16MFK Karviná2528:4817

Zprávy

• Kanga proměnil dvě penalty a Sparta otočila utkání s Olomoucí

16/03/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty ve 25. kole FORTUNA:LIGY díky dvěma penaltám otočili zápas s Olomoucí a vyhráli 2:1. Třetí tým tabulky v jarní části sezony i pošesté zvítězil a stáhnul náskok druhé Plzně na pět bodů. Sigmu na Letné poslal do vedení na konci první půle Šimon Falta, ale po změně stran ze dvou pokutových kopů během pěti minut otočil skóre Guélor Kanga. Hanáci navíc po vyloučení Martina Nešpora dohrávali v deseti.
    • Olomoucká série pokračuje, Sigma porazila Liberec a vyhrála čtvrtý zápas v řadě

11/03/2019 | Reportáže
      Olomouc - Fotbalisté Olomouce porazili v dohrávce 24. ligového kola Liberec 2:1. Domácí poslal do vedení v 29. minutě Vít Beneš a pojistku přidal v 55. minutě Martin Nešpor. Čtyři minuty před koncem už jen snížil Libor Kozák. Sigma vyhrála počtvrté za sebou a posunula se na deváté místo tabulky. Hanáci mají stejně bodů jako osmý Liberec. Slovan prohrál potřetí z posledních čtyř kol.
    • Sigma porazila Duklu 4:0 a vyhrála potřetí za sebou, Pražané zůstávají poslední

02/03/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 23. kole FORTUNA:LIGY na hřišti poslední Dukly Praha 4:0 a připsali si třetí výhru po sobě. O dvě branky Sigmy se postaral Lukáš Kalvach, další přidali Tomáš Zahradníček a Martin Nešpor. Dukla prohrála třetí utkání po sobě a na vítězství čeká už sedm kol. Stále zůstává v tabulce poslední o bod za Karvinou.
    • Olomouc zdolala Příbram a polepšila si na dvanácté místo

23/02/2019 | Reportáže
      Olomouc - Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 22. kole FORTUNA:LIGY v souboji sousedů ze spodní části tabulky nad Příbramí 2:0. Hanáky poslal ve 26. minutě do vedení Jakub Plšek a v nastavení přidal pojistku Tomáš Zahradníček. Sigma poprvé v sezoně vyhrála dvě kola po sobě a poskočila na dvanácté místo. Nováček z Příbrami podlehl v lize Olomouci poprvé po pěti zápasech a je o dva body zpět třináctý.
    • Bohemians doma znovu zaváhali, Olomouc z Ďolíčku veze tři body za výhru 1:0

16/02/2019 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 ve 21. kole FORTUNA:LIGY prohráli 0:1 s Olomoucí a domácí sérii bez vítězství natáhli na deset zápasů, navíc popáté za sebou nedokázali v nejvyšší soutěži skórovat. Jediný gól utkání dal obránce Martin Sladký a Sigma dokázala "Klokany" porazit poprvé od dubna 2014.
    • Beneš akrobaticky vyrovnal, ale Jablonec přesto dokázal v Olomouci zvítězit

08/02/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Jablonce vydřeli v předehrávce 20. kola FORTUNA:LIGY vítězství 2:1 v Olomouci a v úvodu jarní části sezony se posunuli na třetí místo tabulky. Severočechy poslal v rušném závěru v 78. minutě do vedení Vojtěch Kubista, v 87. minutě sice srovnal Vít Beneš, ale hned za další dvě minuty zajistil hostům tři body Martin Doležal. Sigma v lize neporazila Jablonec počtvrté za sebou a zůstala na čtrnácté pozici.
    • Ostrava se v mrazivé předehrávce rozešla s Olomoucí bez branek

14/12/2018 | Reportáže
      Ostrava – Úvodní zápas 19. kola FORTUNA:LIGY mezi Ostravou a Olomoucí přinesl bezbrankovou remízu. Baník byl ve dvoustupňovém mrazu aktivnější a měl blíže ke gólu, ale Stronati v největší příležitosti hlavičkoval do spojnice tyče a břevna. Ostrava potřetí za sebou neprohrála a neinkasovala ani gól. Přezimuje s 34 body, což je její suverénně nejlepší prvoligový výsledek v poslední dekádě.
    • Olomouc ukončila čekání na gól i výhru, těsně zdolala Slovácko

