16Slezský FC Opava106:198

Zprávy

• Sparta vyhrála ve Zlíně 2:0, rozhodla zkraje zápasu

15/09/2019 | Reportáže
      Zlín – Fotbalisté Sparty zvítězili v 9. kole FORTUNA:LIGY ve Zlíně 2:0. Pražané rozhodli už v úvodních 19 minutách, kde se trefili Benjamin Tetteh a z penalty Guélor Kanga. Letenští venku v nejvyšší soutěži vyhráli poprvé po pěti utkáních a naplno bodovali po dvou kolech. Ve Zlíně v lize zvítězili po třech zápasech a z pátého místa tabulky ztrácejí devět bodů na vedoucí Slavii, kterou přivítají v derby za týden. "Ševci" potřetí za sebou prohráli a jsou dvanáctí.
    • Sparta doma remizovala s Olomoucí 3:3, diváci viděli dva obraty

01/09/2019 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté pražské Sparty v 8. kole FORTUNA:LIGY doma remizovali 3:3 s Olomoucí a ze sedmého místa tabulky ztrácí devět bodů na vedoucí Slavii. Letenští sice po změně stran dotáhli poločasovou ztrátu a otočili skóre na 3:2, ale Jakub Plšek v 74. minutě svým druhým gólem rozhodl o konečném výsledku. Sparťanskému trenérovi Václavu Jílkovi tak nevyšel souboj s bývalým zaměstnavatelem.
    • Liberec obral Spartu. K domácímu vítězství přispěl dvěma góly Malinský

25/08/2019 | Reportáže
      Liberec - Fotbalisté Liberce překvapivě porazili v 7. kole FORTUNA:LIGY Spartu 3:1. Dva góly domácích vstřelil v den svých 28. narozenin Tomáš Malinský, další přidal z penalty Roman Potočný. Za hosty snižoval Adam Hložek. Pražané už počtvrté v ligové sezoně nezvítězili a na vedoucí Slavii ztrácí ze sedmého místa devět bodů. Slovan zdolal Spartu v nejvyšší soutěži po osmi zápasech, podruhé za sebou vyhrál a posunul se na desátou příčku.
    • O výhře Sparty nad Baníkem rozhodl dvěma góly Hašek

18/08/2019 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty v šestém kole FORTUNA:LIGY doma porazili Ostravu 2:0 a připsali si třetí výhru v sezoně. Oba góly vstřelil během prvního poločasu Martin Hašek. Pražané si částečně spravili chuť po čtvrtečním vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy s Trabzonsporem. Letenský tým v nejvyšší soutěži porazil Baník počtvrté za sebou a v sedmém z posledních osmi utkání.
    • Přestřelku mezi Boleslaví a Spartou rozhodl v nastavení Budínský, Mešanovič nastřílel hattrick

11/08/2019 | Reportáže
      Mladá Boleslav - Fotbalisté Sparty prohráli v 5. kole FORTUNA:LIGY v Mladé Boleslavi 3:4. Hattrickem se o druhou prohru Letenských v nové ligové sezoně zasloužil Muris Mešanovič. Bosenský útočník se nejprve trefil z penalty, hosté srovnali zásluhou Dávida Hancka, ale Mešanovič do konce úvodní půle vrátil Středočechům vedení. Vyrovnání Pražanů zařídil Benjamin Tetteh, Mešanovič však minutu po něm dokonal hattrick. Sparta odpověděla po trefě Libora Kozáka. Tři body v dramatickém souboji dvou účastníků třetího předkola Evropské ligy domácím zařídil ve třetí minutě nastavení Lukáš Budínský.
    • Sparta doma porazila Příbram 3:0, hosté neproměnili penaltu

04/08/2019 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty porazili ve 4. kole FORTUNA:LIGY Příbram 3:0. Pražany poslal do vedení v 28. minutě Costa Nhamoinesu a poté proměnil dvě penalty Guélor Kanga, který vede se čtyřmi góly střeleckou tabulku soutěže. Naopak hostující Martin Zeman v závěru první půle pokutový kop nedal, jeho tým pak dohrával bez vyloučeného Radka Voltra. Letenští si připsali druhou výhru v sezoně a posunuli se na čtvrté místo tabulky s tříbodovou ztrátou na vedoucí Slavii s Plzní. Příbram neporazila Spartu v lize potřinácté za sebou a na kontě má čtyři body.
    • Sparta prohrávala v Českých Budějovicích o dva góly, ale nakonec si ze hřiště nováčka odvezla bod

