Věděli jste, že… Speciální vydání k Duelu rivalů Slavia - Bohemians

Duel rivalů Slavia - Bohemians bude hlavním tahákem velikonočního programu SYNOT ligy. I tentokrát jsme pro vás připravili speciální vydání naši tradiční rubriky plné statistik a zajímavostí. Tak tedy věděli jste, že….

22. kolo, Základní částSLA1:10:0BOH

*…
    gólman Slavie Martin Berkovec na loňském hostování v Bohemians vychytal v 26 zápasech sedmkrát čisté konto? V dresu červenobílých v dosavadních 12 startech udržel nulu jen třikrát.

*… Levan Kenija odehrál v neděli 27 minut za gruzínskou reprezentaci v kvalifikaci EURO 2016 proti světovým šampionům z Německa? Jeho tým prohrál 0:2 a prakticky přišel o reálné šance na postup.

*… Milan Škoda dal letos v dresu Slavie 13 gólů, tedy jen o čtyři méně než za tři a půl prvoligové sezony v dresu Bohemians dohromady? Navíc má na kontě dvě asistence, zatímco v dresu Klokanů jich v letech 2007 až 2011 stihl jen pět.

*… trenér gólmanů Slavie Juraj Šimurka hájil tři roky bránu Bohemians? Odešel v průběhu sezony 1994/1995, kdy Klokani sestoupili do druhé ligy.

*… Slavia už pět měsíců čeká na domácí výhru? Naposledy před vlastním publikem zvítězila 1. listopadu nad Příbramí, od té doby zde uhrála jen dva body.

*… jediným vyloučeným slávistou v aktuální sezoně byl Milan Nitrianský v podzimním derby v Ďolíčku? V loňském ročníku přitom byli »sešívaní« se sedmi červenými kartami nejtrestanějším celkem v soutěži.

*… svěřenci Miroslava Beránka poztráceli už 13 bodů v zápasech, ve kterých dali první gól? Kdyby červenobílí těchto 13 bodů měli, byli by v tabulce na čtvrté příčce.

*… brankář Bohemians Zdeněk Zlámal prožil sezonu 2010/2011 ve Slavii? V devíti startech obdržel 13 gólů a jen jednou vychytal čisté konto.

*… Jakub Rada je jediným hráčem Bohemians, který letos ještě nechyběl ani minutu? Naposledy v SYNOT lize na hřišti scházel 25. října 2013 na Slavii (0:1), kde odehrál jen první poločas.

*… Josef Jindřišek letos zahodil už dvě penalty? Stejný počet neúspěšných pokusů má v aktuální sezoně sparťanský kapitán David Lafata.

*… Jhon Mosquera předvedl v probíhajícím ročníku nejvíc driblinků ze všech hráčů v SYNOT lize? Kolumbijský záložník jich má na kontě 112, z toho 42,9% úspěšných.

*… Ivan Lietava od svého gólu do sítě Slavie v září loňského roku už ani jednou neskóroval? Z posledních čtyř ligových branek dal dvě právě proti červenobílým.

*… Bohemians v této sezoně prohráli jen jedno pražské derby, a to v úvodním kole s mistrovskou Spartou? V minitabulce týmů z hlavního města mají letos se sedmi body druhou nejlepší bilanci.

*… tým Romana Pivarníka už více než půl roku nezískal venku ani bod? Naposledy se radoval 13. září loňského roku po výhře 1:0 na Dukle. Od té doby na hřištích soupeřů prohrál šest zápasů v řadě.

*…Klokani letos jako jediný tým v celé lize neuhráli na hřištích soupeřů ani jednu remízu? V deseti dosavadních zápasech třikrát zvítězili a sedmkrát odešli poraženi.