<
>

Baník na dvě vítězství nenavázal, v Boleslavi prohrál gólem Kušeje

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 28. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Ostravu 1:0 a zvítězili po čtyřech zápasech. Souboj sousedů v tabulce rozhodl v 17. minutě útočník Vasil Kušej. Středočeši se posunuli na osmé místo neúplného pořadí a stále mají šanci na postup do nadstavbové skupiny o titul. Na rozdíl od Baníku, který je desátý.

fkmb.cz
    28. kolo, Základní částMBL1:01:0FCB

Slezané nenavázali na triumfy nad mistrovskou Plzní (2:1) a Slováckem (1:0) a prohráli po třech utkáních. Dnešnímu soupeři podlehli ve vzájemném ligovém duelu po předchozích pěti vítězstvích.

V mladoboleslavské brance dostal šanci potřetí v ročníku Mikulec, obvyklá jednička Šeda nebyl ani na lavičce. Ostravský kouč Hapal se musel obejít bez nigerijského útočníka Tijaniho, dvougólový střelec z minulého zápasu proti Plzni pykal za čtyři žluté karty.

Jako první zahrozil Baník, Buchta ale po pohledné kombinaci nedokázal v pádu zakončit důrazněji. Opatrný začátek přinesl vážnější příležitost až v 17. minutě, a hned gólovou. Matějovský kolmicí za obranu vybídl ke skórování Kušeje a ten zakončil křižnou střelou k tyči. Útočník reprezentace do 21 let dal čtvrtou branku v ligové sezoně. Domácí kapitán Matějovský si připsal devátou asistenci a v pořadí nejlepších nahrávačů se osamostatnil na první příčce před sparťanem Höjerem.

Vzápětí se dostal do zakončení ostravský Almási, jehož střelu z otočky Mikulec pokryl. Krátce před pauzou našel Matějovský centrem ve vápně Škodu, který poslal hlavou míč do sítě. Zkušený kanonýr ale takřka půlroční čekání na gól neukončil, sudí Klíma po poradě u videa jeho zásah odvolal kvůli ofsajdu.

Hapal udělal v poločase tři změny v sestavě, jeho svěřenci zjednodušili útočnou fázi a hrozili ze vzduchu. Po rohových kopech byli blízko vyrovnání postupně Bitri, Lischka a Almási, ale všichni poslali míč hlavou jen těsně vedle. Kuzmanovičova tečovaná hlavička po dalším rohu skončila dokonce na břevně.

V další obrovské šanci hostů selhal "rybičkou" zakončující Smékal. Baník si místy vytvářel drtivý tlak, domácí obrana ale odolala. Brankář Mikulec udržel potřetí v ligové kariéře čisté konto.

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Branka: 17. Kušej.
    Rozhodčí: T. Klíma - Šimáček, Arnošt - Radina (video).
    ŽK: Jawo, Kušej, Suchomel, Hoftych (trenér) - Pojezný, Kuzmanovič.
    Diváci: 2621.

M. Boleslav: Mikulec - Kubista, Karafiát, Suchý - Suchomel, Donát (84. Mašek), Matějovský (76. Dancák), Fulnek - Jawo (59. Ladra), Škoda (76. Mareček), Kušej (76. Šimek). Trenér: Hoftych.

Ostrava: Letáček - Juroška, Bitri, Pojezný (46. Lischka), Šehič (46. Fleišman) - Kaloč - Cadu (77. Smékal), Buchta (46. Kuzmanovič), J. Klíma (85. Miškovič), Plavšič - Almási. Trenér: Hapal.