<
>
    21. kolo, Základní část | pátek 29/03/2013, 18:00 | Škoda Transportation Arena

Návštěva: 1 920 diváků (24 % z kapacity 8 150)

V předešlém kole zavítala Dukla do Plzně, kde schytala výprask 0:4. Nejtěžší porážka v letošním ročníku však psychiku Pražanů nenalomila. Gedeon a spol. odstartovali duel proti Českým Budějovicím sebevědomě.

Dlouho však nemohli proniknout do pokutového území soupeře. Přesto skórovali. Ve 13. minutě se míč vrátil k Tomáši Borkovi, který vypálil těsně za vápnem a přízemní rána se mu vydařila: zamířila přesně k tyči. Borek se díky čtvrté trefě v sezoně posunul na druhé místo v týmové tabulce střelců.

Krátce nato přišla jediná pořádná šance Dynama v utkání. Řezníček po brilantní přihrávce upaloval sám na bránu. Neměl ale dostatek času na kvalitní střelu, a proto domácí Rada vcelku snadno udržel čisté konto.

Ve zbytku úvodního poločasu Dukla nadále kontrolovala průběh utkání. České Budějovice se většinou bránily, někdy i za cenu faulů. Když Mchojan ve 33. minutě nedovoleně zastavil nadějně pronikajícího Haška, mohl být rád za žlutou kartu.

V závěru půle mělo Dynamo chvilkovou převahu, ale místo vyrovnání znovu inkasovalo. Pražané vytvořili závar v pokutovém území, po němž se k míči dostal Zbyněk Pospěch. Ačkoliv nejlepší střelec Dukly nebyl v ideální pozici, po vydařené otočce dokázal zamířit mimo dosah Daňka.

I druhý poločas patřil domácím, kteří si nadále vytvářeli obrovské příležitosti. Hašek a Pospěch sice ještě nedali, ale Tomislav Božič a Tomáš Borek už se nemýlili.

Obě trefy doprovázely zmatky v obraně Českých Budějovic. Dukla tak podruhé v sezoně zvítězila 4:0, poprvé se jí to povedlo proti Teplicím.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel (Dukla Praha): Utkání mělo průběh, jaký jsme si přáli. Poměrně brzo jsme vstřelili branku, která nás uklidnila. Po naší další trefě hrál soupeř na tři obránce, což samozřejmě bylo riskantní. Měli jsme díky tomu další šance, které jsme proměnili. Škoda, že nepadl ještě pátý gól. Teď máme už 30 bodů, což snad bude stačit na záchranu. Zároveň ale věřím, že ještě nějaké ty body přidáme.

Pavol Švantner (Dynamo České Budějovice): Začátek utkání byl vyrovnaný, ale pak jsme dostali první lacinou branku, vzápětí druhou. Z naší strany to byla křeč a naivní hra. Ve druhém poločase jsme se sice snažili více, ale znovu jsme inkasovali laciné góly. Celkově to od nás byl mizerný a naivní výkon. S podobnou hrou nemůžeme v dalším utkání uspět.

Dukla Praha – Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Branky: 13. a 74. Borek, 43. Pospěch, 72. Božič.
    ŽK: Hašek – Mchojan, Rýdel, Černý, Machovec, Ježdík.
    Rozhodčí: Franěk – Mencl, Gallo.
    Diváci: 1920.

Dukla Praha: Rada – Romera, Štětina, Božič, Vrzal – Kalouda, Gedeon, Borek – Hašek (78. Engelmann), Pospěch (83. Malý), Albiach Roger (65. Přeučil). Trenér: Kozel.

Dynamo České Budějovice: Daněk – Novák, Mchojan, Lengyel (80. Ježdík), Machovec – Hora, Rýdel, Černý, Javorek (63. Táborský), Sandro (73. Klesa) – Řezníček. Trenér: Švantner.