<
30.05.-04.06.
>
  Skupina o titul
  #KlubZSB
  1AC Sparta Praha3576:3378
  2SK Slavia Praha3598:3178
  3FC Viktoria Plzeň3560:3861
  4Bohemians Praha 19053556:5852
  51.FC Slovácko3540:4650
  6SK Sigma Olomouc3553:4748
  Skupina o záchranu
  #KlubZSB
  1FC Baník Ostrava3553:5042
  2FK Teplice3545:6742
  3FK Jablonec3549:6340
  4FK Pardubice3538:6337
  5FC TRINITY Zlín3543:6034
  6FC Zbrojovka Brno3541:6433
  26. kolo, Základní část | pátek 03/05/2013, 18:00 | Stadion v Jiráskově ulici

  Góly


  Návštěva: 2 689 diváků (60 % z kapacity 4 500)
  Video
  Reportáž

  Do utkání vstoupili lépe hosté z Prahy. Vrzalův pokus ze vzduchu se mezi tři tyče nevešel. Kontr Jihlavy přišel za pět minut. Hráči Vysočiny kopali od rohového praporku, z následného závaru před brankou vznikla nebezpečná situaci, již musel řešit hlavičkou z malého vápna jako poslední hráč Božič. Úspěšný nebyl ani o minutu později Karlík. A tím na prakticky patnáct minut fotbal skončil. Další čtvrthodinka přinesla pouze tuhý boj ve středu hřiště a potvrzení domněnek, že půjde pravděpodobně o remízový zápas. Z letargie vytrhl diváky Josl, Radova náruč však byla připravena. Za dalších pět minut zkoušel štěstěnu Hašek, ani on však na druhé straně úspěšný nebyl. Od 29. minuty hráči předváděli, že umí hrát i parádní fotbal.

  Obrovskou šanci měl Pospěch. Vyhlášený kanonýr si obhodil ve vzduchu Šourka, obstřel gólmana Blažka mu ale nevyšel a trestuhodně minul. To Karol Karlík na druhé straně byl o poznání úspěšnější. V 31. minutě se rozběhl od půlky, využil otevřeného prostoru před ním, ze zhruba 25 metrů vypálil a trefil se náramně – 1:0 pro Vysočinu. Filip Rada neměl sebemenší šanci. Srovnat se hned o minutu později pokoušel Borek, Blažkovu klec přestřelil. Osm minut před koncem první půle se jak blesk z čistého nebe zjevil před Radovou klecí Vaculík, trefil naneštěstí pro hráče ve žlutém jen jednoho z obránců. Aktivní kapitán domácích se snažil o navýšení vedení ještě ve 40. minutě, ani napodruhé mu ovšem nebylo přáno.

  Do konce první se udály ještě dvě zajímavé situace. Po jedné na obou stranách. První z nich měl Přeučil, trenéra Kozla svým pokusem nepotěšil – vysoko přestřelil. Poslední slovo měli opět domácí. Ani Marek Jungr však neměl seřízenou střeleckou mušku, proto skončila první půle jednobrankovou výhrou domácích.

  Druhý poločas začal opět v duchu tuhého boje. Pražané toužili po vyrovnání, domácí jim nenechávali ani metr volného prostoru. Důkazem toho budiž 55. minuta, v níž Tomislav Božič fauloval kapitána Lukáše Vaculíka, za což si vysloužil zcela oprávněnou žlutou kartu. Hráči v úvodu druhé půle diváky, jichž dorazilo na stadion v Jiráskově ulici 2689, příliš nezahřáli, především ti nejvěrnější v jihlavském kotli si s tím poradili sami a svým hlasitým povzbuzováním hnali své miláčky dopředu.

