16FK Dukla Praha11:30

Zprávy

• Ostrava porazila Brno a zachránila se v nejvyšší soutěži

26/05/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy zvítězili v závěrečném prvoligovém kole nad Brnem 2:0 a zachránili se v nejvyšší soutěži. O výhru, která při triumfu Karviné v Jihlavě byla pro Baník nutností, se ve druhém poločasu zasloužili Dame Diop a Marek Hlinka. Ještě za stavu 0:0 neproměnil domácí Fillo penaltu. Zbrojovka byla už před utkáním odsouzena k sestupu.
    • Ostrava remizovala v Karviné a má záchranu ve svých rukách

19/05/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Karviné remizovali v 29. ligovém kole v záchranářském slezském derby doma s Ostravou bez branek. Baník byl nebezpečnější, ale žádnou ze šancí neproměnil. Hosté i tak udrželi na nesestupovém čtrnáctém místě tabulky jednobodový náskok před svým soupeřem a před závěrečným kolem sezony mají boj o udržení ve svých rukách.
    • Ostrava remizovala s Libercem a o bod odskočila patnácté Karviné

12/05/2018 | Reportáže
      Baník Ostrava remizoval v utkání 28. kola nejvyšší soutěže s Libercem 1:1 a minimálně do neděle se o bod odpoutal od předposlední Karviné. Slovan sice vedl gólem Oscara z nastavení první půle, ale v 52. minutě srovnal Tomáš Poznar a prodloužil severočeskou sérii bez výhry na šest zápasů. Baník proti Liberci zabodoval po víc než třech letech, hosté už mají pouze vysoce teoretickou šanci na páté místo a účast v Evropské lize.
    • Ostrava přestřílela Spartu a na záchranu ztrácí už jen bod

28/04/2018 | Reportáže
      Ostrava porazila v 26. kole první ligy pražskou Spartu 3:2 a oživila naděje na záchranu. Baník na předposledním místě tabulky ztrácí na nesestupové příčky už jen bod. Letenští dokázali ve Vítkovicích dvakrát srovnat, když na góly Martina Šindeláře a Marka Hlinky zareagovali Guélor Kanga z penalty a Václav Kadlec. Čtyři minuty před koncem však rozhodl o první domácí výhře Slezanů nad Spartou od roku 2008 kapitán Milan Baroš. Letenští venku posedmé za sebou nevyhráli a mohou přijít o čtvrté místo.
    • Baník se vítězstvím nad Bohemians odpoutal od chvostu

14/04/2018 | Reportáže
      Ostrava vyhrála ve 24. kole nad Bohemians 1905 2:0 a po dlouhé době se odlepila z posledního místa v tabulce. Baník svou převahu gólově vyjádřil až ve druhé půli trefami Jiřího Fleišmana a Lukáše Pazdery a sérii bez porážky prodloužil na čtyři zápasy. Bohemians 1905 po triumfu nad Plzní zůstali za očekáváním a po šňůře tří výher nad Ostravou nebodovali.
    • Poslední Ostrava remizovala v dohrávce ligy s první Plzní 0:0

04/04/2018 | Aktuální zprávy
      Fotbalisté Ostravy remizovali v dohrávce 19. ligového kola v duelu prvního s posledním týmem tabulky bez branek s Plzní. V nastavení trefil hostující Tomáš Chorý břevno. Viktoria nevyhrála v pátém z šesti jarních zápasů nejvyšší soutěže, i tak zvýšila svůj náskok v čele před druhou Slavií na deset bodů. Poslední Baník bodoval podruhé po sobě a snížil manko na nesestupové pozice na čtyři body. Zápas se v původním březnovém termínu nehrál kvůli zmrzlému terénu.
    • Osmanlispor by v Česku o titul nehrál, říká Procházka a vyhlíží svou Plzeň

Hodně výjimečný zápas dnes čeká stopera Baníku Václava Procházku. Zkušený obránce se v dresu Ostravy postaví své Plzni, kde fotbalově vyrostl a s níž získal hned tři mistrovské tituly. Teď ale udělá vše, aby ji porazil. Jen tak totiž může svému týmu pomoci udělat další krůček k záchraně.
    • Plzeň může po dohrávce v Ostravě odskočit Slavii na 12 bodů

Hráči vedoucí Plzně mohou ve středu udělat další krok k mistrovskému titulu. Pokud svěřenci Pavla Vrby v dohrávce 19. kola první ligy zvítězí v Ostravě, odskočí druhé Slavii už na rozdíl 12 bodů. Duel mezi posledním a prvním týmem tabulky se původně měl hrát 3. března, ale tehdy byl promrzlý trávník na Městském stadionu označen za nezpůsobilý.
    • Baník porazil Jihlavu a slaví první jarní výhru

30/03/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy porazili ve 22. kole nejvyšší soutěže Jihlavu 3:1 a zaznamenali první jarní výhru. Vítězný gól dal za stavu 1:1 v 72. minutě Robert Hrubý a výsledek pojistil svým prvním gólem v ostravském dresu Václav Procházka. Hosté dohrávali bez vyloučeného Buchty, který za faul na autora prvního gólu a ostravského kapitána Baroše dostal červenou kartu.
    • Baník už má kouče, za záchranou tým povede Páník

12/03/2018 | Aktuální zprávy
      Novým trenérem Baníku Ostrava byl jmenován Bohumil Páník. Jednašedesátiletý kouč, který před dvěma týdny skončil ve Zlíně, přijal nabídku posledního týmu prvoligové tabulky. Dnes se dohodl na dlouhodobé smlouvě, večer se připojí k týmu na soustředění v Nymburce a ve středu povede Baník v pohárovém utkání v Mladé Boleslavi. Ve funkci nahrazuje Radima Kučeru, který po nedělní porážce v Jablonci odstoupil.
    • Poslední Baník je bez trenéra, Kučera na lavičce skončil

11/03/2018 | Aktuální zprávy
      Fotbalisté Ostravy jsou bez trenéra. Radima Kučeru odvolalo vedení klubu po dnešní porážce 0:2 v Jablonci, po které Baník na posledním místě ligové tabulky ztrácí sedm bodů na záchranu, ale má zápas k dobru. Baník nyní jedná o jeho nástupci. Pondělní trénink povedou asistenti Bronislav Červenka a Ivo Gregovský.
    • Jablonec vyhrál i nad Ostravou a ztrácí už jen bod na Spartu

11/03/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Jablonce vyhráli i svůj pátý soutěžní zápas na jaře, když ve 20. kole první ligy doma porazili Ostravu 2:0. Góly se o to zasloužili Martin Doležal a Vladimír Jovovič. Jablonec, který zvládl ve středu i pohárový zápas, tak na šestém místě ztrácí už jen bod na čtvrtou Spartu. Baník naopak na jaře zatím získal jen bod a je jasně poslední se ztrátou sedmi bodů na místa záchrany. Má však k dobru odložený zápas s Plzní.