18Slezský FC Opava2816:5615

Zprávy

• Slovácko přišlo o dvoubrankové vedení, přesto nad Brnem zvítězilo

21/04/2021 | Reportáže
      Uherské Hradiště - Fotbalisté Slovácka porazili ve 28. kole FORTUNA:LIGY nováčka Brno 4:2. Tým z Uherského Hradiště vedl v první půli po trefách Marka Havlíka a Milana Petržely 2:0, za hosty snižoval Luděk Pernica z pokutového kopu a po přestávce vyrovnával Peter Štepanovský. Domácí ale góly Vlastimila Daníčka z penalty a střídajícího Václava Jurečky během čtyř minut strhli výhru na svoji stranu.
    • Brno doma podlehlo Pardubicím a na záchranu ztrácí čtyři body

18/04/2021 | Reportáže
      Brno – Fotbalisté Brna opět nevyužili výhodu domácího prostředí a ve 27. kole FORTUNA:LIGY prohráli s Pardubicemi 1:2. Souboj nováčků rozhodli Martin Toml a Brazilec Ewerton, na průběžných 1:1 vyrovnával Jakub Přichystal. Východočeši, kteří ještě dvakrát trefili tyč, se vrátili na sedmé místo. Brno zůstává šestnácté a na první nesestupovou příčku ztrácí už čtyři body. Zbrojovka doma nevyhrála posedmé za sebou, se sedmi body na svém hřišti má nejhorší bilanci z celé nejvyšší soutěže.
    • Zbrojovka po osmi zápasech vyhrála a zvýšila své šance na záchranu

11/04/2021 | Reportáže
      České Budějovice – Fotbalisté Brna zvítězili ve 26. kole FORTUNA:LIGY v Českých Budějovicích 2:0. Nováček naplno bodoval po osmi zápasech nejvyšší soutěže, naopak Dynamo protáhlo sérii bez výhry na osm kol. V 56. minutě otevřel skóre Jiří Texl, pět minut před koncem přidal pojistku střídající Antonín Růsek z penalty. Zbrojovka zůstává na sestupovém 16. místě, Jihočeši jsou v neúplné tabulce jedenáctí.
    • Slavia remizovala v Brně a překonala rekord v neporazitelnosti

04/04/2021 | Reportáže
      Brno – Fotbalisté Slavie v dlouhém oslabení remizovali v 25. kole fortuna:ligy v Brně bez branek. Pražané hráli od 18. minuty bez vyloučeného brankáře Matyáše Vágnera, i v početní nevýhodě ale udrželi čisté konto a překonali vlastní rekord v počtu utkání nejvyšší soutěže bez porážky. Obhájci titulu v lize bodovali už v 37 zápasech po sobě.
    • Záchranářský duel bez vítěze, Příbram remizovala pod novým koučem s Brnem

20/03/2021 | Reportáže
      Příbram – Fotbalisté Příbrami při ligové premiéře trenéra Jozefa Valachoviče remizovali ve 24. kole FORTUNA:LIGY s Brnem 1:1. V záchranářském souboji vedli od 28. minuty zásluhou Jiřího Texla hosté, za domácí srovnal v 56. minutě Radek Voltr. Středočeši nevyhráli v lize třináctý duel za sebou a zůstali poslední. Šestnáctá Zbrojovka čeká na vítězství sedm kol a na první nesestupovou příčku ztrácí čtyři body, Příbram o tři víc.
    • Jablonec zvítězil v Brně a přeskočil Slovácko

14/03/2021 | Reportáže
      Brno – Fotbalisté Jablonce zvítězili v utkání 23. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Brna 2:1 a posunuli se v neúplné tabulce na čtvrté místo. Rozhodující branku dal v 73. minutě Ivan Schranz, který navázal na předchozí trefu Dominika Pleštila z první půle. Domácí nováček snížil až v nastaveném čase zásluhou střídajícího Daniela Fily. Zbrojovka nevyhrála šestý ligový zápas po sobě a zůstává na sestupové 16. příčce.
    • Karviná šla proti Brnu rychle do vedení, nakonec bere pouze bod

