<
>

Olomouc proti Jablonci dotáhla dvougólové manko, srovnala v nastavení

Jablonec - Fotbalisté Jablonce v 29. kole FORTUNA:LIGY doma remizovali s Olomoucí 2:2, přestože ještě v 80. minutě drželi dvoubrankový náskok. Severočechy poslal brzy do vedení Jan Chramosta a v 25. minutě zvýšil Václav Sejk. V 81. minutě ale snížil z penalty Mojmír Chytil a ve čtvrté minutě nastavení srovnal bývalý jablonecký zadák Vít Beneš.

sigmafotbal.cz
    29. kolo, Základní částFKJ2:22:0OLO

Severočeši v lize popáté za sebou nezvítězili a v samém závěru utkání přišli o jistotu, že se v nadstavbě vyhnou skupině o záchranu. Na 10. místě tabulky drží tříbodový náskok tabulky před Ostravou a Českými Budějovicemi, s nimiž mají horší vzájemnou bilanci.

Sigma bodovala potřetí z posledních čtyř kol a na šesté příčce je krůček od toho, aby si zahrála skupinu o titul. Hanáci jedenáctým nerozhodným výsledkem potvrdili pozici remízového "krále" soutěže.

V olomoucké brance zůstal Macík, přestože se mu nevydařil minulý zápas s Teplicemi. Slovenský gólman se ale chybě nevyhnul ani v dnešním duelu a už po 15 minutách věnoval domácím vedení. Jeho špatnou přihrávku vystihl Chramosta a střelou zpoza vápna k tyči otevřel skóre. Jablonecký útočník skóroval počtrnácté v ligovém ročníku a v tabulce kanonýrů je druhý.

V 25. minutě vedli domácí hráči už 2:0. Po dalším nedůrazu ve vápně hostů přiťukl Jovovič míč Sejkovi a ten sám před Macíkem nezaváhal. Jablonecký útočník si připsal sedmý gól v ligové sezoně. Hanáci mohli vzápětí snížit poté, co domácí Polidar tečoval míč do tyče vlastní branky.

Olomoucký trenér Jílek už v 35. minutě dvakrát vystřídal a poslal na trávník Breiteho s Fortelným. Severočeši mohli ještě do přestávky přidat třetí gól, Macík si však poradil s Chramostovou střelou na zadní tyč i se Sejkovou dorážkou.

Osm minut po přestávce podržel domácí mužstvo brankář Hanuš, který zlikvidoval Chytilovu střelu. Jinak ovšem Jablonečtí soupeře do vyložených šancí dlouho nepouštěli. V 75. minutě Hanáci marně žádali po Navrátilově pádu penaltu, pokutový kop však zahrávali až v 81. minutě po faulu Chramosty na Breiteho. Chytil nezaváhal, přestože Hanuš vystihl směr střely, a dal 12. gól v ligovém ročníku.

Hanáci výrazně ožili a domácí nakonec přišli o vítězství. Hanuš ještě v 87. minutě vytáhl pokus střídajícího Kramáře, na konci čtvrté nastavené minuty už ale neměl šanci proti Benešovi, který blízka dorazil míč do sítě po dlouhém nákopu a nešťastném odrazu od jabloneckého Součka.

Kapitán Hanáků se prosadil potřetí v ligovém ročníku a branku navzdory svému dlouhému působení na severu Čech slavil. Jablonec doma s Olomoucí v nejvyšší soutěži popatnácté za sebou neprohrál, ale s bodem tentokrát nemohl být spokojený.

David Horejš (trenér Jablonce): "Sehráli jsme velice dobrý první poločas, byli jsme hodně aktivní. Z toho pramenily i naše góly, bylo to slušné. Chtěli jsme být dál aktivní a kontrolovat hru. Soupeř už neměl co ztratit a vytvořil si územní tlak. Přišel nešťastný moment a penalta. Pak tam byla z naší strany vysoká nervozita, nedokázali jsme totiž hrát v bezpečných prostorech. Bohužel soupeř srovnal v 94. minutě, takové momenty fotbal bohužel přináší. Bylo to z posledního nákopu, došlo k protečování a odrazilo se to k Benešovi. Pořád to máme ve svých rukách. Chtěli jsme si dnes vytvořit jistotu, byli jsme k tomu blízko. Musíme se teď zmobilizovat a zvládnout to."

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Nevím, jestli mám vůbec hodnotit první poločas. Vstoupili jsme do toho identicky jako s Teplicemi. Říkal jsem si, jestli je tohle vůbec normální, prostě případ na Chocholouška. Přišla chyba gólmana Macíka a vedení Jablonce. Námi to otřáslo, ztratili jsme přesnost a kvalitu. Jablonec přidal druhý gól. Poločasová přestávka pak byla zásadní, změnili jsme rozestavení, přidali jsme druhého útočníka. Brankových příležitostí nebylo tolik, Jablonec kouskoval hru. Zásadní byla branka z penalty. Závěr jsme hráli vabank, dopředu šel i Víťa Beneš. Bylo to štěstí, propadlo to k nám a vyrovnali jsme. Za pasivitu Jablonce v druhé půli jsme si bod zasloužili."

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 2:2 (2:0)

Branky: 15. Chramosta, 25. Sejk - 81. Chytil z pen., 90.+4 Beneš.
    Rozhodčí: Všetečka - Arnošt, Leška - Radina (video).
    ŽK: Považanec, Hanuš - Greššák, Chvátal.
    Diváci: 1714.

Jablonec: Hanuš - Martinec, Král, Souček - Šulc, Hübschman, Považanec, Polidar (53. Černák) - Jovovič (84. Ikaunieks), Chramosta (90. Štěpánek) - Sejk. Trenér: Horejš.

Olomouc: Macík - Chvátal (68. Sláma), Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Greššák (35. Breite), Ventúra (35. Fortelný) - Zifčák (68. Kramář), Pospíšil (88. Vaněček), Navrátil - Chytil. Trenér: Jílek.