>

Zprávy

• Baník porazil Pardubice a patří mu páté místo, Východočeši dohrávali v devíti

17/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy zvítězili v 25. kole FORTUNA:LIGY v Pardubicích 1:0. O jedinou branku se v druhém poločase postaral po rohovém kopu obránce Filip Blažek. Domácí dohrávali bez dvou vyloučených Martina Chlumeckého a Pabla Ortize, červenou kartu dostal také trenér Radoslav Kováč. Baník je v tabulce pátý, Východočeši zůstali na třinácté příčce.
    • Olomouc porazila Baník a slaví první jarní výhru, dvakrát skóroval Juliš

09/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce ve 24. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Ostravě 2:1. V úvodníM dějství se dvakrát trefil Lukáš Juliš, za Baník už jen snížil v závěru Ewerton. Sigma ani podruhé pod trenérem Jiřím Saňákem neprohrála a po sedmi kolech naplno bodovala. Baník potvrdil trápení doma, kde čeká na ligové vítězství od konce září již sedm zápasů. Hanáci se v neúplné tabulce posunuli na sedmé místo a na pátou Ostravu ztrácejí už jen bod.
    • Ostravský Baník odvezl těsnou výhru ze Zlína, rozhodl Juroška

03/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy zvítězili ve 23. kole FORTUNA:LIGY ve Zlíně 1:0. Zápas rozhodl v 33. minutě jedinou brankou Jan Juroška, který měl v sobotu 31. narozeniny. Baník v nejvyšší soutěži potřetí za sebou neprohrál a udržel se na pátém místě tabulky. Zlín po druhé ligové porážce po sobě zůstal čtrnáctý s náskokem dvou bodů na poslední Karvinou.
    • Baník proti Bohemians neudržel vedení, „klokani“ odvezli bod navzdory oslabení

24/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy remizovali ve 22. kole FORTUNA:LIGY s prasžkými Bohemians 1905 1:1. Domácí vedli gólem Davida Buchty, ale hosté navzdory oslabení, v němž hráli od 64. minuty po vyloučení střídajícího Davida Puškáče, srovnali sedm minut před koncem hlavičkou dalšího příchozího hráče z lavičky Davida Hufa. Ještě za stavu 0:1 hostující Matěj Hybš neproměnil penaltu.
    • Baník po třech prohrách zabral, zvítězil na půdě Mladé Boleslavi

17/02/2024 | Reportáže
      Ostravští fotbalisté zvítězili ve 21. kole FORTUNA:LIGY v Mladé Boleslavi 3:1 a v jarní části sezony poprvé bodovali a skórovali. Středočeši při domácí premiéře trenéra Davida Holoubka nenavázali na minulou remízu 1:1 v Plzni a v nejvyšší soutěži posedmé za sebou nevyhráli.
    • Plzeň díky trefě Cadua v nastavení skolila Baník a slaví první jarní výhru

13/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně zvítězili v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY v Ostravě 1:0. Západočeši rozhodli v třetí minutě nastavení, kdy se trefil bývalý hráč Baníku Brazilec Cadu. Viktoria si po sobotní remíze s Mladou Boleslaví připsala první vítězství v jarní části sezony, v nejvyšší soutěži pošesté za sebou neprohrála a zvýšila svůj náskok na třetím místě tabulky před čtvrtým Slováckem na čtyři body. Slezané v lize potřetí za sebou utrpěli porážku a zůstali osmí.
    • České Budějovice prolomily čekání na výhru, góly po přestávce porazily Baník

10/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Českých Budějovic ve 20. kole FORTUNA:LIGY překvapivě porazili doma Ostravu 3:0. Jihočeši dali všechny góly v úvodním zápase jarní části sezony mezi 56. a 69. minutou, kdy se postupně trefili Samuel Šigut, Martin Králik a nigerijský ofenzivní univerzál Musa Alli. Dynamo vyhrálo v lize po osmi utkáních, přesto zůstává v tabulce poslední o skóre za Zlínem, který má dva duely k dobru. Baník v nejvyšší soutěži podruhé za sebou nebodoval a patří mu sedmá příčka.
    • Dva obraty, vyloučení a pět branek. Slavia v divokém utkání porazila Ostravu

