16FK Dukla Praha1915:3415

Zprávy

• Ostrava se v mrazivé předehrávce rozešla s Olomoucí bez branek

14/12/2018 | Reportáže
      Ostrava – Úvodní zápas 19. kola FORTUNA:LIGY mezi Ostravou a Olomoucí přinesl bezbrankovou remízu. Baník byl ve dvoustupňovém mrazu aktivnější a měl blíže ke gólu, ale Stronati v největší příležitosti hlavičkoval do spojnice tyče a břevna. Ostrava potřetí za sebou neprohrála a neinkasovala ani gól. Přezimuje s 34 body, což je její suverénně nejlepší prvoligový výsledek v poslední dekádě.
    • Olomouc ukončila čekání na gól i výhru, těsně zdolala Slovácko

08/12/2018 | Reportáže
      Olomouc - Fotbalisté Olomouce v 18. kole FORTUNA:LIGY ukončili třízápasové čekání na gól i na vítězství a Slovácko dnes doma porazili 1:0. První výhru po čtyřech zápasech Sigmě zajistil Martin Nešpor, který se prosadil už v úvodu utkání a poté ve druhém poločase neproměnil penaltu. Hosté naopak zaznamenali první ligovou ztrátu pod vedením trenéra Martina Svědíka.
    • Plzeň po dvou remízách vyhrála a minimálně do pondělí snížila náskok vedoucí Slavie

02/12/2018 | Reportáže
      Plzeň - Fotbalisté Plzně doma porazili Olomouc 2:0 a ve FORTUNA:LIZE zabrali po dvou remízách 1:1 za sebou. Zápas 17. kola v úvodním poločase rozhodli Tomáš Chorý a vlastním gólem Martin Sladký. Obhájci mistrovského titulu na druhém místě stáhli náskok Slavie na jeden bod, Pražany ale ještě čeká pondělní dohrávka v Opavě. Čtrnáctá Sigma má v tabulce pouze tříbodový náskok na poslední Karvinou.
    • Komličenko druhým hattrickem v sezóně vystřílel výhru Boleslavi v Olomouci

25/11/2018 | Reportáže
      Olomouc - Ruský fotbalista Nikolaj Komličenko dal podruhé v sezoně hattrick a v 16. kole FORTUNA:LIGY vystřelil Mladé Boleslavi výhru 4:0 na hřišti Olomouce. Celkem se vytáhlý útočník prosadil už patnáctkrát. Lepší byl v úvodních 16 kolech jen v roce 2011 David Lafata, který skóroval osmnáctkrát. Úvodní gól zápasu dal Ladislav Takács, Sigma mohla za stavu 0:1 vyrovnat, ale Jakub Plšek neproměnil penaltu, kterou nařídila sudí Jana Adámková, teprve druhá žena v historii řídící prvoligové utkání.
    • Duel Teplic s Olomoucí gól nenabídl

11/11/2018 | Reportáže
      Teplice - Fotbalisté Teplic v 15. kole FORTUNA:LIGY remizovali 0:0 s Olomoucí a doma bodovali teprve potřetí z posledních deseti zápasů. Hanáci natáhli sérii bez porážky na pět zápasů. V tabulce patří severočeskému celku desáté místo těsně nad příčkami skupiny o udržení, Sigma má o bod méně a je dvanáctá.
    • Olomouc opět smazala dvougólovou ztrátu a s Opavou hrála 2:2

03/11/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce ve 14. kole FORTUNA:LIGY remizovali 2:2 s Opavou, přestože prohrávali už o dvě branky. Slezany poslali do vedení Petr Zapalač s Tomášem Smolou, ale ještě v prvním poločase snížil Michal Vepřek a v závěru zápasu vyrovnal Martin Nešpor. Sigma tak podruhé za sebou vymazala dvoubrankovou ztrátu, když v minulém kole v Karviné prohrávala 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2.
    • Olomouc předvedla v Karviné skvělý obrat a vyhrála 3:2

27/10/2018 | Reportáže
      Karviná - Fotbalisté Olomouce ve 13. kole FORTUNA:LIGY zvítězili na půdě Karviné 3:2, přestože ještě dvanáct minut před koncem po zásazích Lukáše Budínského a Dávida Guby prohrávali o dva góly. O nevídaný zvrat se v závěru postarali především střídající hráči a Sigma po trefách Šimona Falty, Jiřího Texla a Pavla Dvořáka během pouhých osmi minut zápas otočila. Hanáci tak s Karvinou v nejvyšší soutěži ani popáté za sebou neprohráli.
    • Zlín nevyhrál počtvrté v řadě, v Olomouci remizoval 1:1

