<
>
    20. kolo, Základní část | sobota 16/03/2013, 15:40 | Eden Aréna | ČT sport

Návštěva: 5 999 diváků (31 % z kapacity 19 370)

Zápas začal z obou stran opatrně a dlouho se nedařilo žádnému z týmu pořádně ohrozit soupeřova brankáře. První příležitost měl liberecký Rybalka, jeho pokus zpoza vápna se ale do slávistické brány nevešel. Mnohem blíž byli hosté gólu po půlhodině hry, kdy Šural prchl domácí obraně, ale z mírného úhlu nepřekonal dobře vyběhnutého Čontofalského.

Po následném rohu se k balónu dostal Kelič a povedenou střelou orazítkoval vnitřní stranu levé slávistické brány. A když se z rohového kopu neprosadili Liberečtí, ukázali jim sešívaní, jak na to. Kisel posadil balón na hlavu obránce Marina Dobrotky, jenž zblízka prostřelil Kováře. Hosté byli v úvodním poločase nebezpečnější, ale k brance nevedla ani akce z úplného závěru pětačtyřicetiminutovky, kdy Rabušic hlavičkou trefil břevno.

To vstup do druhé půle Liberci vyšel. Fleišmanův centr totiž propadl až na malé vápno k Jiřímu Štajnerovi, který z otočky vyrovnal, vstřelil svůj stý ligový gól a zařadil se do Klubu ligových kanonýrů. Stal se jeho 62. členem.

Liberecká radost ale trvala jen do 55. minuty, kdy zaváhání v hostující obraně využil Kisel k rychlému brejku, zkušeně si počkal a pak ve vápně našel osamoceného Dávida Škutku, jenž už neměl problém s překonáním Kováře.

O deset minut později bylo navíc v Eden Areně ještě veseleji, to když Karol Kisel od poloviny hřiště přesprintoval celou libereckou obranu a pak tváří v tvář Kolářovi zakončil chladnokrevně k tyči. Svou branku oslavil novopečený otec odhalením trička, kde bylo zvěčněno jméno jeho syna Kaie. Naděje Severočechů na zvrat pak navíc hodně potopil Sackey, který za zbytečný faul na útočné polovině uviděl druhou žlutou kartu a následně i tu červenou.

V 70. minutě se na trávník dostal i navrátilec ze Skotska Rudolf Skácel a hned po svém příchodu mohl být za hrdinu, když byl zcela sám na vrcholu pokutového území. Jenže Juhar místo přihrávky zkoušel projít sám, což mu vůbec nevyšlo. V konečném součtu ho to ale příliš mrzet nemuselo, neboť Slavia si s přehledem pohlídala vítězství.

Jaroslav Šilhavý (Liberec): Do první půle jsme vstoupili dobře. Byli jsme aktivnější, ale přes veškeré šance jsme nedokázali vstřelit branku. Při rohovém kopu jsme nechali zcela uvolněného Dobrotku a inkasovali. V druhé části se nám podařilo vyrovnat, ale zbytečně jsme propadali a dostali další dva góly.

Petr Rada (Slavia): Jsme rádi, že jsme doma vyhráli a potvrdili vítězství z venku. Na úřadujícího mistra z Liberce jsme se dobře připravili, navíc se do sestavy vrátil Karol Kisel. První poločas jsme přežili a pak skórovali po krásném rohu. V kabině jsem hráče upozorňoval, ať nepoleví, ale hned po pauze jsme dostali na 1:1. Potom se nám ale podařilo rychle skórovat a jsem rád, že jsme to v klidu dohráli.

Slavia – Liberec 3:1 (1:0)

Branky: 39. Martin Dobrotka, 55. Dávid Škutka, 63. Karol Kisel - 49. Jiří Štajner
    ŽK: 33. Milan Bortel, 44. Tomáš Mičola, 59. Matúš Čonka, 64. Karol Kisel, 87. Ondřej Petrák - 20. Michael Rabušic, 58. Isaac Sackey, 68. Sergii Rybalka, 90. Ondřej Kušnír
    ČK: 66. Isaac Sackey
    Rozhodčí: R. Příhoda - J. Moláček, J. Hrabovský
    Diváci: 5999

Slavia: Čontofalský – Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Juhar (89. Gecov) – Čonka, Kisel (70. Skácel), Petrák, Zmrhal – Mičola, Škutka (81. Škoda)

Liberec: Kovář – Kelič, Frýdek (46. Delarge), Kušnír, Kováč – Fleišman, Sackey, Rybalka, Šural – Rabušic (70. Pavelka), Štajner