16MFK Karviná1110:214

Zprávy

• Sparta navázala na výhru v derby přesvědčivým vítězstvím nad Pardubicemi

17/10/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté pražské Sparty porazili v 11. kole FORTUNA:LIGY Pardubice 4:2 a po třetím vítězství v nejvyšší soutěži za sebou se vrátili na druhé místo tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí Letenští čtyři body. Pardubice nevyhrály šest kol po sobě, v posledních čtyřech nebodovaly a zůstaly na 14. pozici.
    • Jedenáctka 10. kola: Nadvláda vítězů derby, střelci Beauguel, Chramosta a Matějovský

06/10/2021 | Jedenáctka kola
      V jedenáctce 10. kola, o jejíž podobě rozhodli v hlasování fanoušci, se nachází hned osmička sparťanů, kteří v derby porazili Slavii 1:0. V sestavě jsou kromě nich dvougólový Jean-David Beauguel z Plzně, rozhodující střelec bitvy mezi Karvinou a Boleslaví Marek Matějovský a útočník klokanů Jan Chramosta, který přidal druhý gól při výhře svého týmu 2:0 nad Olomoucí.
    • Sparta zvítězila v derby a přerušila sérii Slavie bez prohry

03/10/2021 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty zvítězili ve šlágru 10. kola FORTUNA:LIGY v dlouhé přesilovce nad Slavií 1:0. Jubilejní 300. pražské derby rozhodl ve 42. minutě z přímého kopu premiérovou brankou v české nejvyšší soutěži Lukáš Haraslín jen pár chvil poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Aiham Ousou.
    • Sparta vyhrála ve Zlíně 5:2 a po dvou zápasech slaví zisk tří bodů

25/09/2021 | Reportáže
      Zlín – Fotbalisté Sparty zvítězili v 9. kole ve Zlíně po přestřelce 5:2. Skóre otevřel v osmé minutě hostující Ondřej Čelůstka, v 41. minutě srovnal Dominik Simerský, ale ještě do pauzy poslal hosty znovu do vedení Filip Panák. Po změně stran se za Pražany prosadili ještě Jakub Pešek, vlastním gólem Dominik Simerský a střídající Martin Minčev, za Zlín snížil Tomáš Poznar.
    • Sparta podruhé za sebou ztratila, s Jabloncem remizovala 1:1

19/09/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty remizovali v 8. kole doma s Jabloncem 1:1. V souboji dvou účastníků skupin evropských pohárů otevřel skóre ve čtvrté minutě domácí útočník Václav Drchal, krátce po změně stran vyrovnal Tomáš Čvančara. Pražané nevyhráli druhé kolo po sobě a pod trenérem Pavlem Vrbou v nejvyšší soutěži ve 13. duelu na svém stadionu poprvé ztratili body. Severočeši venku v ligové sezoně nezvítězili ani napočtvrté.
    • Fotbalisté Plzně doma porazili Spartu 3:2 a vystřídali ji v čele FORTUNA:LIGY

11/09/2021 | Reportáže
      Plzeň - Fotbalisté Plzně ve šlágru 7. ligového kola zdolali doma Spartu 3:2. Západočeši připravili pražskému rivalovi premiérovou porážku v sezoně nejvyšší soutěže a vystřídali ho v čele neúplné tabulky. Letenští prohráli po 15 ligových zápasech a z druhé příčky ztrácí na Viktorii dva body.
    • MALL.CZ Hráč a trenér měsíce: Ocenění pro slávistu Schranze a sparťana Vrbu

07/09/2021 | Aktuální zprávy
      Premiérovými vítězi ankety MALL.CZ Hráč a trenér měsíce v sezoně 2021/22 se stali zástupci pražských „S“. Mezi hráči uspěl v hlasování za měsíc srpen útočník Slavie Ivan Schranz, na trenérské scéně zase triumfoval kouč Sparty Pavel Vrba. Velcí rivalové z metropole jako jediní ve FORTUNA:LIZE dosud neprohráli a nacházejí se mezi prvními třemi týmy tabulky. Letenští průběžné pořadí nejvyšší soutěže vedou. Sešívaní jsou třetí, mají však k dobru domácí zápas s Olomoucí.
    • Sparta porazila České Budějovice 1:0, rozhodl Hancko

