrovskou šanci spálil v 27. minutě Španěl Néstor Albiach Roger, který vystřelil po výborné přihrávce od Bergera a jeho střela jen těsně minula ostravskou branku.

Deset minut před koncem prvního poločasu se díky chybě Malého, který nedokázal odkopnout míč do bezpečí dostal k míči Davor Kukec a nádherným centrem do pokutového území našel hlavu Antonína Fantiše, který nedal Radovi šanci a poslal Baník do vedení 2:1

Dukla skvěle vstoupila i do druhého poločasu a hned ve 49.minutě srovnala  na 2:2 zásluhou Ondřeje Vrzala, který rozvlnil hlavou síť za brankářem Bártou, který byl bez šance.

O dvanáct minut později nebezpečně pálil domácí mladík Jan Staško. Jeho velmi povedená střela jen těsně minula roh Radovy branky. V 65. Minutě předvedl neskutečný zákrok domácí Michal Bárta, kterým překazil gólovou radost Rogerovi. Velikou šanci spálil čtrnáct minut před koncem Frydrych, který se dostal po několika odrazech v pokutovém území k míči a jeho tvrdá střela skončila vedle Radovy branky.

Poslední náznak šance skončil velkým nedorozuměním mezi Barošem a střídajícím Soukupem a tak utkání skončilo 2:2. Ostravští tak získali bod do jejich boje o záchranu  momentálně činí jejich náskok na Hradec Králové 4 body.

Martin Pulpit: (trenér FC Baník Ostrava) Utkání pro nás začalo nedobře už včera, kdy odstoupili dva hráči Zawada, Milosavljev a ráno ještě onemocněl Lukáš Droppa, takže jsme přišli o tři hráče základní sestavy, vzhledem k tomu že jsme přišli o tyhle hráče, tak jsem očekával velice těžké utkání a to se potvrdilo.  V druhé půli, už jsme se nedokázali dostat do šancí a můžeme být rádi za bod.

Luboš Kozel: (trenér FK Dukla Praha) Podařilo se nám do utkání velmi dobře vstoupit, podobně jako v minulém utkání tady, ale poté jsme dovolili soupeři srovnat po naší chybě, ale i tak jsme ale byli patnáct až dvacet minut lepším týmem, v druhém poločase už jsme Baník nepouštěli do žádných šancí a dokonce jsme si mohli odvést i tři body, kdyby Nestor proměnil vyloženou šanci.

FC Baník Ostrava – FK Dukla Praha 2:2 (2:1)
    Branky: 9. Vorel (vla.), 35. Fantiš  – 4. Ouedraogo, 49. Vrzal.
    Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Blažej.
    ŽK:  Frydrych, Hable, Soukup (OVA) – Vrzal (DUK).
    Diváci: 6048.

FC Baník Ostrava: Bárta – Kaprálik, Frydrych, Vomáčka, Stožický – Kraut (76. Lukeš), Hable (70. Velner), Kukec, Fantiš – Staško (80. Soukup), Baroš.
    FK Dukla Praha: Rada – Vorel, Romera, Vrzal, Štětina – Ouedraogo, Gedeon, Malý (81. Borek)  – Berger (90. + 1 Marek), Pospěch, Albiach Roger.