>

Zprávy

• Sparta pokořila Hradec Králové a vrátila se do čela tabulky před Slavii

17/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty v 25. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Hradec Králové 2:1. Obhájce titulu poslal v 16. minutě do vedení Veljko Birmančevič a pojistku přidal na začátku druhé půle Jan Kuchta. V páté minutě nastavení už jen snížil střídající Matěj Koubek.
    • Hradec si v derby poradil s Pardubicemi, doma rozhodl po přestávce

09/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové porazili doma ve 24. kole FORTUNA:LIGY východočeského rivala Pardubice 2:0. Derby rozhodli po změně stran brankami bývalý hráč soupeře Filip Čihák a Daniel Vašulín. "Votroci" i ve druhém utkání pod novým trenérem Davidem Horejšem bodovali a ani v pátém zápase jarní části nenašli přemožitele, vyhráli však poprvé po pěti kolech. V neúplné tabulce se posunuli na 11. místo. Pardubice v lize počtvrté za sebou nezvítězily a zůstaly třinácté.
    • Horejš začal s Hradcem remízou v Jablonci. Domácí dohrávali v deseti

02/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Jablonce v utkání 23. kola FORTUNA:LIGY remizovali doma s Hradcem Králové 1:1. V souboji sousedů v tabulce otevřel v páté minutě skóre hostující Karel Spáčil, z penalty ještě do přestávky vyrovnal Jan Chramosta. Severočeši dohrávali o deseti poté, co byl v 65. minutě vyloučen Haiderson Hurtado. "Votroci" si v premiéře pod trenérem Davidem Horejšem, který po minulé sezoně skončil právě v Jablonci, připsali i ve čtvrtém jarním utkání nerozhodný výsledek. Severočeši mají na kontě v této ligové sezoně už 10 remíz, což je nejvíce ze všech týmů.
    • První bezbrankový zápas dne: Hradec si podělil body s Mladou Boleslaví

24/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové remizovali doma ve 22. kole FORTUNA:LIGY s Mladou Boleslaví 0:0. Oba týmy prodloužily čekání na vítězství v nejvyšší soutěži. "Votroci" nevyhráli čtyřikrát za sebou, Středočeši dokonce osmkrát. Mladá Boleslav zůstala v neúplné tabulce sedmá, zatímco Východočeši třináctí.
    • Bez branek. Olomouc a Hradec Králové si na Hané rozdělily po bodu

17/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce remizovali doma v 21. kole FORTUNA:LIGY s Hradcem Králové bez branek. Počtvrté za sebou tak na hřišti Hanáků skončil vzájemný zápas v lize nerozhodně. Sigma zvítězila v jediném z posledních devíti kol a klesla na šesté místo. Východočeši zase vyhráli v jediném z minulých osmi ligových duelů a jsou třináctí.
    • Hradec ztratil dvougólový náskok, bod pro Bohemians zařídil Shejbal

11/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Bohemians 1905 v úvodu jarní části FORTUNA:LIGY zachránili v Hradci Králové remízu 2:2 díky dvěma gólům střídajícího Jana Shejbala ze závěrečné desetiminutovky. Východočechům předtím zařídili v utkání 20. kola dvoubrankový náskok Filip Čihák s Danielem Vašulínem.
    • Kanonáda v prvním poločase. Zlín vstřelil čtyři branky a poráží Hradec Králové

16/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Zlína v 19. kole FORTUNA:LIGY rozdrtili Hradec Králové 4:0. O vysoké výhře rozhodli už během úvodního dějství, kdy dvakrát skóroval Filip Žák a jednou se trefili Jakub Janetzký a Lukáš Bartošák. "Ševci" zvítězili po třech zápasech nejvyšší soutěže a přezimují na předposledním 15. místě tabulky. K dobru mají odložený duel se Slavií. Hradec nenavázal na středeční výhru v Českých Budějovicích a do jarní části vstoupí z 12. místa.
    • Dynamo prohrálo sedmý zápas v řadě, proti Hradci mu zlomil vaz jeho bývalý hráč Čmelík

