22/06/2018 | Aktuální zprávy
      Fotbalová Slavia představila dvě letní posily. Pražský klub získal krajního obránce Jaroslava Zeleného z Jablonce a rumunského reprezentačního záložníka Alexandrua Balutu z Craiovy. Oba hráči s úřadujícím vicemistrem podepsali čtyřleté smlouvy.
    • Slavia v posledním domácím zápase sezony podlehla Jablonci

19/05/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie podlehli v předposledním ligovém kole Jablonci 1:3 a stále nemají definitivní jistotu druhého místa a s ním účasti ve třetím předkole Ligy mistrů. Před dnešním soupeřem, který poskočil na třetí pozici, mají před závěrečným duelem náskok tří bodů a horší vzájemnou bilanci. Domácí prohrávali po půlhodině už 0:3 po trefách Jakuba Považance, Jana Chramosty a Michala Trávníka. Alespoň čestný gól Slavie v závěru vstřelil Jan Sýkora.
    • Slávista Sýkora: O titul se hraje, ale taky máme za sebou vlčáky

15/05/2018 | Aktuální zprávy
      Záložník Jan Sýkora byl rád, že se v pondělním duelu na Dukle dočkal premiérové jarní trefy a první ligové branky po více než roce. Čtyřiadvacetiletý reprezentant zakončil na Julisce gólem v desáté minutě povedenou kombinaci a nasměroval fotbalisty Slavie k výhře 2:0, které je dvě kola před koncem soutěže udržela v boji o obhajobu titulu.
    • Stanislav Tecl: Nechtěli jsme, aby tu Plzeň slavila. Titul si už ale pohlídá

05/05/2018 | Aktuální zprávy
      K jednomu gólu přispěl, druhý dal sám. Útočník Stanislav Tecl tak zařídil výhru fotbalistů Slavie 2:0 nad Plzní a svému bývalému celku oddálil oslavy titulu. To pro něj bylo hlavní motivací, jelikož nechtěl, aby fanoušci Pražanů museli v Edenu sledovat slavící Viktorii.
    • Souboj Slavie s Plzní pod dohledem videorozhodčího

04/05/2018 | Aktuální zprávy
      27. kolo nabídne v pražském Edenu šlágr jara mezi Slavií a Plzní, ve kterém budou domácí usilovat o zachování mistrovské naděje, hosté mohou naopak v případě bodového zisku již slavit titul! A tento ostře sledovaný zápas se tak samozřejmě nemůže obejít bez přítomnosti videorozhodčího.
    • Slavia jen remizovala se Slováckem a Plzeň je opět blíže titulu

29/04/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie ve 26. kole první ligy doma jen remizovali se Slováckem 0:0 a na druhém místě tabulky mají ztrátu devíti bodů na vedoucí Plzeň. Viktorii tak stačí za týden právě v Edenu uhrát alespoň remízu a bude slavit titul. Slavia hrála bez branek podruhé za sebou, Slovácko bodovalo počtvrté v řadě a už 443 minut neinkasovalo.
    • Dával jsem si pozor, abych si nepletl třeba kabinu, přiznal Kolář po LIberci

23/04/2018 | Aktuální zprávy
      Pro brankáře Ondřeje Koláře měl ligový šlágr v Liberci speciální příchuť, neboť právě ze Slovanu v zimě přestoupil do pražské Slavie. Po utkání se ale příliš radovat nemohl, červenobílí totiž na severu Čech jen remizovali 0:0 a pět kol před koncem soutěže se jim vzdálila obhajoba titulu. Na vedoucí Plzeň ztrácejí sedm bodů.
    • Liberec remizoval se Slavií, ta ztrácí na Plzeň už sedm bodů

22/04/2018 | Reportáže
      Slavia remizovala ve šlágru 25. ligového kola v Liberci a obhajoba titulu se jí vzdálila. Na vedoucí Plzeň sešívaní ztrácejí z druhého místa tabulky už sedm bodů. Slovan bodoval po předchozích dvou porážkách a posunul se na pátou příčku před Jablonec. V největší šanci dnešního utkání nastřelil těsně před pauzou hostující Josef Hušbauer tyč a červenobílí nevyužili ani přesilovku po vyloučení Matěje Pulkraba ze 77. minuty.
    • Hrdina Slavie Stoch: Nemyslím si, že Sparta bude hrát pro nás

14/04/2018 | Aktuální zprávy
      Záložník Miroslav Stoch věří, že dvěma brankami v předehrávce 24. ligového kola s Karvinou konečně zlomil své střelecké trápení od letního příchodu do pražské Slavie z Fenerbahce Istanbul. Slovenský záložník v předchozím průběhu sezony skóroval jen jednou, dnes ale zařídil obrat a výhru 3:2 a rád by v gólovém probuzení pokračoval.
    • Zlín díky gólu v nastavení senzačně vyhrál na Slavii 2:1

01/04/2018 | Reportáže
      Zlín senzačně vyhrál ve 22. kole na hřišti Slavie 2:1. „Ševci“ vedli od sedmé minuty po trefě Daniela Holzera, ve 28. minutě vyrovnal Milan Škody, který předtím nedal penaltu, ale v druhé minutě nastavení rozhodl Ubong Ekpai.
    • Je to jako vítězství, řekl Škoda po smazání třígólové ztráty

17/03/2018 | Aktuální zprávy
      Poprvé v historii samostatného ligového derby dokázal jeden z týmů smazat tříbrankové manko, a proto bral slávistický fotbalista Milan Škoda remízu 3:3 na Spartě jako malé vítězství. Za první poločas, který červenobílí prohráli 0:3, se ale fanouškům omluvil.
    • Bořil ze Slavie: Alfou a omegou bude derby vyhrát, pak už Plzeň zbystří

Přestože si slávistický zadák Jan Bořil na přelomu podzimní a jarní části první ligy odpykal disciplinární trest za surovou hru a v zářijovém pražském derby se Spartou díky štěstí unikl červené kartě, před sobotním šlágrem na Letné si větší pozor než obvykle dávat nebude. Svůj tým za favorita sice nepovažuje, ale věří ve výhru, kterou by červenobílí vytvořili ještě větší tlak na vedoucí Plzeň.
    • Slavia chce v derby zvýšit tlak na Plzeň, Sparta zachránit sezonu

Pražské derby mezi Spartou a Slavií bude hlavním tahákem víkendového 21. kola HET ligy. Vršovický celek může v případě dnešního vítězství na Letné snížit náskok vedoucí Plzně na čtyři body, zatímco domácí sparťané by výhrou ve sledovaném utkání chtěli odstartovat cestu za záchranou zpackané sezony.