18Slezský FC Opava1611:348

Zprávy

• Baník doma zvítězil nad Libercem díky rychlému gólu Zajíce

27/01/2021 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Ostravy v dohrávce 9. kola FORTUNA:LIGY udolali doma Liberec 1:0 a vyšvihli se v tabulce na páté místo před svého dnešního soupeře. Jediný gól dal v páté minutě Tomáš Zajíc, pro nějž to byla jubilejní třicátá trefa v nejvyšší soutěži. Baník si připsal první vítězství v kalendářním roce 2021. Slovan, který v nastavení přišel o vyloučeného Jhona Mosqueru, nebodoval po pěti zápasech.
    • Liberec vyhrál v Brně a přiblížil se první čtyřce

22/01/2021 | Reportáže
      Brno – Fotbalisté Liberce zvítězili v předehrávce 16. kola FORTUNA:LIGY v Brně 3:0. Hosté rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili Jhon Mosquera a někdejší hráč Zbrojovky Michael Rabušic. Po změně stran se ještě prosadil Jakub Pešek. Slovan v lize popáté za sebou neprohrál a v neúplné tabulce poskočil na páté místo dva body za čtvrté Slovácko. Naopak brněnský nováček potvrdil, že je na domácím hřišti nejhorší týmem soutěže a zůstal na sestupové 16. příčce.
    • Páteční souboj Brna s Libercem zahájí 16. kolo

21/01/2021 | Preview
      Brno – Fotbalisté Brna a Liberce otevřou v páteční předehrávce 16. kolo FORTUNA:LIGY. Zatímco Zbrojovka bude usilovat o únik ze sestupové příčky a vylepšení pozice nejhoršího domácího týmu soutěže, Slovan se pokusí opět o něco přiblížit pohárovým pozicím. Severočeši mohou natáhnout šňůru bez porážky na pět ligových zápasů.
    • Liberec remizoval s Bohemians, na Mosquerův gól odpověděl Pulkrab

16/01/2021 | Reportáže
      Liberec - Fotbalisté Liberce vstoupili do jarní části FORTUNA:LIGY domácí remízou 1:1 s Bohemians 1905 a v neúplné tabulce poskočili na páté místo. Zápas 15. kola v úvodním poločase gólově otevřel Jhon Mosquera, po změně stran za Pražany odpověděl Matěj Pulkrab, který rovněž skóroval proti bývalému týmu. "Klokani" venku získali teprve druhý bod v aktuální sezoně a jsou třináctí. Obě mužstva mají k dobru jedno odložené utkání.
    • Sparta remizovala s Libercem, Dočkal nedal penaltu

22/12/2020 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty remizovali ve 14. kole FORTUNA:LIGY s Libercem 1:1 a před krátkou zimní přestávkou jsou v tabulce až třetí. Oba celky dnes v prvním poločase kopaly penaltu, ale zatímco domácí kapitán Bořek Dočkal neuspěl, hostující Kamso Mara diskutabilně nařízený pokutový kop proměnil. Alespoň bod Spartě po přestávce zajistil desátým gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Lukáš Juliš.
    • Liberec přehrál oslabenou Opavu a poskočil na osmé místo

16/12/2020 | Reportáže
      Liberec - Fotbalisté Liberce zvítězili ve 12. kole FORTUNA:LIGY 2:0 nad Opavou, které chyběla řada hráčů kvůli koronaviru. Domácí Slovan rozhodl už v úvodním dějství, kdy se trefili Michael Rabušic z penalty a Taras Kačaraba. Severočeši naplno bodovali po třech kolech a posunuli se na osmé místo tabulky, navíc mají zápas k dobru. Opava z posledních šesti ligových duelů získala jen bod a zůstala poslední.
    • Slavia porazila Liberec 3:0 a nadále vede ligu o pět bodů

13/12/2020 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 11. kole FORTUNA:LIGY nad Libercem 3:0 a v čele tabulky si udrželi náskok pěti bodů před druhou Spartou. Obhájce titulu rozhodl už v úvodním dějství, kdy se trefili afričtí křídelníci Abdallah Sima a Peter Olayinka. Po změně stran přidal pojistku opět Sima, který v lize podruhé za sebou skóroval v jednom duelu dvakrát a posunul se už na druhé místo střelecké tabulky.
    • Slavia hostí Liberec, Spartu čeká zápas na Slovácku