13/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Českých Budějovic v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY prohráli s Hradcem Králové 0:2 a po sedmé porážce za sebou jim v tabulce stále patří poslední místo. Východočeši, o jejichž vítězství rozhodli brankami v úvodním dějství Lukáš Čmelík a Jakub Kučera, naplno bodovali po čtyřech kolech a jsou jedenáctí. Zápas se měl původně hrát před dvěma týdny, ale kvůli přívalu sněhu byl odložen.
    • Zápas plný zvratů ovládl Baník, Tanko složil Hradec dvěma góly v závěru

09/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy v 18. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Hradci Králové po obratu 3:2. Skóre otevřel v sedmé minutě Ewerton, domácí ale po gólu Daniela Horáka ze 14. minuty a penaltě Václava Pilaře ze závěru první půle stav otočili. Baníku zařídil tři body a posun na šesté místo neúplné tabulky dvěma trefami Abdullahi Tanko, jenž se prosadil v 82. a 89. minutě. "Votroci" prohráli v lize po čtyřech zápasech a zůstávají na 12. příčce. Slezané navázali na vítězství 2:0 z úvodního vzájemného utkání sezony a uspěli po dvou porážkách. Šesté místo udrží, pokud v neděli Mladá Boleslav nevyhraje na hřišti pražské Slavie.
    • Plzeň v boji o čelo opět ztratila, z Hradce veze pouze bod

25/11/2023 | Reportáže
      Plzeňští fotbalisté v 16. kole FORTUNA:LIGY jen remizovali v Hradci Králové 1:1. Domácí poslal do vedení v 11. minutě Michal Leibl, v 73. minutě vyrovnal Cadu. Západočeši v nejvyšší soutěži neporazili Hradec potřetí za sebou.
    • Hradec doma na Liberec opět nevyzrál, se Slovanem si rozdělil po bodu

11/11/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové remizovali v 15. kole FORTUNA:LIGY na svém hřišti s Libercem 1:1. Na vedoucí gól domácího Daniela Vašulína ještě v úvodním poločase odpověděl Christian Frýdek. Dvě branky Východočechů po změně stran neplatily kvůli ofsajdu.
    • Slovácko remizovalo s Hradcem bez branek

04/11/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Slovácka remizovali ve 14. kole FORTUNA:LIGY doma s Hradcem Králové bez branek. Oba týmy bodovaly v nejvyšší soutěži podruhé za sebou, nevyhrály však počtvrté z posledních pěti kol. Mužstvo z Uherského Hradiště se v neúplné tabulce posunulo na šesté místo a "Votroci" na devátou příčku.
    • Teplice potřetí za sebou prohrály, v Hradci jim zlomil vaz Čmelík

28/10/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové ve 13. kole FORTUNA:LIGY zdolali doma 1:0 Teplice. Souboj sousedů v tabulce rozhodl v 41. minutě premiérovou brankou v ročníku FORTUNA:LIGY slovenský záložník Lukáš Čmelík. Domácí se vítězstvím posunuli na 10. místo o bod před dnešního soupeře.
    • Karviná porazila Hradec díky jediné brance

21/10/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Karviné porazili ve 12. kole FORTUNA:LIGY Hradec Králové 1:0 a vyhráli doma podruhé za sebou. Svěřenci trenéra Juraje Jarábka navázali na vítězství nad Libercem 5:2 z konce září. Pro Karvinou to byl teprve druhý plný bodový zisk z posledních 11 zápasů a všech 10 bodů v sezoně posbírali před vlastním publikem. Rozhodl o tom v 78. minutě Nigerijec Lucky Ezeh. Hradec Králové ani v sedmém venkovním duelu v ročníku venku nevyhrál a popáté z toho prohrál.
    • Sparta v deseti urvala výhru na půdě Hradce Králové, Karabec dal dva góly

08/10/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty v 11. kole FORTUNA:LIGY zvítězili 3:1 v Hradci Králové a v čele tabulky mají pětibodový náskok na Slavii, která hraje od 18:00 v Liberci. Skóre otevřel v 15. minutě Adam Karabec, jenž přidal o o více než čtvrt hodiny později druhý zásah. To už hráli Pražané bez vyloučeného Victora Olatunjiho, který dostal v 19. minutě druhou žlutou kartu. V 64. minutě snížil Václav Pilař, v 71. minutě ale přidal Jan Kuchta třetí gól obhájců titulu.