  V 60. minutě zatrnulo skupince zhruba patnácti hostujících příznivců na jihlavském stadionu. José Romera poslal na Filipa Radu malou domů, dal mu ji ovšem takovým způsobem, že měl gólman Dukly co dělat, aby skákající balon odkopl do bezpečí. Naštěstí pro tým v červeném se mu to podařilo. O minutu později mohl mít syn bývalého trenéra Slavie práci znovu. Šimonek s Masopustem se snažili překonat dvojici bránících hráčů Dukly, to se jim sice víceméně podařilo, první jmenovaný ovšem v ideální pozici podklouzl a Rada tak zasahovat nemusel. V 66. minutě si vysloužil potlesk jihlavský krajní obránce Tomáš Josl, jenž nejprve ve vzduchu karate kopem nedovolil míči spadnout do autu a následně nůžkami poslal „kulatý nesmysl“ pryč od domácí svatyně. 20 minut před koncem normální hrací doby kopali hosté standardní situaci ze zajímavé, zhruba pětadvacetimetrové vzdálenosti, gólman Blažek si s balonem mířeným doprostřed nadvakrát poradil.

  V 79. minutě přišel hru na jihlavské straně oživit Václav Koloušek, vystřídal doposud dobře hrajícího kapitána Vaculíka. Na opačné straně začali hráči v červeném zkoušet trpělivost sudího Bílka, tři teatrální pády v pokutovém území Jihlavy si spíš než o pokutový kop koledovaly o žlutou kartu za simulování. 83. minuta málem přinesla gólovou radost pražské Dukle. Do balonu se opřel Tomáš Berger a jeho parádní projektil trefil pouze dobře postavenou tyč klece Jaromíra Blažka. Ještě nepříjemnější situace pro Jihlavu přišla v 85. minutě. Jinak skvěle hrající, do té doby nejlepší hráč na hřišti, Karol Karlík viděl podruhé žlutý kartonek a musel opustit hrací plochu. Bylo jasné, že domácí budou dohrávat v deseti.

  Vytouženého vyrovnání se hosté přece jen dočkali. Pouhé tři minuty před závěrečným hvizdem lehce tečoval centrovaný míč Tomáš Borek, Jaromír Blažek se natahoval marně – 1:1. Jihlavané se ještě z posledních sil zoufale snažili o zvrácení remízového stavu, to se jim však nepodařilo, a tak si oba celky z utkání zaslouženě odnesly po jednom bodu za remízu 1:1. Jak symbolické pro celky, které si připsaly již dvanáctou., resp. třináctou. remízu v sezoně.


  František Komňacký (Vysočina Jihlava): „S naším výkonem v první půli jsem nebyl spokojený. Vázla nám přechodová fáze a ani po křídlech jsme nebyli nebezpeční, i přesto jsme si ale jako první vytvořili gólovou šanci, kterou jsme ale neproměnili. Za pasivitu v druhé půli jsme si o vyrovnání doslova koledovali a bylo jen otázkou, kdy branku dostaneme. Remízu musíme brát, Dukla si vyrovnání zasloužila.“

  Luboš Kozel (Dukla Praha): „S naším výkonem v první půli jsem nebyl spokojený. Vázla nám přechodová fáze a ani po křídlech jsme nebyli nebezpeční, i přesto jsme si ale jako první vytvořili gólovou šanci, kterou jsme ale neproměnili. Vystřídali jsme a naše hra pak byla výrazně lepší.“


  FC Vysočina Jihlava - FK Dukla Praha 1:1 (1:0)

  Branky: 31. Karlík - 87. Borek.

  Rozhodčí: Bilek - Moláček, Blažej.

  ŽK: Karlík, Koloušek - Božič.

  ČK: 85. Karlík (JIH).

  Diváci: 2689.

  Vysočina Jihlava: Blažek – T. Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Masopust (61. Kliment), Karlík, Jungr, T. Rada, Vaculík (79. Koloušek) – Šimonek. Trenér: František Komňacký.

  Dukla Praha: F. Rada – Romera (82. J. Marek ), Božič, Vorel, Vrzal – Borek, Gedeon, Malý – Hašek (46. Berger), Pospěch, Přeučil (65. Albiach Roger). Trenér: Luboš Kozel.


  Foto: ČTK

  Statistiky
  Sestavy

  Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Instat Limited.

  V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

  LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

  Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

  LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.