<
>

Budějovice prohrály s Jabloncem a na jaře stále nebodovaly

Hráči Českých Budějovice podlehli ve 22. kole první ligy Jablonci 0:3. O výsledku rozhodly dva zásahy v krátkém rozmezí. Nejprve si dal vlastní gól Roman Lengyel, o chvíli později se prosadil Ruslan Mingazov. Třetí gól hostů pak dal Nermin Crnkič. Jablonec tak vítězstvím potvrdil třetí pozici v tabulce, zatímco Budějovice podlehly v šestém utkání v řadě, na jaře ještě nebodovaly a pozvolna začínají klesat do druhé ligy.

22. kolo, Základní částCEB0:30:0FKJ

Jablonec byl v úvodu duelu lepší a dostal domácí, kteří nastoupili bez zraněného kapitána Kladrubského, pod tlak. Ve 12. minutě se Kopic uvolnil v pokutovém území a levačkou trefil břevno. O chvíli později se dostal do dobré příležitosti Mingazov, ale jeho pokus Křížek vyrazil.

Poté se však domácí soupeři vyrovnali a také oni se pokoušeli ofenzivní hrou něco vymyslet. Do dvou nadějných pozic se dostal Funda. Jenže poprvé dlouho čekal s koncovkou a jablonečtí jeho střelu zablokovali. Ve druhé šanci pak mladý záložník mířil nad břevno.

Jablonec v tu chvíli předváděl místy až zbytečně komplikovanou hru. To dokazovala situace po zhruba půlhodině utkání. Pernica mohl v nadějném postavení zakončovat, místo toho však hlavou posunul míč na Doležala, čímž ho však dostal do složitější pozice a ten už se prosadit nedokázal.

Jihočeši se snažili vyrovnat Jablonci i po přestávce. Jenže nadějný brejk zakončil Benát střelou, kterou Hrubý zlikvidoval. O výsledku tak rozhodly situace v rozmezí od 60. do 64. minutě. Nejprve po stříleném centru Kopice a zmatku před českobudějovickou brankou si dal Lengyel vlastní gól. O chvíli později opět Kopic přihrával z pravé strany a našel Mingazova, jenž přidal druhý gól. V závěru pak ještě upravil skóre střídající Crnkič.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
    » Lengyel zazmatkoval a vlastním gólem posadil Jablonec do sedla

František Cipro (trenér SK Dynamo České Budějovice): Nevstoupili jsme do utkání dobře, podvědomě jsme měli strach z kvality Jablonce. Ale pak jsme odehráli vyrovnaný zbytek první půle. Rozhodla první branka, myslím si, že u ní udělali chybu Machovec i Funda. Třetí gól byl příklad toho, jaké dostáváme góly. Kladrubský má problémy se zadním stehenním svalem, je tam malá prasklinka, která mu brání jít do sprintu.

Jaroslav Šilhavý (trenér FK Baumit Jablonec): Začátek vypadal tak, že to pro nás bude jednoduché. Rychle jsme se dostali do velkých příležitostí, domácí z nás měli asi příliš velký respekt. Ale po 15 minutách se oklepali, začali běhat, my jsme si mysleli, že to půjde samo. Domácí zjistili, že se s námi dá hrát. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, ale ke vstřelení gólu nám pomohl až vlastní gól Českých Budějovic. Trošku mě mrzí, že jsme pak nebyli ještě víc nebezpeční a důraznější v koncovce.

SK Dynamo České Budějovice - FK Baumit Jablonec 0:3 (0:0)

Branka: 60. Lengyel vlastní, 64. Mingazov, 90. Crnkič.
    Rozhodčí: Kocourek - J. Paták, Antoníček.