<
>

Sparta si zápas ve Zlíně zkomplikovala, o vedení ale proti „ševcům“ nepřišla

Zlín - Fotbalisté Sparty zvítězili ve 21. kole FORTUNA:LIGY ve Zlíně 3:2. Pražané vedli po 50 minutách už 3:0 po dvou brankách Tomáše Čvančary a jedné Ladislava Krejčího mladšího, "Ševci" ale během pěti minut snížili po trefách Roberta Hrubého a Libora Kozáka z penalty. Domácím se však navzdory velkému tlaku vyrovnat nepodařilo, navíc je v 86. minutě oslabil po druhé žluté kartě střídající Martin Fillo.

fctrinityzlin.cz
    21. kolo, Základní částFCZ2:30:2ACS

Pražané vyhráli v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a v sedmém z posledních osmi zápasů. V neúplné tabulce se bodově dotáhli na druhou Plzeň, na vedoucí Slavii ztrácejí dva body. Oba soupeři však odehráli o duel méně. Zlín pod vedením někdejšího trenéra Sparty Pavla Vrby prohrál druhé kolo po sobě a v tabulce zůstal předposlední.

Lepší začátek si favorit nemohl přát. Po necelých dvou minutách hry rozehrála Sparta rohový kop, míč v šestnáctce nadzvedl Vitík a kapitán Krejčí jej pohodlně zblízka zasunul do sítě. Kapitán pražského celku skóroval pošesté v ligové sezoně.

Ve 12. minutě mohl navýšit vedení svého celku Čvančara, jehož hlavičku vytahoval mimo prostor branky Rakovan, o 10 minut později vypálil těsně vedle Haraslín.

Zlín se do ofenzivy dostával jen sporadicky a Kovář v brance hostí nemusel během první půle řešit žádné vážnější situace. Zato Rakovan na druhé straně byl stále ve střehu.

Sparta měla hru zcela pod kontrolou a ve 27. minutě se dočkala druhé branky. Čvančara vystřelil zpoza vápna, Rakovan míč jen vyrazil, samotný střelec k míči doběhl jako první a dorazil jej do sítě. V závěru úvodní půle se mohl zapsat mezi střelce i Kuchta, jenže zamířil těsně vedle.

Zlínský náznak větší odvahy v úvodu druhé půle srazilo opět špatné bránění standardní situace. Sadílkův roh hlavičkoval Zelený a Čvančara z brankové čáry pojistil třetí trefu Sparty. Reprezentant do 21 let je s devíti trefami nejlepším střelcem mužstva v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže.

Domácí se vrátili do hry nečekaně rychle. Po akci střídajícího Slončíka a centru Vukadinoviče snížil Hrubý. O pět minut později proměnil Kozák penaltu po ruce Zeleného. Poté byl autor druhé zlínské branky blízko vyrovnání po Kovářově velké chybě, sparťanský gólman ale míč směřující do sítě stihl odvrátit.

Zlín výrazně ožil, Sparta vypadla z role a musela se bránit náporu. Před Kovářem to několikrát vřelo, potřetí ale neinkasoval. Tlak domácích v závěru gradoval i přesto, že po čtyřech minutách na hřišti byl po dvou žlutých kartách vyloučen Fillo. Obě karty viděl v průběhu jediné minuty.

Velkou šanci měl Balaj, ale Sparta výhru uhájila a vyhrála pátý z posledních šesti ligových utkání se Zlínem. Na hřišti "Ševců" zvítězila v nejvyšší soutěži počtvrté v řadě.

Pavel Vrba (trenér Zlína):„První poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý. Neohrozili jsme bránu, nebyli jsme agresivní v soubojích a nechali jsme Spartu kombinovat a hrát. Zákonitě přišly tresty, a to i na základě špatného bránění či věcí, které se daly zvládnout lépe. A pak jako když si do něčeho bouchne. Úplně se to změnilo a začali jsme hrát fotbal, jakým bychom se v domácím prostředí měli prezentovat. Dali jsme kontaktní gól, pak jsme dokonce Spartu i přehrávali, přidali jsme druhý. Měli jsme dvě šance, kdy jsme mohli dát třetí branku. Strašně nám ublížilo, že se nechal vyloučit Martin Fillo. Prohra mě mrzí, ale hráčům jsem řekl, že od druhé půle se musíme odrazit.“

Brian Priske (trenér Sparty): „Jsem velmi spokojený a kluci by měli být také. Vše je o výhrách, samozřejmě jsme ale také perfekcionisté a viděli jsme situace, které jsme měli řešit lépe. Na druhou stranu jsme si ale vytvořili spoustu šancí. Navíc si myslím, že jsme byli znovu okradeni – v první půli jsme měli kopat penaltu po ruce soupeře. V závěru jsme ukázali vítěznou mentalitu, bojovnost i zodpovědné bránění pokutového území a standardek soupeře. Z toho můžeme vycházet směrem do budoucna.“

FC Trinity Zlín – AC Sparta Praha 2:3 (0:2)

Branky: 53. Hrubý, 59. Kozák z pen. - 27. a 50. Čvančara, 2. Ladislav Krejčí II.
    Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Líkař - Machálek (video).
    ŽK: Cedidla, Kozák, Hrubý, Fillo - Haraslín, Kuchta, Minčev.
    ČK: 86. Fillo (Zlín).
    Diváci: 5112.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Procházka, Fantiš - Hlinka (82. Balaj), Didiba (46. Slončík) - Vukadinovič, Hrubý, Čanturišvili (82. Fillo) - Kozák (70. Kovinič). Trenér: Vrba.

Sparta: Kovář - Vitík, Sörensen, Ladislav Krejčí II - Wiesner (89. Mejdr), Sadílek (66. Laci), Kairinen, Zelený - Čvančara (66. Minčev), Haraslín - Kuchta (79. Karabec). Trenér: Priske.