<
>

Zpátky do historie: Slavia rozdrtila nováčka a obstarala nejvyšší výhru historie ligy

Příští ročník to bude dvacet let od nejvyššího vítězství v historii samostatné české soutěže. V ročníku 1995/1996 dokráčela Slavia k mistrovskému titulu a během sezony si připsala nejvyšší výhru ligové historie. Nováčka z Uherského Hradiště rozdrtila 9:1.

V neděli 15. října 1995 se utkaly dvě Slavie. Ta pražská přivítala nováčka soutěže – Slováckou Slavii Uherské Hradiště. Už po 32 minutách měla na kontě pět branek a do kabin se šlo za stavu 5:1. „Někdy je výhra 1:0 cennější, než když vám to tam takhle padá,“ vzpomíná s odstupem let autor třetí branky Slavie Robert Vágner.

Útočník sešívaných byl hlavním hrdinou večera. Ve druhé půli totiž přidal další tři zásahy a jako druhý hráč v historii SYNOT ligy nastřílel v jednom utkání čtyři branky. „Asi se to nepodaří každý zápas nebo každý půlrok. První góly slavíte hodně, ale potom už to upadá,“ říká Vágner.

Dnes ovšem přiznává, že měl dát více branek. „Kdybych byl tehdy větší chrt, mohl jsem se trefit víckrát, ale nejsem zakončovatel jako David Lafata, který je typický střelec.“ S odstupem let vzpomíná hlavně na první branku.

Slavia nakonec dokráčela pro mistrovský titul. Do Edenu ho tak vrátila po dlouhých 49 letech.