16FK Dukla Praha2218:4016

Zprávy

• Liberec dotahoval, ale Baník nakonec vydřel výhru 2:1

16/02/2019 | Reportáže
      Ostrava - Fotbalisté Ostravy porazili ve 21. kole FORTUNA:LIGY Liberec 2:1 a udělali výrazný krok směrem k účasti ve skupině o titul. Díky gólům Milana Baroše a Dameho Diopa totiž sedmému Slovanu odskočili na třetím místě už na rozdíl deseti bodů. Hosté sice v závěru Tarasem Kačarabou snížili, ale vyrovnat už nestihli a s Baníkem prohráli po pěti a půl letech a osmi zápasech bez porážky.
    • Baník na Dukle ztratil a klesl na čtvrté místo, trefil se Kuzmanovič

08/02/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy vstoupili do jarní části FORTUNA:LIGY remízou 1:1 na hřišti Dukly a klesli na čtvrté místo o bod za Jablonec. Pražané v neúplné tabulce poskočili na předposlední pozici, ale Karviná má k dobru sobotní zápas s Opavou. Domácí poslal v duelu 20. kola do vedení ve 13. minutě Jakub Podaný, ještě do pauzy srovnala zimní posila Nemanja Kuzmanovič. Baník si vytvořil mnoho dalších šancí, ale gólmana Filipa Radu už nepřekonal, brankáře Dukly také jednou zachránilo břevno.
    • Ostrava se v mrazivé předehrávce rozešla s Olomoucí bez branek

14/12/2018 | Reportáže
      Ostrava – Úvodní zápas 19. kola FORTUNA:LIGY mezi Ostravou a Olomoucí přinesl bezbrankovou remízu. Baník byl ve dvoustupňovém mrazu aktivnější a měl blíže ke gólu, ale Stronati v největší příležitosti hlavičkoval do spojnice tyče a břevna. Ostrava potřetí za sebou neprohrála a neinkasovala ani gól. Přezimuje s 34 body, což je její suverénně nejlepší prvoligový výsledek v poslední dekádě.
    • Ostrava díky gólům z druhého poločasu zdolala Bohemians 2:0

08/12/2018 | Reportáže
      Ostrava - Fotbalisté Ostravy porazili v 18. kole FORTUNA:LIGY Bohemians 1905 2:0 a svého pražského soka zdolali ve všech třech vzájemných zápasech kalendářního roku bez obdržené branky. Vyrovnaný duel Baník zlomil lepší produktivitou, jeho góly vstřelili v 69. minutě Daniel Holzer a v závěru Patrizio Stronati. "Klokani" už sedm kol čekají na vítězství.
    • Příbram je už sedm zápasů bez výhry, Baník ji porazil 2:0

02/12/2018 | Reportáže
      Příbram - Fotbalisté Ostravy v 17. kole FORTUNA:LIGY vyhráli 2:0 v Příbrami a po třech porážkách za sebou bodovali. Naopak středočeský celek natáhl sérii bez vítězství už na sedm zápasů. První gól hostů dal u Litavky v závěru prvního poločasu kapitán Baníku Robert Hrubý a výhru poté těsně před koncem zpečetil Bronislav Stáňa.
    • Baník doma padl se Slováckem 0:3, Svědíkovi první zápas na lavičce hostů vyšel

24/11/2018 | Reportáže
      Kouč Martin Svědík zažil na lavičce fotbalistů Slovácka parádní prvoligovou premiéru. Jeho svěřenci vyhráli v dnešním utkání 16. kola FORTUNA:LIGY v Ostravě 3:0 a sérii vítězství nad Baníkem tak navršili už na čtyři. Domácí naopak utrpěli třetí porážku za sebou a proti Slovácku prohráli šestý z posledních sedmi duelů.
    • Beauguel s Vyhnalem uděřili. Zlín vyhrál nad Opavou a posunul v tabulce na čtvrté místo

Fotbalisté Zlína porazili v 16. kole FORTUNA:LIGY Opavu 2:0. Ševci potřetí za sebou na domácím trávníku vyhráli a posunuli v tabulce na čtvrté místo. Gólově k tříbodovému zisku Zlínu pomohli Jean David Beauguel a Pavel Vyhnal. Opava prohrála ve vzájemných duelech počtvrté za sebou a ukončila úspěšnou sérii posledních tří kol, ve kterých získala sedm bodů.
    • Slezské derby vyhrála Opava, na domácí půdě porazila Baník po 22 letech

11/11/2018 | Reportáže
      Opava - Fotbalisté Opavy v 15. kole FORTUNA:LIGY vyhráli slezské derby s Ostravou 2:1 a svého hlavního rivala tak doma porazili poprvé od listopadu 1996. Na vyprodaném stadionu otevřel skóre domácí Joel Ngandu Kayamba a po hodině hry přidal druhý gól opavského týmu přesnou hlavičkou Tomáš Smola. Střídající Jakub Šašinka už pouze snížil. Ostrava tak z posledních pěti utkání v lize vyhrála jediné.
    • Derby Ostravy s Karvinou skončilo smírně, hosté dohrávali v deseti

20/10/2018 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Ostravy remizovali ve 12. kole FORTUNA:LIGY s Karvinou 1:1. Hosté ve slezském derby vedli premiérovým prvoligovým gólem Dávida Guby, ale v poslední půlhodině se po vyloučení Bojana Letiče dostali pod velký tlak soupeře, který v 73. minutě Jiřím Fleišmanem z přímého kopu vyrovnal.
    • Ostrava neudržela proti oslabené Boleslavi vedení, domácí srovnali v závěru nastavení

06/10/2018 | Reportáže
      Mladá Boleslav - Fotbalisté Ostravy v 11. kole FORTUNA:LIGY přišli o šanci dostat se na první místo v tabulce, když v Mladé Boleslavi neudrželi v nastavení vedení a jen remizovali 2:2. Mladou Boleslav poslal do vedení svým jedenáctým gólem v sezoně Nikolaj Komličenko, ale Baník těžil ze standardních situací Roberta Hrubého, po kterých se prosadili Martin Šindelář a Ondřej Šašinka. V závěru pak domácí hráli bez vyloučeného Marka Matějovského, přesto ve čtvrté minutě nastavení srovnal střelou z dálky Petr Mareš.
    • Ostrava porazila vedoucí Slavii i bez vyloučeného Baroše

30/09/2018 | Reportáže
      Ostrava - Fotbalisté Ostravy porazili v 10. kole FORTUNA:LIGY vedoucí Slavii Praha 2:1. Baník uspěl navzdory tomu, že od 15. minuty dohrával utkání bez vyloučeného kapitána Milana Baroše, který viděl červenou kartu po intervenci videorozhodčího. Na první gól Martina Filla ještě odpověděl Miroslav Stoch, druhá Fillova trefa v nastavení první půle už ale byla vítězná.