16Bohemians Praha 190510:20

Zprávy

• Plzeň zvítězila i ve druhém zápase sezony, na hřišti Liberce uspěla 2:1

19/07/2019 | Reportáže
      Liberec – Fotbalisté Plzně zvítězili v předehrávce druhého kola FORTUNA:LIGY v Liberci 2:1 a navázali na úvodní výhru nad Olomoucí. Viktorii poslal do vedení v 57. minutě Luděk Pernica a pojistku přidal v 71. minutě Jan Kopic, v závěru už jen snížil Petar Musa. Úřadující vicemistr potvrdil, že se mu proti Slovanu daří. V lize s ním neprohrál počtrnácté za sebou a na stadionu U Nisy bodoval potřinácté po sobě.
    • Liberec si odvezl z Ostravy tři body, o své výhře rozhodl v nastavení

13/07/2019 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Liberce vstoupili do nové ligové sezony výhrou 2:1 v Ostravě. Baník v duelu prvního kola vedl od deváté minuty gólem Nemanji Kuzmanoviče, po změně stran ale srovnal hostující Jakub Pešek a ve čtvrté minutě nastavení dokonal obrat Roman Potočný. Domácí Robert Hrubý za stavu 1:1 z penalty trefil jen břevno.
    • Jablonec v severočeském derby porazil Liberec, Slovan si o Evropu nezahraje

26/05/2019 | Reportáže
      Jablonec nad Nisou – Liberečtí fotbalisté si evropské poháry v příští sezóně nezahrají. V posledním utkání nadstavbové skupiny o titul prohráli 0:1 v severočeském derby na hřišti Jablonce a skončili v ligové tabulce na šestém místě. Rozhodující gól zápasu vstřelil ve druhé minutě po přestávce domácí obránce Tomáš Holeš.
    • Slavia po derby se Spartou zvedne trofej nad hlavu, Ostrava hraje s Libercem o páté místo

26/05/2019 | Preview
      Praha – Fotbalisty Slavie čeká derby se Spartou, ale především slavnostní okamžiky. Po utkání s pražským rivalem převezmou pohár pro mistra ligy, který si zajistili už před týdnem. Ve středu přidali k titulu také triumf v poháru po finálové výhře 2:0 nad Ostravou. Důležitý zápas čeká i fotbalisty Ostravy a Liberce, neboť oba týmy spolu na dálku svedou souboj o konečné páté místo v tabulce, které znamená kvalifikační utkání o Evropskou ligu.
    • Plzeň i přes výhru v Liberci titul neobhájí

19/05/2019 | Reportáže
      Liberec – Fotbalisté Plzně v předposledním čtvrtém kole prvoligové nadstavby zvítězili v Liberci 2:0, ale titul neobhájili. V souběžně hraném utkání totiž Slavia remizovala v Ostravě 0:0 a stala se novým mistrem. Viktoria, která v tabulce skončí na druhém místě, uzavře skupinu o titul za týden doma proti Baníku. Na stadionu Slovanu se gólově prosadili v osmé minutě Tomáš Hořava a v poslední minutě další záložník Patrik Hrošovský z penalty.
    • Mara vystřelil Liberci výhru v Ostravě a páté místo v tabulce

14/05/2019 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Liberce ve třetím kole finále FORTUNA:LIGY vyhráli 1:0 v Ostravě a posunuli se před svého soupeře na páté místo skupiny o titul, které může za určitých okolností znamenat účast v předkole Evropské ligy. Jedinou branku zápasu dal čtyři minuty před koncem Kamso Mara a odsoudil domácí ke čtvrté porážce za sebou. Baník během nepovedené série navíc nedal ani jeden gól.
    • Dukla v případě ztráty bodů sestoupí, Ostrava bude hrát s Libercem o páté místo

13/05/2019 | Preview
      Praha - Pětizápasové finále FORTUNA:LIGY má v úterý a ve středu na programu vložené třetí kolo. V úterý se odehrají všechny tři duely skupiny o záchranu a v jednom z nich bude Dukla odvracet hrozbu pádu z nejvyšší soutěže. Pokud poslední Pražané na hřišti předposlední Karviné nevyhrají, stanou se prvním sestupujícím. Ve skupině o titul Ostrava v přímém souboji o páté místo přivítá šestý Liberec.
    • Sparta těsně porazila Liberec a skončí nejhůře třetí, rozhodl gól Costy z úvodu

