16Bohemians Praha 190510:20

Zprávy

• Liberec si odvezl z Ostravy tři body, o své výhře rozhodl v nastavení

13/07/2019 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Liberce vstoupili do nové ligové sezony výhrou 2:1 v Ostravě. Baník v duelu prvního kola vedl od deváté minuty gólem Nemanji Kuzmanoviče, po změně stran ale srovnal hostující Jakub Pešek a ve čtvrté minutě nastavení dokonal obrat Roman Potočný. Domácí Robert Hrubý za stavu 1:1 z penalty trefil jen břevno.
    • Komličenko vystřelil Mladé Boleslavi pohárovou Evropu

01/06/2019 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Mladé Boleslavi si zajistili účast v 2. předkole Evropské ligy. Vítěz skupiny o Evropu v premiérovém kvalifikačním utkání zvítězil na hřišti pátého týmu nadstavbové skupiny o titul Baníku Ostrava 1:0. Jediný gól vstřelil ve 12. minutě nejlepší kanonýr soutěže ruský útočník Nikolaj Komličenko a svůj střelecký účet v ligové sezoně zakončil na 29 brankách.
    • Sezonu FORTUNA:LIGY uzavře duel o Evropu a barážové odvety

31/05/2019 | Preview
      Praha – Dvě odvety baráže a kvalifikační duel o Evropskou ligu uzavřou o víkendu sezonu FORTUNA:LIGY. V sobotu se pátý celek nadstavbové skupiny o titul Ostrava utká s vítězem skupiny o Evropu Mladou Boleslaví o to, kdo bude hrát 2. předkolo Evropské ligy. V neděli v baráži pak Příbram po venkovní remíze 3:3 přivítá Brno a Jihlava se pokusí v domácí odvetě s Karvinou smazat manko 1:2 z úvodního duelu.
    • Ostrava vybojovala na hřišti Plzně bod a zahraje si o Evropskou ligu

26/05/2019 | Reportáže
      Plzeň – Fotbalisté Ostravy v závěrečném pátém kole nadstavby FORTUNA:LIGY remizovali v Plzni 1:1 a zajistili si páté místo a účast v kvalifikačním utkání o Evropskou ligu proti Mladé Boleslavi. Baník v tabulce skupiny o titul skončil o bod před Libercem, který podlehl Jablonci 0:1. Už v páté minutě otevřel skóre domácí Luděk Pernica, ve druhém poločase vyrovnal další stoper a bývalý hráč Viktorie Václav Procházka. Ostrava venku uspěla po sérii sedmi ligových porážek, svěřenci Pavla Vrby v sezoně nejvyšší soutěže doma udrželi neporazitelnost.
    • Slavia po derby se Spartou zvedne trofej nad hlavu, Ostrava hraje s Libercem o páté místo

26/05/2019 | Preview
      Praha – Fotbalisty Slavie čeká derby se Spartou, ale především slavnostní okamžiky. Po utkání s pražským rivalem převezmou pohár pro mistra ligy, který si zajistili už před týdnem. Ve středu přidali k titulu také triumf v poháru po finálové výhře 2:0 nad Ostravou. Důležitý zápas čeká i fotbalisty Ostravy a Liberce, neboť oba týmy spolu na dálku svedou souboj o konečné páté místo v tabulce, které znamená kvalifikační utkání o Evropskou ligu.
    • Slavia je mistrem FORTUNA:LIGY! V Ostravě remizovala bez branek a získala kýžený bod

19/05/2019 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Slavie si zajistili ligový titul. Pražané ve čtvrtém z pěti zápasů nadstavbové části FORTUNA:LIGY získali v Ostravě potřebný bod a po bezbrankové remíze mají v čele tabulky tříbodový náskok na obhájce trofeje Plzeň. Při případné rovnosti bodů by ve prospěch červenobílých hrálo lepší postavení po základní části.
    • Mara vystřelil Liberci výhru v Ostravě a páté místo v tabulce

14/05/2019 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Liberce ve třetím kole finále FORTUNA:LIGY vyhráli 1:0 v Ostravě a posunuli se před svého soupeře na páté místo skupiny o titul, které může za určitých okolností znamenat účast v předkole Evropské ligy. Jedinou branku zápasu dal čtyři minuty před koncem Kamso Mara a odsoudil domácí ke čtvrté porážce za sebou. Baník během nepovedené série navíc nedal ani jeden gól.
    • Dukla v případě ztráty bodů sestoupí, Ostrava bude hrát s Libercem o páté místo

13/05/2019 | Preview
      Praha - Pětizápasové finále FORTUNA:LIGY má v úterý a ve středu na programu vložené třetí kolo. V úterý se odehrají všechny tři duely skupiny o záchranu a v jednom z nich bude Dukla odvracet hrozbu pádu z nejvyšší soutěže. Pokud poslední Pražané na hřišti předposlední Karviné nevyhrají, stanou se prvním sestupujícím. Ve skupině o titul Ostrava v přímém souboji o páté místo přivítá šestý Liberec.
    • Sparta uctila památku Šurala a poté porazila Ostravu i potřetí v sezóně

04/05/2019 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty porazili v 1. kole skupiny o titul Ostravu 3:0 a na Baník vyzráli i potřetí v sezoně. Triumf Letenských zařídili Václav Drchal, z pokutového kopu David Moberg Karlsson a v nastaveném čase Adam Hložek. První dva jmenovaní se trefili také v únorovém duelu, který Sparta vyhrála 3:2.
    • Jablonec skolil Ostravu 4:0, Doležal se blýskl hattrickem

27/04/2019 | Reportáže
      Jablonec - Fotbalisté Jablonce vyhráli v závěrečném 30. kole základní části FORTUNA:LIGY v přímém souboji o čtvrté místo nad Ostravou vysoko 4:0. Severočeši tak půjdou do nadstavby s šestibodovým náskokem na pátý Baník a se stejnou ztrátou na třetí Spartu. Jablonec poslal v 16. minutě do vedení Jakub Považanec a poté dal svůj první hattrick v nejvyšší soutěži Martin Doležal. Svěřenci Petra Rady doma počtvrté za sebou zvítězili, naopak Ostrava venku už pět zápasů nebodovala.
    • Plzeň díky gólu Beauguela v závěru porazila Baník 2:1 a přiblížila se Slavii

13/04/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně vyhráli v 28. kole FORTUNA:LIGA doma nad Ostravou 2:1. Baník poslal v 39. minutě do vedení Patrizio Stronati, ale ještě do pauzy srovnal Tomáš Chorý a pět minut před koncem otočil stav další útočník Viktorie střídající Jean-David Beauguel, který byl ještě v závěru vyloučen. Obhájce titulu zvítězil potřetí za sebou a z druhého místa v tabulce stáhl ztrátu na vedoucí Slavii před jejím nedělním duelem se Spartou na čtyři body. Baník prohrál popáté z posledních sedmi kol a zůstal pátý.
    • Ostrava zdolala po trefách Kuzmanoviče a Diopa Teplice

07/04/2019 | Reportáže
      Ostrava - Fotbalisté Ostravy v duelu týmů usilujících o první šestku tabulky porazili Teplice 3:1. Dvěma góly se na vítězství Baníku podílel Nemanja Kuzmanovič, jediný úspěch hostů obstaral jejich jarní kanonýr Jakub Hora, který dosáhl už své jedenácté trefy v sezoně. Baník i podruhé v ročníku s Teplicemi vyhrál a na ostravské půdě je zdolal po dlouhých šesti a půl letech. Ostravští navíc utnuli sérii pěti ligových zápasů bez vítězství a upevnili si místo v elitní skupině.