<
>

Slavia díky skvělému prvnímu poločasu porazila Bohemians

Praha - Fotbalisté Slavie zvítězili ve 28. kole FORTUNA:LIGY nad Bohemians 1905 3:0 a vrátili se do čela tabulky o skóre před druhou Spartu. "Červenobílí" rozhodli malé pražské derby proti vršovickému sousedovi před téměř 19 tisícovkami diváků třemi brankami už v úvodním dějství, kdy se postupně trefili Václav Jurečka, Peter Olayinka a David Douděra.

slavia.cz
    28. kolo, Základní částSLA3:03:0BOH

"Klokanům" nevyšla odveta za nedávné semifinále poháru, v němž na začátku dubna na stadionu Slavie prohráli 2:3 po prodloužení. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského zvítězili i ve 14. domácím utkání ligové sezony a naplno bodovali po dvou venkovních remízách po sobě. Bohemians prohráli po sedmi kolech a na čtvrtém místě tabulky mají dvoubodový náskok před pátým Slováckem.

Oba týmy nastoupily v rozestavení na tři stopery. Do slávistické sestavy se po odpykání čtyřzápasového disciplinárního trestu vrátil Olayinka, po nemoci pak Douděra a Zafeiris. Bohemians se museli obejít bez dvojice Matoušek, Beran, která hostuje v Ďolíčku z Edenu.

Zatímco v nedávném pohárovém semifinále Bohemians brzy otevřeli skóre a až v šesté minutě nastavení inkasovali vyrovnávací gól na 2:2, tentokrát se nechali v Edenu od úvodu zatlačit a záhy na to doplatili.

Ve 13. minutě přiťukl Masopust, hrající 100. ligové utkání za Slavii, z pravé strany pod sebe na Jurečku a jeho pokus lehce tečoval mimo dosah brankáře Jedličky veterán Jindřišek. Domácí útočník navázal na gól z minulého kola v derby na Spartě (3:3) a prosadil se ve čtvrtém z posledních pěti soutěžních duelů včetně vítězné branky v poháru proti Bohemians.

Hosté pak přidali, ale gólmana Koláře za celou první půli neohrozili. Ve 31. minutě navíc po brejku podruhé inkasovali. Zafeiris vysunul Olayinku, který se zbavil obránce a střelou na zadní tyč z hranice vápna překonal Jedličku. Nigerijský navrátilec do sestavy skóroval pojedenácté v ligovém ročníku a dál vylepšuje své české sezonní maximum.

Za dalších pět minut slávisté zvýšili už na 3:0. Van Buren sklepl míč po dlouhém nákopu na Douděru a ten ranou zpoza vápna zaskočil Jedličku. Domácí skórovali i z třetí střely mezi tyče a odehráli gólově nejvydařenější první poločas od listopadu.

Trenér Bohemians Veselý po poločase poslal na trávník střídající Dostála s Puškáčem a druhý jmenovaný v 53. minutě po rohu hlavičkoval těsně nad. Jinak ale Slavia s přehledem kontrolovala hru. Tecl zblízka z otočky mířil jen do Jedličky, který pak v 84. minutě zasáhl proti přímému kopu dalšího střídajícího hráče Matěje Juráska.

Svěřenci Trpišovského, který odkoučoval 181. ligové utkání na lavičce Slavie a stal se rekordmanem novodobé klubové historie, dohrávali závěr s přehledem. V další šanci se zjevil střídající Traoré, Jedličku ale nepropálil.

Bohemians v utkání ani jednou nemířili mezi tyče. "Klokani" venku v lize prohráli po třech zápasech, na půdě Slavie v nejvyšší soutěži nebodovali pošesté za sebou. V

SK Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 3:0 (3:0)

Branky: 13. Jurečka, 31. Olayinka, 36. Douděra.
    Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Caletka - Orel (video).
    ŽK: Vondra (Bohemians).
    Diváci: 18.974.

Slavia: Kolář - Masopust, Ogbu, Holeš - Douděra (72. Pech), Zafeiris (88. Traoré), Oscar, Schranz (63. Provod) - Jurečka (63. M. Jurásek), Olayinka - Van Buren (72. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Jedlička - Hůlka, Křapka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Jánoš (88. Nový), Kovařík (46. Dostál) - Prekop (46. Puškáč), Hála (66. Morávek) - Drchal (77. Mužík). Trenér: Veselý.