18Slezský FC Opava1310:277

Zprávy

• Sparta remizovala v Ostravě 0:0 a na Slavii ztrácí už devět bodů

17/01/2021 | Reportáže
      Ostrava - Fotbalisté Ostravy remizovali na úvod jarní části první ligy se Spartou bez gólů. V utkání 15. kola měli více příležitostí domácí, ale neprosadili se stejně jako Pražané, kteří za celých 90 minut ani jednou netrefil bránu. Letenští v lize podruhé za sebou nezvítězili a na vedoucí Slavii ztrácejí ze třetího místa neúplné tabulky už devět bodů. Baník sedm kol po sobě neprohrál a je pátý.
    • Sparta remizovala s Libercem, Dočkal nedal penaltu

22/12/2020 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty remizovali ve 14. kole FORTUNA:LIGY s Libercem 1:1 a před krátkou zimní přestávkou jsou v tabulce až třetí. Oba celky dnes v prvním poločase kopaly penaltu, ale zatímco domácí kapitán Bořek Dočkal neuspěl, hostující Kamso Mara diskutabilně nařízený pokutový kop proměnil. Alespoň bod Spartě po přestávce zajistil desátým gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Lukáš Juliš.
    • Sparta zdolala 2:0 Pardubice a upevnila si druhou pozici

16/12/2020 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty porazili ve 12. kole FORTUNA:LIGY nováčka z Pardubic 2:0. Letenští se druhou výhrou v nejvyšší soutěži po sobě přiblížili na dva body vedoucí Slavii, která však odehrála o zápas méně. Vítězný gól Pražanů vstřelil v 11. minutě nejlepší ligový střelec Lukáš Juliš. Pojistku přidal v 81. minutě Ondřej Čelůstka, který nastoupil proti svému bratrovi Tomášovi. Od 86. minuty dohrávali domácí bez vyloučeného Ladislava Krejčího mladšího.
    • Sparta po obratu vyhrála na Slovácku a vrátila se na druhé místo

13/12/2020 | Reportáže
      Uherské Hradiště - Fotbalisté Sparty po obratu vyhráli v 11. kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 2:1. Od 14. minuty prohrávali brankou Václava Jurečky, o dvě minuty později srovnal nejlepší ligový střelec Lukáš Juliš. O výhře Pražanů rozhodl v 84. minutě první soutěžní brankou po návratu ze zahraničí David Pavelka. Sparta se vrátila na druhé místo a ztrácí dva body na vedoucí Slavii, která má k dobru večerní utkání s Libercem. Slovácko prohrálo po čtyřech kolech.
    • Slavia hostí Liberec, Spartu čeká zápas na Slovácku

13/12/2020 | Preview
      Praha - Mistrovská Slavia přivítá v 11. kole FORTUNA:LIGY v souboji účastníků Evropské ligy Liberec a bude hájit neporazitelnost v této sezoně nejvyšší soutěže. Sparta se v druhém dnešním duelu pokusí po minulé porážce v derby zvednout na hřišti Slovácka a vrátit se na druhé místo před Jablonec, jenž se posunul čtyři body za Slavii sobotní výhrou 3:2 nad Plzní.
    • 297. derby ovládla Slavia a v čele má náskok pět bodů, zazářil Sima

06/12/2020 | Reportáže
      Praha – Historicky 297. derby pražských „S“ ovládla Slavia. Ta na hřišti Sparty zvítězila 3:0, když se v prvním poločase dvakrát prosadil devatenáctiletý objev Abdallah Sima a ve druhém poločase přidal třetí zásah Ondřej Lingr. Sešívaní mají v čele tabulky právě před druhou Spartou náskok pět bodů, navíc prodloužili neporazitelnost v derby na 12 zápasů.
    • V derby mezi Spartou a Slavií se po dvanácti letech bude hrát o první místo

05/12/2020 | Preview
      Praha – Nedělní pražské derby mezi fotbalisty Sparty a Slavie bude šlágrem 10. kola FORTUNA:LIGY. Poprvé od jara 2009 se v něm utkají první a druhý tým tabulky a premiérově od podzimní části stejné sezony půjde o přímý souboj o vedení v soutěži. Mistrovská Slavia bude na Letné před rivalem hájit dvoubodový náskok a neporazitelnost v této ligové sezoně. Sparta naopak touží po prvním vítězství v derby od března 2016. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se bude hrát bez diváků.
    • Jedenáctka 9. kola: Čtyři hráči Sparty, debutant Vorel či střelec Zbrojovky Šural

01/12/2020 | Jedenáctka kola
      Fanoušci vybrali do jedenáctky 9. kola hned čtveřici fotbalistů Sparty, která zvítězila v Teplicích 1:0. V sestavě nechybí ani ligový debutant mezi třemi tyčemi Vorel z Budějovic, který vychytanou nulou přispěl k remíze svého týmu proti Plzni, či brněnský Šural, který gólem na 1:1 zajistil Zbrojovce překvapivou remízu na hřišti Slavie.
    • Sparta zdolala Teplice 1:0, v lize uspěla po dvou prohrách v řadě

29/11/2020 | Reportáže
      Teplice - Pražská Sparta dokonale využila zaváhání Olomouce a Plzně a pojistila si druhou příčku FORTUNA:LIGY. S Teplicemi měla Sparta výraznou herní převahu, kterou však dokázala zužitkovat až v 65. minutě. Rozhodnutí přineslo zakončení Lukáše Juliše, který tak zvýšil náskok na čele tabulky střelců. Sparta odvezla z Teplic výhru 1:0!
    • Sparta na rok přesně znovu selhala s Budějovicemi, Dynamo na Letné vyhrálo po 27 letech

22/11/2020 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty po roce opět nedokázali doma v lize porazit České Budějovice a po prohře 2:4 utrpěli další ztrátu při stíhání vedoucí Slavie. Jihočeši po dvou brankách Patrika Brandnera a gólech Karola Mészárose s Petrem Javorkem uspěli na Letné po 27 letech. Za domácí dvakrát vyrovnávali David Moberg Karlsson a Ladislav Krejčí mladší.
    • Sparta doma porazila Jablonec 2:1 a má šestou výhru

03/10/2020 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty v 6. ligovém kole udolali doma Jablonec 2:1. Letenští rozhodli mezi 30. a 34. minutou, kdy se trefili Lukáš Juliš s Adamem Hložkem. Hosté byli po přestávce lepší, ale stačili už pouze snížit v 76. minutě díky gólu střídajícího Tomáše Čvančary. Pražané jako jediní v ligové sezoně zůstávají nadále bez ztráty bodu a pojistili se vedení v tabulce. Jablonec podruhé z poslední tří kol prohrál.