<
>
    26. kolo, Základní část | neděle 05/05/2013, 17:00 | Všesportovní stadion

Návštěva: 4 120 diváků (59 % z kapacity 7 000)

První poločas začal velmi aktivně, už v 11. minutě Slovácko zahrávalo volný přímý kop, který si vzal na starost Valenta a Lindrovi způsobil velké potíže. Balon totiž hradeckému brankáři napoprvé vypadl z rukavic, ale napodruhé jej už uklidil do bezpečí.  Ve 14. minutě vybojoval Hradec Králové rohový kop a vytěžil z něj vstřelenou branku, o kterou se zasloužil hlavičkující Michal Pávek, jenž bez potíží překonal brankáře Melichárka.

Slovácko mohlo ve 22. minutě po Hlúpikově střele vyrovnat, ale Lindr si připsal reflexivní zákrok a střelu z pěti metrů úžasně zlikvidoval. O jedenáct minut později už se hosté radovali z vyrovnávací branky, na svědomí ji měl Jiří Valenta, který zahrával volný přímý kop a balon usměrnil do horního rohu Lindrovy branky. Také 43. minuta přinesla vstřelený gól. Marek Kulič si střihl sólo přes polovinu hřiště, dovezl si míč do vápna a chladnokrevně vystřelil.

Hradci vše ve druhém poločase zkomplikoval Haris Harba, který během tří minut vyfasoval dvě žluté karty a musel předčasně odejít do sprch. Od této chvíle byli hráči z Uherského Hradiště lepším týmem a dokázali si vypracovat hned několik šancí a dvě úspěšně proměnili. V 81. minutě Lindr sice vyboxoval Hašovu hlavičku, ale pouze k Ladislavu Volešákovi, který se střelou z první nemýlil a přesnou trefou srovnal na 2:2.

Dnešní utkání se povedlo Jiřímu Valentovi, který odehrál skvělý zápas a v 84. minutě se radoval ze své druhé vstřelené branky, která Slovácku zajistila důležité vítězství. Hradec Králové si boj o záchranu výrazně zkomplikoval a netrpělivě bude vyhlížet výsledek zítřejšího utkání mezi Olomoucí a Teplicemi.

Ohlasy trenérů:

Luboš Prokopec (FC Hradec Králové): Cítíme velké zklamání, protože ještě patnáct minut před koncem jsme vedli o jednu branku a v téhle situaci je pro nás každý bod cenný. Co se týká samotného zápasu, pomohla nám první branka, pak jsme ale hráli příliš zataženě, ztráceli míče a báli se kombinovat. Ve druhém poločase jsme měli velice dobrých deset minut, ale pak už nám chyběly síly, abychom stav uhlídali. Musím klukům poděkovat za to, jak to odehráli naplno. Ještě nic nebalíme, ve hře je dvanáct bodů a věříme, že ztrátu doženeme příští týden v Budějovicích.

Svatopluk Habanec (1. FC Slovácko): Jsem šťastný za to, že jsme se dostali na třicet bodů, ale co jsme předvedli v prvním poločase, bylo velice bojácné. Někteří hráči tím ukázali svůj mentál, že nemůžou tyhle zápasy hrát. Nemělo to parametry, že se rveme s rovnocenným soupeřem o sestup, byla to bída. Ve druhé půlce už to mělo trochu jiný směr a pomohlo nám vyloučení Harby, to nezastírám. Pak už jsme byli lepším mužstvem. Musím si zápas ještě rozebrat, ale na druhou stranu, máme tři body, za což jsem nesmírně šťastný. Fandím Hradci, aby nespadl.

Hradec Králové – Slovácko 2:3 (2:1)

Branky: 14. Pávek, 43. Kulič ─ 33. Valenta, 81. Volešák, 84. Valenta

Rozhodčí: Paták ─ Kovařík, Kříž

ŽK: Harba ─ Haša, Kerbr, Kovář

ČK: Harba (2 ŽK, Hradec Králové)

Diváci: 4 120

Hradec Králové: Lindr ─ Holeš, Hájek (66. Strnad), Hochmeister, Poděbradský ─ Štěpán, Pávek, Schwarz (77. Jánošík), Harba ─ Kulič, Malinský (58. Zelený). Trenér: Prokopec.

1.FC Slovácko: Melichárek ─ Kubáň, Košút, Mezlík (74. Kovář), Kuncl ─ Kerbr (90. Hála), Šumulikoski, Valenta, Hlúpik (70. Volešák) ─ Haša, Došek. Trenér: Habanec.