14FC Zlín2836:6024
    15SK Dynamo České Budějovice2830:5822
    16MFK Karviná2828:5121

Lafata hattrickem smazal Žižkov, na Vlašim si už Sparta ale nepřišla

Sparta sehrála své první dva přípravné duely před jarní částí Gambrinus ligy. V nejsilnějším složení deklasovala Žižkov 7:0, poté s mladíky podlehla 1:3 Vlašimi. V prvním utkání se blýskl hlavně kapitán Letenských David Lafata, který za sedm minut zkompletoval hattrick.

Proti Viktorii nastoupila Sparta v plné síle, v základní sestavě chyběl z opor pouze Costa, kterého nahradil uzdravený Matěj Hybš. Do středu zálohy se pak postavil Marek Matějovský, který v podzimní části Gambrinus ligy vypadl ze základní jedenáctky, ale nedávno prodloužil na Letné smlouvu.

Sparta úřadovala hlavně v první polovině, kdy nasázela svému soupeři šest branek. Chvíle Davida Lafaty nastaly mezi 31. a 45. minutou. První branku dal z přímého kopu přímo do šibenice Ottmarovy brány, další dvě trefy přidal střelou z vápna.

Do listiny střelců se také dvakrát zapsal Ladislav Krejčí a jednou Bořek Dočkal. Jediný přesný zápas druhého poločasu zaznamenal Roman Bednář, který nastoupil do druhého poločasu právě za Davida Lafatu.

"V prvním utkání hrála silnější sestava a nejen výsledek, ale i způsob hry odpovídal očekávání. První poločas byl velmi vydařený, pak nám ale začaly trochu docházet síly, protože jsme nechtěli dělat změny v sestavě. A s nastupující únavou se začalo chybovat, ale celkově je to slušný základ,"  kvitoval trenér Sparty Lavička.

S následujícím duelem už ale spokojen být nemohl. O pár hodin později totiž jeho svěřenci podlehli Vlašimi Vlastimila Petržely 1:3, jediný gól domácíh vstřelil mladý Rudolf Reiter. "S výsledkem a v některých částech zápasu i s výkonem spokojeni nejsme. Budeme mít k hráčům několik připomínek," přiznal Lavička.

AC Sparta Praha - FK Viktoria Žižkov 7:0 (6:0)