20/10/2018 | Reportáže
      Olomouc – Fotbalisté Zlína ve 12. kole FORTUNA:LIGY v Olomouci neudrželi vedení, remizovali 1:1 a prodloužili sérii bez vítězství na čtyři utkání. Sigma v nejvyšší soutěži neprohrála se "Ševci" posedmé za sebou a od března 2008. Moravské derby krátce po pauze gólově otevřel Francouz Jean-David Beauguel precizním přímým kopem, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal střídající Jiří Texl.
    • Sigma zaskočila Spartu, rozhodla trefa Nešpora

06/10/2018 | Reportáže
      Olomouc - Fotbalisté Sparty v sobotním utkání 11. kola FORTUNA:LIGY prohráli 1:0 v Olomouci a vedoucí Slavia s druhou Plzní jim můžou v neděli odskočit na rozdíl čtyř bodů. Jedinou branku zápasu dal Martin Nešpor a Sigma je v neúplné tabulce po nečekaném vítězství předposlední už jen o skóre.
    • Slovan si poradil s Olomoucí, doma zvítězil 3:0

29/09/2018 | Reportáže
      Liberec - Fotbalisté Liberce zvítězili v utkání 10. kola FORTUNA:LIGY nad Olomoucí 3:0. Zápas rozhodli premiérovými góly v české nejvyšší soutěži ukrajinský obránce Taras Kačaraba a slovenský záložník Martin Koscelník, třetí trefu přidal v závěru nastavení Matěj Hybš. Slovan vyhrál poprvé po třech kolech a posunul se na osmé místo tabulky. Naopak Sigma nenavázala na minulé vítězství nad Duklou, v lize prohrála posedmé z posledních osmi utkání a zůstala předposlední.
    • Olomouc ukončila sérii porážek a zdolala v souboji nejhorších týmů Duklu

22/09/2018 | Reportáže
      Olomouc – Souboj dvou nejhorších celků FORTUNA:LIGY zvládli fotbalisté Olomouce a Duklu v dnešním utkání devátého kola porazili 1:0. Jedinou branku domácích vstřelil Václav Jemelka a Hanáci díky němu zvítězili po sérii šesti porážek za sebou. V neúplné tabulce poskočili z předposlední na 14. příčku, Pražané jsou stále poslední.
    • Příbram uštědřila Olomouci šestou porážku v řadě

15/09/2018 | Reportáže
      Příbram – Fotbalisté Příbrami v 8. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Olomouc 1:0 gólem Miroslava Slepičky z 58. minuty. Nováček po třetí výhře v této sezoně nejvyšší soutěže poskočil v neúplné tabulce na šesté místo. Naopak Sigmě nepomohla ani reprezentační přestávka a nadále se trápí. Hanáci prohráli v lize už pošesté za sebou a jsou stále předposlední.
    • Bohemians po skvělém obratu poprvé v historii vyhráli v Olomouci

02/09/2018 | Reportáže
      Olomouc – Fotbalisté Bohemians Praha 1905 vyhráli v 7. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Sigmy Olomouc 3:2, přestože v poločase o dvě branky prohrávali po trefách Jakuba Plška a Martina Nešpora z penalty. Po změně stran ale Pražané využili únavy soupeře po čtvrtečním utkání Evropské ligy v Seville a během 14 minut skóre otočili. Gól a asistenci si připsali Júsuf Hilál a Martin Hašek, branku dal i Jakub Nečas. Sigma tak prohrála i čtvrtý domácí zápas v této ligové sezoně a celkově prohrála popáté za sebou.
    • Jablonec slaví třetí výhru v řadě, proti Sigmě se trefoval ve druhém poločase

26/08/2018 | Reportáže
      Jablonec - Fotbalisté Jablonce zdolali v 6. kole FORTUNA:LIGY Olomouc 3:0. Severočeši si připsali třetí výhru po sobě a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Souboj pohárových účastníků rozhodl dvěma góly po pauze v rozmezí pěti minut Martin Doležal, v závěru přidal pojistku Michal Trávník. Sigma, která ve čtvrtek navzdory dobrému výkonu prohrála úvodní zápas 4. předkola Evropské ligy se Sevillou 0:1, utrpěla pátou porážku z šesti kol a je až třináctá.
    • Diop zničil hattrickem Sigmu, Baník zvítězil 4:1

20/08/2018 | Reportáže
      Olomouc – Fotbalisté Baníku Ostrava potvrdili vydařený vstup do sezony výhrou 4:1 na hřišti Olomouce. Po pěti kolech FORTUNA:LIGY tak mají na kontě 12 bodů a na čtvrtém místě mají stejně bodů jako třetí Slavia. Hattrickem se o triumf Baníku postaral Dame Diop, skóre otevíral Martin Fillo. Za Sigmu snižovala letní posila Pavel Dvořák. Olomouc tak prohrála čtyři z pěti ligových zápasů, z toho potřetí doma, a nenaladila se tak ideálně na čtvrteční duel Evropské ligy se Sevillou.