<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  11.FC Slovácko00:00
  2AC Sparta Praha00:00
  3Bohemians Praha 190500:00
  4FC Baník Ostrava00:00
  5FC TRINITY Zlín00:00
  6FC Hradec Králové00:00
  7FC Slovan Liberec00:00
  8FC Viktoria Plzeň00:00
  9FC Zbrojovka Brno00:00
  10FK Mladá Boleslav00:00
  11FK Jablonec00:00
  12FK Pardubice00:00
  13FK Teplice00:00
  14SK Dynamo České Budějovice00:00
  15SK Sigma Olomouc00:00
  16SK Slavia Praha00:00
  27. kolo, Základní část | sobota 11/05/2013, 18:00 | Doosan Aréna | ČT sport

  Góly

  • Bez branek

  Návštěva: 11 705 diváků (100 % z kapacity 11 700)
  Video


  Reportáž

  Domácí Plzeň do dnešního utkání vstupovala jako favorit a Slavia jako outsider, nicméně vše bylo úplně naopak. V úvodu prvního poločasu se do šance sice dostal Kolář, ale přes hostující protihráče se neprosadil. Pak už byla lepší Slavia, která mohla jít do vedení ve 14. minutě, ale Vošahlík se proti perfektnímu Kozáčikovi neprosadil.

  O minutu později už přišla zápletka dnešního utkání. Zmrhal vybojoval míč a Milan Škoda si střihl sólo, které vyšperkoval nádhernou trefou a překvapivě poslal Slavii do vedení. O čtyři minuty později přišla komplikace pro Slavii, protože Juhar obdržel červenou kartu, a musel tak odejít do sprch.

  I když Slavia hrála od 19. minuty pouze v deseti hráčích, tak horší rozhodně nebyla. Ve druhém poločase už sice docházely síly, ale pražský klub se nevzdal a bojoval až do poslední minuty. Plzeňští si pár šancí vytvořili ve druhé polovině dnešního utkání, ale Darida ani Ďuriš stoprocentní gólovky neproměnili.

  Ohlasy trenérů:

  Pavel Vrba (Plzeň): „Musím pogratulovat Slavii k dnešnímu vítězství. To vyloučení je možná paradoxně stmelilo, a hosté pak odehráli zbytek utkání takticky dobře. Věřil jsem, že nám to tam alespoň jednou spadne, nějaké šance jsme měli, ale nedokázali jsme se prosadit. Nebyli jsme dostatečně důrazní ve finální fázi. Samozřejmě nás ztráta v naší situaci mrzí, ale pořád máme karty ve vlastních rukou a já věřím, že závěr ligového ročníku zvládneme. Je vidět, že Slavia má mužstvo, které se zvedá a pokud vydrží pohromadě, bude v příští sezoně velmi nebezpečné. Naneštěstí pro nás se začali zvedat v posledních kolech.“

  Michal Petrouš (Slavia): „Byl to pro mě zatím asi nejtěžší zápas z pohledu trenéra. Brzy jsme měli vyloučeného hráče, což nám trošku nabouralo taktiku, ale naštěstí jsme se ještě předtím dokázali prosadit. Co udělal Martin Juhar se absolutně neshoduje s profesionálním přístupem a budeme to s ním ještě řešit. Musím mužstvu pogratulovat, protože to proti Plzni nebylo vůbec jednoduché. Určitě při nás stálo i štěstí, ale takticky to hráči zvládli výborně a prokázali, že v příštích letech mají na boj i ve vyšších patrech tabulky. Plzeň samozřejmě měla nějaké šance, ale ubránit sedmdesátiminutové oslabení proti Plzni je parádní výsledek.“

  FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)

  Branky: 15. Škoda

  Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Tacina

  ŽK: Procházka - Kisel, Nitrianský, Čontofalský

  ČK: 19. Juhar (Slavia)

  Diváci: 11 705

  FC Viktoria Plzeň: Kozáčik- Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský - Horváth, Darida (89. Fillo) - Ďuriš (71. Tecl), Kolář, Kovařík (46. Rajtoral) - Bakoš.

  SK Slavia Praha: Čontofalský - Dostál, Bortel, Hubáček, Nitrianský - Vošahlík (76. Mičola), Juhar, Kisel, Zmrhal (64. Petrák), Gecov - Škoda (81. Fenin).


  Foto: ČTK

  Statistiky
  Sestavy

  Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Instat Limited.

  V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

  LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

  Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

  LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.