13/12/2020 | Preview
      Praha - Mistrovská Slavia přivítá v 11. kole FORTUNA:LIGY v souboji účastníků Evropské ligy Liberec a bude hájit neporazitelnost v této sezoně nejvyšší soutěže. Sparta se v druhém dnešním duelu pokusí po minulé porážce v derby zvednout na hřišti Slovácka a vrátit se na druhé místo před Jablonec, jenž se posunul čtyři body za Slavii sobotní výhrou 3:2 nad Plzní.
    • Liberec remizoval v dohrávce se Slováckem, oba týmy dohrávaly v deseti

07/12/2020 | Reportáže
      Liberec – Dohrávané utkání 10. kola FORTUNA:LIGY mezi Libercem a Slováckem vítěze nepřineslo. Slovan se sice ujal vedení díky proměněné penaltě Rabušice a Slovácko hrálo bez vyloučeného Daníčka, jenže ve druhém dějství se nechal vyloučit také domácí Kačaraba a celek z Uherského Hradiště posléze díky Reinberkovi srovnal. V dalším průběhu už se stav nezměnil, oba týmy si tak rozdělily po bodu za remízu 1:1.
    • Tečku za 10. kolem učiní tabulkoví sousedé z Liberce a Slovácka

07/12/2020 | Preview
      Liberec - Souboj sousedů ze středu tabulky mezi fotbalisty Liberce a Slovácka v pondělí uzavře program 10. kola FORTUNA:LIGY. Severočeši budou chtít potvrdit úspěšnou domácí bilanci s nadcházejícím soupeřem a navázat na čtvrteční výhru v předposledním kole skupiny Evropské ligy v Gentu. Slovácko se poprvé od konce září představí v nejvyšší soutěži venku. Oba týmy mají na kontě o zápas méně a k dobru odložený duel v Ostravě, kterou nedávno postihl koronavirus.
    • Jablonec po šesti letech vyhrál podještědské derby v Liberci

20/11/2020 | Reportáže
      Liberec – Fotbalisté Jablonce zvítězili v 8. ligovém kole v podještědském derby v Liberci 3:1. Hosty poslal do vedení ve druhé minutě vlastním gólem Martin Koscelník, do pauzy sice srovnal z penalty Kamso Mara, ale v 71. minutě rozhodl Ivan Schranz. V 83. minutě přidal pojistku Jaroslav Zelený. Jablonec vyhrál teprve podruhé ze 27 ligových zápasů v Liberci a severočeského souseda o skóre přeskočil v tabulce. Slovan v nejvyšší soutěži neuspěl po předchozích dvou výhrách a nenaladil se dobře na čtvrteční duel Evropské ligy s Hoffenheimem.
    • Liga se po reprezentační přestávce vrací, 8. kolo otevře derby Liberce s Jabloncem

20/11/2020 | Preview
      Liberec – Po reprezentační přestávce se dnes znovu rozběhne FORTUNA:LIGA a tradiční páteční předehrávku v 8. kole obstará prestižní souboj severočeských sousedů mezi Libercem a Jabloncem. Slovan už bude moci nasadit většinu hráčů, kteří před pauzou onemocněli koronavirem, a rád by prodloužil příznivou domácí bilanci v podještědském derby. Jablonec chce zase napravit předchozí porážku s Brnem a na lavičce již bude mít trenéra Petra Radu, který vyléčil covid-19.
    • Liberec po více než čtyřech letech vyhrál v Teplicích, domácí neproměnili penaltu

08/11/2020 | Reportáže
      Teplice – Fotbalisté Liberce přes přetrvávající problémy s řadou nemocných hráčů dokázali po 4,5 letech vyhrát derby na půdě Teplic. O vítězství v sedmém kole rozhodovali už v prvním poločase. Branky hostů zaznamenali Taras Kačaraba a Jakub Pešek, domácí trefu si připsal Daniel Trubač. Oba týmy dohrávaly v deseti: vyloučeni byli domácí Tomáš Vondrášek a liberecký Pešek.
    • Liberecký žolík Rabušic sestřelil hattrickem Příbram

04/10/2020 | Reportáže
      Liberec - Fotbalisté Liberce tři dny po postupu do základní skupiny Evropské ligy zvítězili v 6. kole FORTUNA:LIGY doma nad Příbramí 3:0. Zápas rozhodl v druhé půli hattrickem střídající Michael Rabušic, dvě branky dal z penalt. Slovan v nejvyšší soutěži naplno bodoval po dvou duelech a před reprezentační pauzou se posunul na páté místo tabulky. Příbram, která má utkání k dobru, stále čeká na premiérovou výhru v ligové sezoně a s jediným bodem je předposlední.