07/03/2021 | Reportáže
      Karviná – Fotbalisté Karviné remizovali ve 22. kole FORTUNA:LIGY s Brnem 1:1 a neprohráli ani šesté vzájemném utkání v nejvyšší soutěži. Slezany poslal do vedení v úvodu Rafael Tavares, po hodině hry vyrovnal Luděk Pernica. Domácí jsou po čtvrté ztrátě za sebou v neúplné tabulce dvanáctí. Zbrojovka prodloužila sérii bez ligové výhry na pět zápasů a zůstává na sestupovém šestnáctém místě se ztrátou čtyř bodů na patnáctou Mladou Boleslav.
    • Fotbalisté Plzně vyhráli v Brně 1:0 brankou jubilanta Beauguela

27/02/2021 | Reportáže
      Brno - Fotbalisté Plzně vyhráli ve 21. kole FORTUNA:LIGY v Brně 1:0. Jedinou branku dal v 68. minutě ve svém 150. utkání v české nejvyšší soutěži Jean-David Beauguel. Viktoria podruhé za sebou zvítězila, neprohrála v šesti ze sedmi jarních ligových zápasů a v tabulce zůstala šestá dva body za pátým Libercem. Brněnský nováček získal z posledních čtyř kol jediný bod, doma je nadále nejhorším týmem soutěže a patří mu první nesestupová 15. příčka.
    • Chytil v nastaveném čase rozhodl o výhře Olomouce nad Brnem

20/02/2021 | Reportáže
      Olomouc - Fotbalisté Olomouce udolali ve 20. kole FORTUNA:LIGY Brno 1:0. Vyrovnaný zápas rozhodl v druhé minutě nastavení Mojmír Chytil. Sigma zvítězila po třech kolech a poskočila na sedmé místo neúplné tabulky. Brněnský nováček nejvyšší soutěže získal z posledních tří ligových zápasů jediný bod a zůstal patnáctý těsně nad sestupovým pásmem.
    • Brno a Zlín si rozdělily po bodu za bezbrankovou remízu

13/02/2021 | Reportáže
      Brno – Fotbalisté Zlína remizovali v 19. kole v Brně bez branek. "Ševci", kteří se do hry vrátili po dvou kolech a karanténě způsobené koronavirem v týmu, nevyhráli v nejvyšší soutěži osm zápasů po sobě a zůstali na 13. místě. Zbrojovka nezvítězila v šestém z posledních sedmi ligových duelů a je nadále na první nesestupové příčce.
    • Bohemians zvítězili nad Brnem, rozhodl Květ

06/02/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v 18. kole FORTUNA:LIGY brněnského nováčka 2:1. Pražané vedli díky Tomáši Necidovi, za Zbrojovku srovnal Antonín Růsek, ale v 41. minutě rozhodl domácí Roman Květ. "Klokani" vyhráli poprvé v sezoně dvě kola po sobě a upevnili si 12. místo v tabulce. Brno nezvítězilo v pátém z posledních šesti ligových duelů a zůstalo na první nesestupové pozici.
    • Brno v záchranářském duelu vyhrálo v Opavě

31/01/2021 | Reportáže
      Opava – Fotbalisté Brna v 17. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Opavě 2:0 a naplno bodovali po čtyřech kolech. Díky první výhře v jarní části soutěže vystřídali Mladou Boleslav na prvním nesestupovém místě, Středočeši však mají duel k dobru. O triumfu Zbrojovky rozhodl v 18. minutě Adam Fousek, pojistku přidal v první minutě závěrečného nastavení Jan Hladík. Opava nevyhrála 11 kol po sobě a zůstala poslední.
    • Liberec vyhrál v Brně a přiblížil se první čtyřce

22/01/2021 | Reportáže
      Brno – Fotbalisté Liberce zvítězili v předehrávce 16. kola FORTUNA:LIGY v Brně 3:0. Hosté rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili Jhon Mosquera a někdejší hráč Zbrojovky Michael Rabušic. Po změně stran se ještě prosadil Jakub Pešek. Slovan v lize popáté za sebou neprohrál a v neúplné tabulce poskočil na páté místo dva body za čtvrté Slovácko. Naopak brněnský nováček potvrdil, že je na domácím hřišti nejhorší týmem soutěže a zůstal na sestupové 16. příčce.
    • Páteční souboj Brna s Libercem zahájí 16. kolo

21/01/2021 | Preview
      Brno – Fotbalisté Brna a Liberce otevřou v páteční předehrávce 16. kolo FORTUNA:LIGY. Zatímco Zbrojovka bude usilovat o únik ze sestupové příčky a vylepšení pozice nejhoršího domácího týmu soutěže, Slovan se pokusí opět o něco přiblížit pohárovým pozicím. Severočeši mohou natáhnout šňůru bez porážky na pět ligových zápasů.