18Slezský FC Opava2013:3912

Zprávy

• Slavia ztratila vedení v Teplicích a remizovala 1:1

21/02/2021 | Reportáže
      Teplice – Fotbalisté pražské Slavie ve 20. kole jen remizovali v Teplicích 1:1. Obhájce titulu venku v nejvyšší soutěži podruhé za sebou nezvítězil a vede tabulku už jen o osm bodů před druhou Spartou. Na těžkém terénu poslal hosty ve 43. minutě do vedení prvním soutěžním gólem v červenobílém dresu Oscar Dorley, po změně stran ale srovnal Jakub Mareš.
    • Jedenáctka 19. kola: Střelci Karlsson, Kuchta či Papadopulos

16/02/2021 | Jedenáctka kola
      Do jedenáctky 19. kola fanoušci vybrali hned osmičku fotbalistů ze Slavie a Sparty. Nechybí autor hattricku sparťan David Moberg Karlsson či dvougólový slávista Jan Kuchta. V sestavě kola jsou dále Michal Papadopulos z Karviné, Jan Laštůvka z Ostravy či Jan Kalabiška ze Slovácka.
    • Slavia si poradila s Pardubicemi 3:0, dvakrát se trefil Kuchta

13/02/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Slavie v 19. kole zvítězili jasně 3:0 nad Pardubicemi a proti nováčkovi nejvyšší soutěže po podzimní remíze 1:1 v úvodním vzájemném duelu další překvapení nepřipustili. Pražané rozhodli o výhře už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefil Jan Kuchta a dotáhl se na čelo střelecké tabulky. V 52. minutě přidal třetí gól Nicolae Stanciu.
    • MALL.CZ Hráč a Trenér měsíce za leden: Oceněni jsou Kuchta a Trpišovský

08/02/2021 | Aktuální zprávy
      Fanouškovské hlasování o nejlepšího hráče a trenéra FORTUNA:LIGY za měsíc leden ovládli zástupci pražské Slavie. Ocenění putuje za sedmigólovým kanonýrem Janem Kuchtou a jeho lodivodem Jindřichem Trpišovským. Pod jeho vedením neztratili Pražané v úvodním měsíci nového kalendářního roku ani bod, a to navzdory komplikacím, které lídra postihly během krátké zimní přestávky.
    • Slavia v Příbrami ztratila výhru v nastavení a remizovala 3:3

07/02/2021 | Reportáže
      Příbram - Fotbalisté vedoucí Slavie v 18. kole FORTUNA:LIGY překvapivě remizovali na hřišti předposlední Příbrami 3:3, když o vítězství přišli až v páté minutě nastavení. Pražský obhájce titulu ztratil body teprve potřetí v sezoně a po sérii osmi výher. V čele neúplné tabulky má náskok 13 bodů před Jabloncem a Spartou, ale oba rivalové mají zápas k dobru.
    • Slavia porazila druhý Jablonec 3:0 a v čele ligy má náskok dvanáct bodů

31/01/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Slavie zvítězili ve šlágru 17. kola FORTUNA:LIGY nad Jabloncem jasně 3:0. Pražané rozhodli souboj prvního s druhým týmem tabulky už do poločasu, kdy se trefili jejich nejlepší střelci Abdallah Sima s Janem Kuchtou. Po pauze si dal vlastní gól Jakub Martinec. Vršovický obhájce titulu si upevnil vedoucí příčku a po polovině soutěže má pohodlný náskok 12 bodů na Jablonec a Spartu.
    • Slavia rozstřílela 6:2 Zlín, Kuchta stihl za poločas hattrick

27/01/2021 | Reportáže
      Zlín - Fotbalisté Slavie zvítězili v dohrávce 12. kola FORTUNA:LIGY na půdě Zlína oslabeného o několik hráčů vysoko 6:2 a upevnili si vedení v tabulce. Obhájce titulu navýšil náskok před druhým Jabloncem a třetí Spartou na devět bodů. Pražané rozhodli už v úvodním dějství, kdy dali pět branek. Premiérový ligový hattrick zaznamenal Jan Kuchta, trefili se i Peter Olayinka s Abdallahem Simou. Za domácí po pauze snížili Martin Cedidla s Tomášem Poznarem, ale poslední slovo měl v přesilovce po vyloučení Tobiáše Slováka střídající Petar Musa.
    • Slavia zvítězila v Karviné 3:1, za domácí musel zápas dochytat záložník Janečka

23/01/2021 | Reportáže
      Karviná – Fotbalisté Slavie si v 16. kole FORTUNA:LIGY připsali šestou výhru v řadě. Na hřišti Karviné zvítězili 3:1, když všechny trefy padly ve druhém poločase. Nejprve se po rohovém kopu prosadil Sima, po něm pak využil samostatný únik Kuchta. Za domácí snižoval z penalty Qose, ale klid na kopačky sešívaných přinesl třetí gól Olayinky. V závěru zápasu byl vyloučen domácí brankář Bolek, poslední sekundy tak musel v bráně strávit záložník Janečka.
    • Slavia otočila utkání s Olomoucí, dvakrát se trefil Kuchta

16/01/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Slavie vstoupili do jarní části FORTUNA:LIGY výhrou 3:1 nad Olomoucí. Sigma v duelu 15. kola vedla od 15. minuty, kdy se trefil Radim Breite, ale Pražané díky dvěma penaltám ještě do pauzy otočili stav. V 19. minutě srovnal Ondřej Kúdela a ve 39. minutě obrátil skóre z dorážky po neproměněném pokutovém kopu Jan Kuchta. Stejný hráč pak přidal po hodině hry pojistku.
    • Slavia zvítězila i v Plzni, ta přezimuje až na devátém místě

23/12/2020 | Reportáže
      Plzeň - Fotbalisté Slavie vyhráli v závěrečném utkání podzimní části FORTUNA:LIGY v Plzni 1:0. Šlágr 14. kola rozhodl v 26. minutě Nicolae Stanciu. Obhájce trofeje nadále jako jediný drží neporazitelnost v ligové sezoně, v nejvyšší soutěži neprohrál 25 utkání po sobě a vede neúplnou tabulku o šest bodů. Viktoria prohrála počtvrté z posledních pěti kol a přezimuje na deváté příčce, což je její nejhorší umístění po podzimu od sezony 2006/07. Na Pražany ztrácí 15 bodů.
    • Slavia udolala v derby Bohemians 2:1

20/12/2020 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Slavie zvítězili ve 13. ligovém kole ve vršovickém derby nad Bohemians 1905 2:1. Domácí poslal v úvodu do vedení sedmým gólem v této sezoně nejvyšší soutěže Abdallah Sima, který pak v 66. minutě přihrál na pojistku Lukáši Provodovi. Vzápětí už jen snížil Petr Hronek. Obhájce titulu nadále drží neporazitelnost v ligové sezoně, v nejvyšší soutěži neprohrál už 24 utkání po sobě a vede neúplnou tabulku o pět bodů před Spartou. Bohemians nebodovali ve třech z posledních čtyř kol a jsou třináctí.