17/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie zvítězili v 19. kole FORTUNA:LIGY v Ostravě 3:2. V utkání zvratů nejprve hosté vedli po gólu Václava Jurečky, domácí během dvou minut po trefách Davida Buchty a Tomáše Riga otočili skóre na 2:1, ale v nastavení prvního poločasu srovnal Mick Van Buren. Obrat Pražanů dokonal v 59. minutě Jan Bořil. Baník od 67. minuty dohrával bez vyloučeného Abdullahiho Tanka.
    • Zápas plný zvratů ovládl Baník, Tanko složil Hradec dvěma góly v závěru

09/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy v 18. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Hradci Králové po obratu 3:2. Skóre otevřel v sedmé minutě Ewerton, domácí ale po gólu Daniela Horáka ze 14. minuty a penaltě Václava Pilaře ze závěru první půle stav otočili. Baníku zařídil tři body a posun na šesté místo neúplné tabulky dvěma trefami Abdullahi Tanko, jenž se prosadil v 82. a 89. minutě. "Votroci" prohráli v lize po čtyřech zápasech a zůstávají na 12. příčce. Slezané navázali na vítězství 2:0 z úvodního vzájemného utkání sezony a uspěli po dvou porážkách. Šesté místo udrží, pokud v neděli Mladá Boleslav nevyhraje na hřišti pražské Slavie.
    • Slovácko porazilo Ostravu a v tabulce poskočilo na třetí příčku

26/11/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Slovácka porazili v 16. kole FORTUNA:LIGY Ostravu 2:0 a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Domácí poslal do vedení ve 30. minutě Marek Havlík a v 71. minutě přidal pojistku Rigino Cicilia. Tým z Uherského Hradiště bodoval ve čtvrtém zápase po sobě, naopak Baník prohrál třetí z posledních čtyř duelů nejvyšší soutěže a je na sedmé příčce.
    • Sparta zvládla těžký duel na Baníku, hlavou rozhodl Panák

12/11/2023 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty v 15. kole FORTUNA:LIGY zvítězili ve šlágru v Ostravě 1:0. Stačila jim k tomu jediná střela mezi tyče, kterou ve 48. minutě vyslal hlavou po rohu Filip Panák. Letenský obhájce titulu ve FORTUNA:LIZE podruhé za sebou vyhrál, popáté z posledních šesti kol naplno bodoval a pojistil si vedení v tabulce. Baník před vyprodaným stadionem utrpěl druhou domácí ligovou porážku po sobě a je šestý.
    • První venkovní výhru vystřelil Jablonci v Ostravě Chramosta

28/10/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy podlehli doma ve 13. kole FORTUNA:LIGY Jablonci 0:1. Teprve druhou výhru Severočechů v sezoně FORTUNA:LIGY zařídil v 84. minutě střídající Jan Chramosta. Svěřenci trenéra Radoslava Látala se posunuli v neúplné tabulce na 11. místo. Baník prohrál po sedmi kolech a zůstal pátý.
    • Baník v Teplicích využil dlouhou přesilovku, rozhodl střídající Almási

22/10/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy ve 12. kole FORTUNA:LIGY zvítězili 1:0 v Teplicích a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Domácí hráli celý druhý poločas bez vyloučeného obránce Nemanji Mičeviče, přesilovku zužitkoval v 76. minutě střídající útočník Ladislav Almási. Severočeši se propadli na 10. příčku o skóre za Liberec.
    • Baník doma remizoval s Pardubicemi, ve FORTUNA:LIZE bodoval pošesté v řadě

07/10/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy v 11. kole FORTUNA:LIGY jen remizovali doma s Pardubicemi 1:1. Východočeši vedli od 42. minuty po gólu Kryštofa Daňka z pokutového kopu, Baník krátce po změně stran srovnal díky Ewertonovi, přes velký nápor a řadu šancí už ale výsledek neotočil. Slezané ani v šestém domácím utkání ligové sezony neprohráli, poprvé po dvou kolech ale ztratili body a v tabulce jsou šestí. Pardubičtí počtvrté za sebou nezvítězili a patří jim 13. místo.