29/07/2019 | Reportáže
      České Budějovice – Fotbalisté Sparty dotáhli v dohrávce 3. ligového kola dvougólové manko a v Českých Budějovicích remizovali 2:2. Nováček soutěže překvapivě vedl v poločase po trefě Ivana Schranze a proměněné penaltě Jiřího Kladrubského 2:0, po pauze ale favorit srovnal brankami Guélora Kangy a střídajícího Benjamina Tetteha. Pražané podruhé v sezoně ztratili a na kontě mají čtyři body. Stejně je na tom Dynamo, které v lize se Spartou bodovalo po sedmi zápasech.
    • Sparta napravila zaváhání se Slováckem a na domácí půdě porazila Jablonec

20/07/2019 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty ve druhém kole FORTUNA:LIGY doma porazili Jablonec 2:0, získali první body v nové sezoně pod trenérem Václavem Jílkem a částečně odčinili úvodní nečekanou porážku 0:2 se Slováckem. Na Letné se ve druhém poločase střelecky prosadili šestnáctiletý Adam Hložek a Guélor Kanga. Severočeši nepotvrdili minulé vítězství 2:0 nad jiným pražským týmem Bohemians 1905 a v nejvyšší soutěži venku podeváté za sebou nevyhráli.
    • Slovácko dvakrát udeřilo z brejků a veze ze Sparty překvapivé vítězství

14/07/2019 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty vstoupili do nového ročníku FORTUNA:LIGY překvapivou domácí porážkou 0:2 se Slováckem a prožili nepovedenou soutěžní premiéru pod novým trenérem Václavem Jílkem. Hosté rozhodli o své historicky první výhře na Letné v nejvyšší soutěži už během úvodní půlhodiny. V 19. minutě je poslal do vedení Jan Kalabiška a ve 30. minutě přidal pojistku Vlastimil Daníček.
    • Cena Lukáše Přibyla putuje na Spartu

28/05/2019 | Aktuální zprávy
      Bilancování na konci soutěžního ročníku se týká nejen sportovního dění, ale už několik sezón po sobě si ocenění zaslouží jeden z prvoligových klubů, který v rámci svých marketingových a komunikačních aktivit nejlépe pracuje se svoji fanouškovskou základnou. Cena, která je pojmenovaná po oblíbeném fotbalovém činovníkovi Lukáši Přibylovi, tentokrát připadla pražské Spartě. Rozhodlo o tom hlasování odborné komise, zástupců mediálních partnerů FORTUNA:LIGY a samotných marketingových pracovníků všech klubů.
    • Slavia si zpříjemnila mistrovské oslavy výhrou nad Spartou, rozhodl gól Baluty

26/05/2019 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Slavie v závěrečném kole pětizápasové nadstavby FORTUNA:LIGY porazili v pražském derby Spartu 2:1 a prožili vítěznou oslavu titulu, který si zajistili před týdnem v Ostravě. Domácí poslal v Edenu v úvodu do vedení Tomáš Souček, v 21. minutě srovnal z penalty Guélor Kanga, ale brzy po pauze rozhodl Alexandru Baluta. Po utkání červenobílí převzali pohár pro šampiona.
    • Slavia po derby se Spartou zvedne trofej nad hlavu, Ostrava hraje s Libercem o páté místo

26/05/2019 | Preview
      Praha – Fotbalisty Slavie čeká derby se Spartou, ale především slavnostní okamžiky. Po utkání s pražským rivalem převezmou pohár pro mistra ligy, který si zajistili už před týdnem. Ve středu přidali k titulu také triumf v poháru po finálové výhře 2:0 nad Ostravou. Důležitý zápas čeká i fotbalisty Ostravy a Liberce, neboť oba týmy spolu na dálku svedou souboj o konečné páté místo v tabulce, které znamená kvalifikační utkání o Evropskou ligu.