08/12/2018 | Reportáže
      Olomouc - Fotbalisté Olomouce v 18. kole FORTUNA:LIGY ukončili třízápasové čekání na gól i na vítězství a Slovácko dnes doma porazili 1:0. První výhru po čtyřech zápasech Sigmě zajistil Martin Nešpor, který se prosadil už v úvodu utkání a poté ve druhém poločase neproměnil penaltu. Hosté naopak zaznamenali první ligovou ztrátu pod vedením trenéra Martina Svědíka.
    • Plzeň po dvou remízách vyhrála a minimálně do pondělí snížila náskok vedoucí Slavie

02/12/2018 | Reportáže
      Plzeň - Fotbalisté Plzně doma porazili Olomouc 2:0 a ve FORTUNA:LIZE zabrali po dvou remízách 1:1 za sebou. Zápas 17. kola v úvodním poločase rozhodli Tomáš Chorý a vlastním gólem Martin Sladký. Obhájci mistrovského titulu na druhém místě stáhli náskok Slavie na jeden bod, Pražany ale ještě čeká pondělní dohrávka v Opavě. Čtrnáctá Sigma má v tabulce pouze tříbodový náskok na poslední Karvinou.
    • Komličenko druhým hattrickem v sezóně vystřílel výhru Boleslavi v Olomouci

25/11/2018 | Reportáže
      Olomouc - Ruský fotbalista Nikolaj Komličenko dal podruhé v sezoně hattrick a v 16. kole FORTUNA:LIGY vystřelil Mladé Boleslavi výhru 4:0 na hřišti Olomouce. Celkem se vytáhlý útočník prosadil už patnáctkrát. Lepší byl v úvodních 16 kolech jen v roce 2011 David Lafata, který skóroval osmnáctkrát. Úvodní gól zápasu dal Ladislav Takács, Sigma mohla za stavu 0:1 vyrovnat, ale Jakub Plšek neproměnil penaltu, kterou nařídila sudí Jana Adámková, teprve druhá žena v historii řídící prvoligové utkání.
    • Duel Teplic s Olomoucí gól nenabídl

11/11/2018 | Reportáže
      Teplice - Fotbalisté Teplic v 15. kole FORTUNA:LIGY remizovali 0:0 s Olomoucí a doma bodovali teprve potřetí z posledních deseti zápasů. Hanáci natáhli sérii bez porážky na pět zápasů. V tabulce patří severočeskému celku desáté místo těsně nad příčkami skupiny o udržení, Sigma má o bod méně a je dvanáctá.
    • Olomouc opět smazala dvougólovou ztrátu a s Opavou hrála 2:2

03/11/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce ve 14. kole FORTUNA:LIGY remizovali 2:2 s Opavou, přestože prohrávali už o dvě branky. Slezany poslali do vedení Petr Zapalač s Tomášem Smolou, ale ještě v prvním poločase snížil Michal Vepřek a v závěru zápasu vyrovnal Martin Nešpor. Sigma tak podruhé za sebou vymazala dvoubrankovou ztrátu, když v minulém kole v Karviné prohrávala 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2.
    • Olomouc předvedla v Karviné skvělý obrat a vyhrála 3:2

27/10/2018 | Reportáže
      Karviná - Fotbalisté Olomouce ve 13. kole FORTUNA:LIGY zvítězili na půdě Karviné 3:2, přestože ještě dvanáct minut před koncem po zásazích Lukáše Budínského a Dávida Guby prohrávali o dva góly. O nevídaný zvrat se v závěru postarali především střídající hráči a Sigma po trefách Šimona Falty, Jiřího Texla a Pavla Dvořáka během pouhých osmi minut zápas otočila. Hanáci tak s Karvinou v nejvyšší soutěži ani popáté za sebou neprohráli.
    • Zlín nevyhrál počtvrté v řadě, v Olomouci remizoval 1:1

20/10/2018 | Reportáže
      Olomouc – Fotbalisté Zlína ve 12. kole FORTUNA:LIGY v Olomouci neudrželi vedení, remizovali 1:1 a prodloužili sérii bez vítězství na čtyři utkání. Sigma v nejvyšší soutěži neprohrála se "Ševci" posedmé za sebou a od března 2008. Moravské derby krátce po pauze gólově otevřel Francouz Jean-David Beauguel precizním přímým kopem, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal střídající Jiří Texl.