<
>
    18. kolo, Základní část | neděle 03/03/2013, 15:00 | Chance arena

Návštěva: 2 058 diváků (36 % z kapacity 5 690)

Úvod utkání patřil jasně hráčům Baumitu. Ti vlétli na svého soupeře hned od prvních minut. Zhruba v páté minutě se před brankou zjevil nikým nehlídaný Vít Beneš, branka z toho však nebyla i díky brankové konstrukci za brankářem Doležalem. Jak se poté ukázalo, ovládli Severočeši i celý zbytek prvního poločasu. Zbrojovka se před branku Valeše dostávala jen sporadicky. Jedinou střelu vyslal na domácí branku útočník Halaška, jenž nahradil v sestavě zraněného Švancaru. Jeho rána byla ale hodně nepřesná a skončila vysoko na tribuně Chance Arény.

Za největší šanci první půle se tak dala považovat ta ze čtyřicáté čtvrté minuty. Čížek dostal ideální balon do běhu. Ten dostihl také hostující stoper Hyčka, který jej ne zrovna šťastně trefil a takřka přeloboval vlastního brankaře. Doležal ještě stačil míč vyrazit na brankové čáře k pouze dobíhajícímu Čížkovi. Domácí útočník vystřihl z ostrého úhlu nůžky, balon tak doputoval až k volnému Janu Pázlerovi, který ovšem z bezprostřední blízkosti hlavičkoval pouze do břevna. Oba týmy tak odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas se odehrával v duchu toho prvního. Fotbalisté Baumit byli aktivnější a svého soupeře přehrávali. Za svoji snahu byli Severočeši poprvé odměněni v šedesáté druhé minutě. Centr Jablonského ještě brněnský brankář dokázal zlikvidovat, avšak vyrazil ho pouze před sebe na volného Lukáše Zoubeleho, který otevřel skóre utkání.

Poté Jablonec dokázal několikrát zahrozit. Jenže se neujala střela Pitáka ani dorážka Nováka z bezprostřední blízkosti. Jistotu třech bodů tak dal Jablonci až Tomáš Čížek minutu před koncem, kdy se zjevil sám před brankou Zbrojovky a chladnokrevně zakončil k tyči a upravil tak na konečných 2:0 pro domácí Baumit.

Václav Kotal (Jablonec): Diváci mohli vidět zajímavé utkání. Chtěli jsme hrát na soupeře nátlakově, což se nám také povedlo. Naši převahu jsme dokázali zužitkovat až v druhém poločase. Hráče bych chtěl pochválit za předvedený výkon. Zaslouženě si připisujeme tři body.

Petr Čuhel (Brno): Nehráli jsme dobře. Podali jsme hodně špatný výkon bez větších známek bojovnosti. S výkonem hráčů jsem nebyl vůbec spokojen. Nemůžeme se vymlouvat na těžký los nebo na to, že jsme nastoupili bez zraněného Švancary. Jablonec si zisk třech bodů plně zasloužil.

FK Baumit Jablonec - FC Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Branky: 62. Zoubele, 89. Čížek.

ŽK: 43. Kopic - 31. Sus, 32. Pernica, 70. Brabec, 83. Přerovský.

Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Mokrusch.

Diváci: 2058.

FK Baumit Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Novák, Jablonský (72. Eliáš) - Zoubele, Kopic, Loučka "K", Vaněk (60. Piták) - Čížek, Pázler (54. Hubník).

FC Zbrojovka Brno: Doležal I. - Husár, Pernica, Hyčka, Brabec - Lutonský (13. Kunc), Glaser (66. Přerovský), Sus, Zavadil "K" - Škoda, Halaška (62. Traore).