<
>

Sestup neškodného Znojma zpečetil dvěma penaltami Pospěch

Fotbalisté Znojma se po ročním působení mezi elitou vracejí do druhé ligy. Jejich šance na udržení shořely v posledním kole v exilu v Jihlavě před 155 diváky, kde podlehli 0:2 pražské Dukle. O výsledku a teprve druhém jarním vítězství Dukly se rozhodlo v závěru prvního poločasu, ve kterém nejlepší střelec hostů Pospěch proměnil v rozmezí šesti minut dvě penalty. Znojmo ve třetím zápase po sobě neskórovalo a zůstalo v tabulce poslední.

30. kolo, Základní část0:20:2

Znojmo mohlo udržet první ligu jen za předpokladu, že zvítězí a v jeho prospěch dopadnou i další výsledky. Tlak se odrazil na křečovitém výkonu, kterému nechyběly snaha a bojovnost, ale kombinačně se svěřenci trenéra Leoše Kalvody jen s velkými problémy dostávali přes obranu soupeře k zakončení. Jedinou výjimkou byla po úniku z pravé strany Helískova střela, která ale mířila přímo do rukou brankáře Rady.

Dukla hrála uvolněně, byla aktivnější. Soupeře přehrávala přesnější souhrou. K vážnějšímu ohrožení brankáře Hrubého se ale dostala až v závěru poločasu zásluhou Pospěcha. Jeho průnik středem obrany brankář Hrubý ve 33. minutě vyrazil.

V samém závěru poločasu potkala dvakrát slabší chvilka znojemského stopera a kapitána týmu Hnaníčka. Ve 38. minutě srazil v pokutovém území pronikajícího Pospěcha, který přesnou střelou k tyči penaltu proměnil. V nastavení se Hnaníček pokusil zastavit po levé straně pronikajícího Černého a Pospěch i při druhé penaltě zvolil střelu do stejného místa po pravé ruce brankáře Hrubého.

Ani po změně stran se hra Znojma nezlepšila. Z výkonu Dukly naopak vyzařovala herní pohoda. V 56. minutě mohl Pospěch přidat třetí gól, brankář Hrubý ale jeho střelu vyrazil nohou. V 72. minutě pro změnu nejlepší střelec Dukly přestřelil branku. V závěru se už Znojmo smířilo s osudem a bylo v útoku zcela neškodné.

Leoš Kalvoda (trenér Znojma): Po vypadnutí zraněného Vašíčka nemáme žádného útočníka, který by byl schopen dát gól. Dukla byla lepší, fotbalovější, kompaktnější, důraznější. Zaslouženě zvítězila. Na našich hráčích se projevilo, že pod takovým tlakem ještě nikdy nehráli. Jedině vítězství nám zachovávalo naději na záchranu a ani to by nakonec dnes nepomohlo. Tým má vnitřní sílu, ale potřebuje doplnit, a to hodně odolnými typy, které se z takových zápasů nesesypou.

Luboš Kozel (trenér Dukly): Chtěli jsme částečně napravit celkový dojem z nevydařených jarních výkonů. Z tohoto pohledu musím být spokojený. Nepodali jsme optimální výkon. To se ani nedalo čekat vzhledem k psychickému rozpoložení týmu a jeho složení. Ale vítězství je zasloužené. Po většinu utkání jsme byli aktivnější, více na míči a vytvořili si daleko více šancí. To, že nedokážeme dávat góly ze hry, nás provází celé jaro. Kromě Pospěcha nemáme dalšího hráče, který by se prosadil v koncovce. To je pro nás zamyšlení před letní přestávkou.

1. SC Znojmo FK - Dukla Praha 0:2 (0:2)
    Branky: 38. a 45.+1 Pospěch obě z pen.
    Rozhodčí: L. Kovařík - Nádvorník, Fišer.
    ŽK: Manzia (Dukla).
    Diváci: 155 (hráno v Jihlavě).

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Hnaníček, Odehnal, Mudra - Helísek, R. Buchta, Lacko (75. Jonov), Cihlář - Reljič (57. Gal Andrezly), Crnkič (63. Kirschner). Trenér: Kalvoda.
    Dukla: F. Rada - Božič, Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek - Gedeon, Hlinka (67. Ouedraogo), Marek Hanousek - Juroška (76. Manzia), Pospěch, Černý (88. Hanzel). Trenér: Kozel.