<
>

Sparta díky penaltě vydřela bod na Slovácku

Uherské Hradiště - Fotbalisté Sparty ve 28. kole FORTUNA:LIGY remizovali na hřišti Slovácka 1:1 a podruhé za sebou nezvítězili. Letenští sice v nejvyšší soutěži udrželi jarní neporazitelnost, ale mohou přijít o první místo. Druhá Slavia, která na pražského rivala v tabulce ztrácí tři body, od 19:00 hostí ve vršovickém derby Bohemians 1905.

fcslovacko.cz
    28. kolo, Základní částFCS1:11:0ACS

Skóre v Uherském Hradišti otevřeli domácí v 18. minutě po vlastní brance gólmana Matěje Kováře, od něhož se odrazil do sítě míč po hlavičce Pavla Jurošky. Pražané vyrovnali v 73. minutě díky proměněné penaltě kapitána Ladislava Krejčího mladšího. Slovácko se Spartou doma neprohrálo třetí soutěžní duel za sebou a v tabulce zůstalo páté dva body za Bohemians.

Z osvědčené jarní sestavy Sparty vypadl kvůli zranění útočník Čvančara, jehož nahradil Karabec. Více než absence nejlepšího střelce trápila vedoucí tým tabulky pečlivě připravená defenziva Slovácka, která dlouho nepustila Letenské do své šestnáctky.

Do první šance se tak dostal nečekaný muž v sestavě Slovácka Juroška. Po brejku postupoval sám na Kováře, který ale jeho vyloženou šanci zlikvidoval.

Další protiútok už domácí v 18. minutě využili. Po pravé straně pláchl Mihálik, jeho centr aktivní Juroška hlavičkoval do břevna, míč se odrazil do zad Kováře a skončil v síti.

Sparta byla blízko vyrovnání ve 24. minutě z první vážnější akce, kterou založil Krejčí. Po Haraslínově přihrávce trefil Kuchta tyč. Brankovou konstrukci pak napálil letenský útočník ještě ve 44. minutě, když přeloboval i Nguyena, jenž v nastaveném čase bravurně zlikvidoval střelu Karabce.

Sparta po změně stran navázala na svůj nápor ze závěru první půle, ve 47. minutě pálil těsně vedle Kuchta, vzápětí Nguyen vychytal Haraslína. Slovácku sebrala spoustu sil náročná defenzíva, směrem dopředu se jeho hráči příliš nedostávali, zato v obraně podávali spolehlivý a zodpovědný výkon.

Pražané jen těžko hledali recept, jak na zkušenou slováckou obranu vyzrát. Stalo se v 74. minutě. Po faulu Sinjavského na Haraslína kopal Krejčí mladší penaltu a bezpečně ji proměnil. Sparťanský obránce vstřelil 10. branku v ligové sezoně.

Tlak hostů po vyrovnání lehce opadl, do jejích obranného prostoru se dokázali hráči Slovácka dostat, nicméně gólovou šanci si nevytvořili. Více touhy po třech bodech projevili Pražané, v závěru a především v šestiminutovém nastavení uzamkli domácí před jejich brankou, ale kýžený gól nedali. Sparta tak protáhla sérii bez porážky na 15 ligových a celkově 18 soutěžních zápasů.

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 1:1 (1:0)

Branka: 18. vlastní Kovář - 73. Krejčí II z pen.
    Rozhodčí: Berka - Vlček, Pečenka - Machálek (video).
    ŽK: Sinjavskij, Havlík, Kim Sung-pin - Haraslín.
    Diváci: 8000 (vyprodáno).

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Daníček (87. Šimko), Havlík - Sinjavskij, Juroška (57. Kim Sung-pin), Petržela (66. Holzer) - Mihálik (66. Vecheta). Trenér: Svědík.

Sparta: Kovář - Vitík (65. Panák), Sörensen, Ladislav Krejčí II - Wiesner, Sadílek, Kairinen (81. Laci), Zelený (81. Höjer) - Karabec (65. Minčev), Haraslín (74. Mabil) - Kuchta. Trenér: Priske.