>
    21. kolo, Základní část | sobota 30/03/2013, 20:15 | Generali Arena | ČT sport

• Bez karet

Návštěva: 19 128 diváků (104 % z kapacity 18 349)

Již od úvodního hvizdu panovala na stadionu výborná atmosféra. Míč měli častěji na svých kopačkách domácí fotbalisté, jenž si dokázali vytvořit slibné šance a hrozili především rychlými protiútoky.

V první velké šanci se ocitl Kadlec, který přebral dlouhý centr od Hybše. Kadlec byl k plzeňskému brankáři zády, a tak vystřihl nůžky, bohužel pro domácí bez úspěchu. Prakticky hned z protiútoku zahrozila i Viktoria. Rajtoral přihrával do běhu Kovaříkovi a ten hned z první přihrával do pokutového území. Tam však žádný z jeho spoluhráčů nebyl.

Ve 25. minutě plzeňská obrana podcenila hranici ofsajdu a Krejčí postupoval sám na Kozáčika. Mladý útočník se pokoušel obstřelit plzeňského gólmana, ten však jeho pokus zlikvidoval, a tak se i nadále pokračovalo bez branek.

Na konci první půle byli domácí hodně blízko ke vstřelené brance. Hybš přihrával na Krejčího, ten vyslal na Kozáčika dělovku a hostující gólman jeho střelu jen vyrazil. K dorážce se ještě dostali Kadlec s Lafatou, branka ale nepadla a první poločas skončil bez branek.

V 55. minutě domácím pořádně zatrnulo. Kovařík přesně našel Bakoše, jenž v těsné blízkosti domácí branky hlavičkoval těsně mimo. O deset minut později se ve velké šanci znovu ocitl Marek Bakoš, který málem potrestal hrubku Holka, který nepřesně zpracoval míč. Vaclík ale reflexivním zákrokem Pražany podržel.

Ladislav Krejčí své spoluhráče po celý zápas zásoboval skvělými centry. Důkazem toho byl jeho velepřesný centr z 68. minuty, kdy přesně našel Davida Lafatu, který svou hlavičkou překonal Kozáčika a otevřel skóre utkání.

O pouhých pět minut později měl vyrovnání na své kopačce Kolář, jenž ale hlavou přestřelil Vaclíkovu branku. Pět minut před koncem se ve velké šanci ocitl střídající Tecl, Vaclík znovu podržel domácí. Sparta tak ve veledůležitém souboji pokořila Plzeň 1:0.

Ohlasy trenérů

Vítězslav Lavička (AC Sparta Praha): Při přípravě na utkání jsme si řekli, že k tomu základnímu plnění povinností každého hráče na hřišti je dnes potřeba přidat přidanou hodnotu. Jsme rádi, že se nám to povedlo realizovat. To si myslím, že byl rozdíl mezi námi a Plzní. Snažili jsme se nedat soupeři prostor, aby nemohl rozjet tu svou kombinační hru. Přestože to byl náročný úkol, klukům se to podařilo většinu času plnit.

Pavel Vrba (FC Viktoria Plzeň): Nejsem spokojený s výsledkem a musím přiznat, že ani s předvedenou hrou. Sparta byla aktivnější a asi zaslouženě vyhrála 1:0. Měli jsme dvě situace, kdy jsme možná mohli zápas otočit na svou stranu. Kovaříkovi ani Bakošovi se ale dát gól nepovedlo a Sparta nás zákonitě potrestala golem. Poté se naše hra zvedla, obrannou linii Sparty už jsme ale nepřekonali.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branky: 68. David Lafata
    ŽK: 41. Radim Řezník, 77. Vladimír Darida
    Rozhodčí: W. Stark - J. Salver, M. Pickel
    Diváci: 19128

AC Sparta Praha: Vaclík – Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš – Kadlec (90. Vidlička), Hušbauer (88. Kweuke), Matějovský, Vácha, Krejčí – Lafata (81. Bednář)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Rajtoral (86. Adamov), Horváth, Kolář (77. Ďuriš), Darida, Kovařík – Bakoš (70. Tecl)