11/05/2019 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty zvítězili v druhém kole skupiny o titul FORTUNA:LIGY nad Libercem 1:0 a zajistili si minimálně konečné třetí místo, které za určitých okolností může znamenat účast v základní skupině Evropské ligy. Utkání rozhodl v šesté minutě Costa Nhamoinesu, jenž zařídil i podzimní výhru 1:0 na severu Čech. Letenští vyhráli i třetí zápas pod vedením kouče Michala Horňáka. Slovan podruhé za sebou neskóroval a z šesté příčky ztrácí dva body na pátou Ostravu.
    • Vedoucí Slavia jen remizovala v Liberci, Plzeň má v neděli šanci snížit ztrátu

04/05/2019 | Reportáže
      Liberec – Fotbalisté Slavie hned na úvod FINÁLE FORTUNA:LIGY ztratili body. Pražané v 1. kole skupiny o titul remizovali v Liberci 0:0 a jejich náskok v čele tabulky se může snížit na dva body, pokud Plzeň v neděli porazí Jablonec. Červenobílí v nejvyšší soutěži nezvítězili potřetí z posledních čtyř zápasů. Slovan navázal na nedávnou remízu 1:1 z Edenu a s Pražany bodoval popáté z posledních šesti ligových duelů. Na šestém místě ztrácí už jen dva body na pátou Ostravu.
    • Karviná se výhrou nad Libercem přiblížila záchraně, Slovan zůstal šestý

27/04/2019 | Reportáže
      Karviná - Fotbalisté předposlední Karviné v závěrečném 30. kole základní části FORTUNA:LIGY po obratu porazili 2:1 Liberec. O vítězstvích domácích rozhodli Dávid Guba s Lukášem Budínským a Slezané díky nim před nadstavbou o udržení odskočili Dukle, která je na poslední příčce znamenající přímý sestup, na rozdíl devíti bodů. Za hosty otevřel skóre Jan Sýkora a Slovan navzdory porážce udržel šesté místo a čeká ho skupina o titul.
    • Kozák proměnil tři penalty a vystřílel Liberci těsnou výhru nad Slováckem

21/04/2019 | Reportáže
      Liberec - Fotbalisté Liberce udolali po třech penaltách Libora Kozáka v 29. ligovém kole Slovácko 3:2. Slovan v soutěži popáté za sebou bodoval a drží šesté místo, které jako poslední zaručuje účast v elitní nadstavbové skupině o titul. Na první dva úspěšné pokutové kopy Kozáka stihli vyrovnáním odpovědět Jiří Krejčí a Vlastimil Daníček, na vítěznou trefu útočníka Slovanu z druhé minuty nastavení už však hosté nezareagovali. Slovácko je v tabulce třinácté dva body od desáté příčky.
    • Liberec připravil Boleslav o jarní neporazitelnost a je v elitní šestce

15/04/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Liberce zvítězili v dohrávce 28. kola FORTUNA:LIGY v přímém souboji o první šestku v tabulce v Mladé Boleslavi 2:1. O pátý triumf Slovanu nad Středočechy za sebou se ve druhém poločase postarali svými góly nejlepší střelec týmu Roman Potočný a Tomáš Malinský. Za domácí snížil v nastavení z penalty Tomáš Přikryl. Liberec se posunul z osmé příčky na šestou o bod před Boleslav, která v devátém jarním ligovém utkání poprvé prohrála.
    • Derby Liberce s Jabloncem skončilo podruhé v sezóně 0:0

07/04/2019 | Reportáže
      Liberec - Fotbalisté Liberce remizovali ve 27. kole FORTUNA:LIGY s Jabloncem bez branek a 50. podještědské derby v nejvyšší soutěže tak skončilo stejným výsledkem jako podzimní vzájemný duel. Hosté byli hlavně v druhé půli aktivnější, ale žádnou z šancí neproměnili. Jablonec sice bodoval počtvrté za sebou, na čtvrtém místě tabulky však má už jen tříbodový náskok na pátou Ostravu. Liberec si připsal devátou remízu v ligové sezoně a z osmé příčky ztrácí dva body na šestou Mladou Boleslav.
    • Jedenáctka 26. kola: Boleslavští střelci Komličenko a Matějovský, liberecká jistota Nguyen

03/04/2019 | Jedenáctka kola
      Fanoušci zvolili do jedenáctky 26. kola střelce Nikolaje Komličenka a Marka Matějovského, kteří dvěma góly zařídili výhru Boleslavi nad Spartou 2:1. V sestavě nechybí ani brankář Liberce Filip Nguyen, který vychytal Slavii a i díky němu si Slovan odvezl ze Sinobo Stadium bod za remízu 1:1. V sestavě má hned tři zástupce Jablonec, který si poradil s Příbramí.