28/08/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté pražské Sparty před reprezentační pauzou zvítězili v 6. kole nad Českými Budějovicemi 1:0 a minimálně do neděle se dostali do čela neúplné tabulky. Zápas rozhodl ve 38. minutě po rohu Dávid Hancko. Letenští v nejvyšší soutěži porazili Dynamo po čtyřech zápasech a vyhráli 10 z posledních 11 ligových duelů. Českobudějovičtí nebodovali po dvou kolech.
    • Hradec držel se Spartou krok jen poločas, po pauze spustili Pražané kanonádu

21/08/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty porazili v pátém kole FORTUNA:LIGY nováčka z Hradce Králové 4:0 a vrátili se do čela neúplné tabulky o bod před Plzeň. Pražané rozhodli o výhře ve druhém poločase. Postupně se prosadili Adam Hložek, Jakub Pešek, Matěj Polidar a v závěru opět Pešek. Svěřenci trenéra Pavla Vrby neprohráli v nejvyšší soutěži 14 duelů po sobě a zvítězili v devíti z posledních deseti. Sparťané zdolali v lize Východočechy posedmé v řadě a na Letné je porazili i v 15. duelu nejvyšší soutěže. "Votroci" stále čekají na první výhru v ligové sezoně.
    • Sparta poprvé ztratila, na hřišti Bohemians remizovala 1:1

14/08/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty remizovali ve 4. kole na hřišti Bohemians 1905 1:1 a poprvé v sezoně nezvítězili. V pražském derby se mezi střelce zapsali oba kapitáni. "Klokany" poslal do vedení ve druhé minutě nastavení úvodního dějství Martin Dostál, v 55. minutě vyrovnal David Pavelka.
    • Sparta porazila Karvinou 2:0 a je dál stoprocentní

07/08/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty doma porazili Karvinou 2:0 a zvítězili i ve třetím kole. O triumfu Pražanů rozhodli ve 23. minutě Adam Hložek a v 78. minutě střídající David Pavelka. Letenští neprohráli v nejvyšší soutěži ve 12. utkání za sebou a poosmé v řadě vyhráli. V úterní odvetě 3. předkola Ligy mistrů v Monaku se pokusí dotáhnout úvodní manko 0:2. Slezané stále čekají na první výhru v ligovém ročníku, na kontě mají dva body za úvodní dvě remízy.
    • Sparta deklasovala Liberec 5:0, Slovan dohrával v deseti a je stále bez bodu

31/07/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty rozstříleli Liberec na jeho hřišti 5:0 a naplno bodovali i ve druhém kole. Hosty poslala do vedení ve 25. minutě letní posila ze Slovanu Jakub Pešek. Od 52. minuty hráli domácí bez vyloučeného Theodora Gebre Selassieho. Pražané v přesilovce v rozmezí 62. až 79. minutou čtyřikrát udeřili. Nejprve se prosadili střídající Adamové Hložek s Karabcem, který skóroval z penalty. Čtvrtou trefu přidal Ladislav Krejčí starší a konečné skóre stanovil střídající Filip Souček.
    • Sparta vstoupila do nové sezóny výhrou, ale proti Olomouci musela otáčet

24/07/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty v úvodním ligovém kole po obratu porazili doma Olomouc 3:2. Sigmu poslal do vedení ve třetí minutě Kryštof Daněk, ve 12. minutě srovnal z penalty David Moberg Karlsson. Obrat dokonal v 64. minutě Ladislav Krejčí mladší, poté si vlastní gól vstřelil hostující kapitán Roman Hubník. Konečné skóre stanovil v nastavení střídající Pablo González.